Чому не можна худнути швидко

Чому не можна худнути швидко
Наш організм перетворює зайві калорії в жирові молекули і щільно укладає їх в жирові клітини. Як наслідок цього, жирові клітини розростаються в розмірах, щільно упаковуються, прилягаючи тісно одна до одної.

При схудненні відбувається моментальне, різке обмеження калорій, для поповнення енергетичних запасів вуглеводів з їжі не вистачає, тому наш організм дістає жири з клітин.

Далі, перерозтягнуті клітини, витрачаючи жир, заповнюють його водою, це дає набряклість. Якщо ж зігнати і воду, тканини втратять пружність шкіра провисне, порушиться нормальний метаболізм, виникнуть проблеми зі здоров’ям.

Коли дієта припиняється, клітини знову запасаються жирами, і якщо ви не дотримуєтеся принципів здорового харчування, то ризикуєте отримати значно більші обсяги, ніж були раніше.

Більшість методів і способів схуднення спрямовані на те, щоб швидкими темпами знизити вагу. Але, тим не менш, не слід поспішати її знижувати.

Чому не варто знижувати вагу дуже швидко

Запам’ятайте, нормальним для організму вважається такий темп зниження ваги, коли в місяць йде всього на 2-4 кг ваги.

Якщо ці показники значно вище, можуть виникнути ускладнення: будуть накопичуватися отруйні шлаки, виникнуть судинні порушення, збільшиться навантаження на нирки і серце, з’явиться цироз печінки, опущення органів і багато іншого.

Та вага, яка скидається понад зазначених показників, не буде ставитися до втрат жирової маси. Швидше за все, дані надлишки – вода, м’язи, а також цінні для організму речовини.

Нижче ми розглянемо основні способи зниження ваги, якими користуються худнуть найчастіше. Також ми розповімо, чим вони шкідливі і як можуть вплинути на стан здоров’я.

Як худнуть швидко?

Щоб зменшити вагу, багато худнучих приймають проносні засоби. Такий спосіб жирових відкладень не зменшить. Дійсно, вага знизиться, але тільки за рахунок спорожнення кишечника.

Такий метод схуднення призводить всього-на-всього до незначного витрачання енергії з жирових запасів. Наслідком такого схуднення може стати порушення роботи травної системи, адже будь-яке проносне викликає звикання, будь воно хімічним (препарати) або механічним (клізма), в результаті цього виникають запори.

Так, до кінця не вирішивши одну проблему, ми придбаємо іншу. Більш того, через перебої в шлунково-кишковому тракті ожиріння здатне прогресувати з подвоєною силою.

Застосування сечогінних засобів на ділі допомагає зменшити вагу за добу до 3 кг.

При цьому не потрібно забувати, що такі препарати є ліками, які необхідно приймати за наявності певних захворювань виключно після консультації з лікарем, а зовсім не як засіб для схуднення.

Як і в першому способі, тут не відбувається скорочення жирової маси, зниження ваги здійснюється за рахунок виведення з організму води, яка повертається назад так само швидко.

Іншими словами, використовуючи цей метод схуднення, ви просто-напросто збезвожуєте свій організм, а це є дуже небезпечним для здоров’я.

Такі способи схуднення, на жаль, можуть лише порушити роботу нирок, негативно вплинути на роботу всієї серцево-судинної системи, тому що таким чином відбувається вимивання калію, так необхідного для серцевого м’яза. Також нестача калію є причиною швидкого старіння шкіри, вона стає сухою, зморшкуватою.

Застосування спеціальних стимуляторів для схуднення, звичайно, допомагає знизити апетит, якість багатьох на сьогоднішній день залишається під питанням, особливо це стосується препаратів, які купуються «з рук».

Всі вони, як правило, містять психотропні речовини, які можуть дати серйозні побічні ефекти. На жаль, застосування таких препаратів загрожує великими збоями в організмі, як фізичними, так і психологічними. Часто виникає залежність, а після курсу прийому стимуляторів вага знову повертається, посилюючи поганий настрій і призводить до депресії.

Найпоширеніший метод боротьби із зайвою вагою – це, звичайно, дієти.

Вони бувають різними. Найшкідливішими для організму вважаються жорсткі, екстрені дієти.

Оптимальний варіант для зменшення зайвих кілограмів – збалансовані дієти, що вимагають тривалого часу для отримання результату. Як показує досвід, саме такі дієти і дають стабільний результат, так як не чинять негативного впливу на організм.

Щоб довести, що неможливо схуднути швидко без шкоди для організму, зробимо нескладні розрахунки.

Навіть при дотриманні повного голодування за добу організм може спалити не більше 500 грам жирових відкладень, за тиждень ви зможете спалити таким чином максимум 3,5 кг. Але ви не зможете жити на повному голодуванні, ваш організм дуже швидко виснажиться і почне замість жиру палити м’язи, виводити воду. У другий тиждень результати знизяться, так як енерговитрати теж стануть менше.

Наша порада: не чекайте швидких результатів, адже ви збирали свій жир не один місяць. І пам’ятайте, для того щоб виглядати привабливо, не потрібно доводити свій організм до виснаження.

Красива людина впевнена в собі і задоволена своїм життям. Хвороба ж не прикрашає нікого, навіть саму струнку модель.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар