Чому ми злимо оточуючих.

zli-otochuyuchyБувало з вами таке, щоб друзі, колеги або просто знайомі раптом розсердилися на вас без всякої причини? Може бути, ви говорили собі, що ці люди занадто чутливі і взагалі не мають права сердитися, тому що ви нічого й не зробили?

Психолог Девід Вонг вважає, що причини у такої поведінки є завжди. Виявляється, можна завдати людині найсильнішу смертельну образу і навіть не помітити цього. Існує 5 способів роздратувати всіх оточуючих, які наведені нижче у статті.

5. Ви мовчите, отже, ви ігноруєте.

Тим з нас, кому не занадто легко дається спілкування з іншими людьми, мовчання здається кращим варіантом. Якщо ви інтроверт, вам найбільше хочеться, щоб інші люди попросту заткнулись – і ви з радістю готові запропонувати їм таку ж відповідну послугу. Тому, зіткнувшись з колегою в торговому центрі, ви віддасте перевагу прошмигнути повз нього, а не витрачати його і свій час на даремні розмови. І, швидше за все, почуєте про себе услід: «! Ось козел»

У чому проблема?

Це найчастіша помилка в спілкуванні, з якою я стикаюся. Ви не відреагували на запрошення на вечірку. Ви не відповіли на їх забавне повідомлення з купою смайликів. Ви не побажали їм щасливого дня народження. Тепер вони засмучені, а ви збентежені – ну хто б міг подумати, що мовчання – це образа?

Багато хто так думають. І для них це образа – одне з найстрашніших, які тільки можна уявити.

Уявіть – ви відправили резюме на нову роботу. Що краще – отримати лист з відмовою або взагалі не отримати жодної відповіді? Звичайно, відмова – це погано, але відсутність відповіді говорить про нехтування, а це в тисячу разів гірше. Точно так само деякі люди сприймають ваше небажання говорити з ними.

Пам’ятаєте стару приказку: «Ненависть – не протилежна любові. Байдужість -ось її протилежність».

Тому майте на увазі …

Вся справа у владі.
Люди, яким ви відмовляєте в спілкуванні, думають, що таким чином ви демонструєте свою перевагу над ними. І якщо ви раніше знаходили дивним, що хтось вважає звичайну повсякденну взаємодію боротьбою за владу – вітаю, сьогодні ви відкрили для себе щось неймовірно важливе про світ.

4. Ви показали свою перевагу.

Уявімо таку ситуацію: на вихідних ви повели в заміський ресторанчик симпатичну дівчину, а коли відвозили її додому, ваша машина раптово заглохла, довелося викликати евакуатор і оплачувати ремонт, але дівчина весь цей час була з вами, навіть залишилася у вас на ніч, і, здається, у вас все складається відмінно.

І ось в понеділок у кулера ви розповідаєте цю прекрасну історію колезі. Але з незрозумілих причин хлопець після цього починає вас уникати. І ви щиро дивуєтеся, з чого б це.

У чому проблема?

Ви продемонстрували свою перевагу, хоча і зробили це не навмисно. Це одна з тих речей, які ми весь час робимо випадково.
Ви розповіли свою історію про ресторан, дівчину, зламану машину і дорогий ремонт хлопцю, що вже два роки ні з ким не зустрічався, живе з мамою-інвалідом на околиці, витрачає майже всі гроші на ліки і лікарів для неї і кожен день добирається на роботу з двома пересадками на автобусі.

Ваша розповідь він сприйняв як банальне хвастощі і спробу показати, як ви щасливі і успішні, на відміну від нього.

Тому майте на увазі …

Це працює завжди: один зі співрозмовників буде красивіше, успішніше, розумніші, привабливіше, вони обидва будуть знати про це, але жоден з них не має права про це згадувати.

Для багатьох з нас невпевненість у власному «ранзі» – це відкрита рана, тому для успіху комунікації тим, хто перебуває «вище», доводиться применшувати свої достоїнства. Ви помічали, що гарненькі актриси часто говорять, ніби вони жахливо виходять на всіх фото?
Пастка в тому, що ми часто не здогадуємося, що в даній конкретній ситуації у нас є перевага над іншими. Ми просто можемо не знати, що у людини десь є подібна «відкрита» рана.

Але пам’ятайте – той факт, що ви когось зачепили випадково, нічого не змінює. Будь-яка ваша взаємодія з людиною, яка призводить до зниження її самооцінки, грає проти вас.

3. Вони думають, що ви їм винні.

Бувало з вами таке, що після розставання ваш колишній партнер патетично вигукував: «Як ти можеш мене ось так кинути? І це після всього, що я для тебе зробив! »

Або ви відмовляєтеся надати послугу приятелеві з причини, яка здається вам цілком поважною  (наприклад, ви не можете допомогти йому з переїздом, бо працюєте в цей день), а потім виявляєте, що приятель на вас смертельно ображений.

У чому проблема?

Велика ймовірність того, що ці люди розлютились на вас, бо ви відмовилися платити борг, про існування якого ви навіть не здогадувалися. Ця дивна закономірність працює в більшості відносин: в якийсь момент обидва партнери починають думати, що інша сторона їм чимось зобов’язана.

Це відбувається в багатьох нещасливих сім’ях. Дружина думає: «Цей хлопець був самотнім розтяпою перш, ніж я його знайшла, хто знає, де б він був, якби я не врятувала його! Напевно, давно б уже помер ». Тим часом, чоловік вважає інакше: «Я годувальник, я дав їй гарний будинок, якби не я, вона зв’язалася б з яким-небудь відморозком, який би її бив. Можливо, до смерті! ». Кожен вважає себе у відносинах мучеником, який жертвує всім заради невдячного партнера.

Те ж може відбуватися і на вашій роботі – кожен у вашому відділі думає, що саме завдяки його героїчній праці компанія досі тримається на плаву, а бос вважає, що він просто годує цілу юрбу нероб. Співробітники приголомшені і ображені, коли фірма безсердечно оголошує про звільнення, а керівництво шоковане і скривджено, коли будь-який з вас йде без пояснення причин.

Тому майте на увазі …

Головне, що в кожному окремому випадку інша людина відчайдушно хоче, щоб ви були в боргу перед нею. Тому що це знову-таки дає йому владу над вами (у кого більше влади – банку або у позичальника?)
Але при цьому вона не може пояснити, чому сприймає вас як боржника , а просто злиться, коли ви відмовляєтеся «платити». Ось і ще одна очевидна причина того, чому хтось сердиться на вас «без жодного приводу».

2. Ви витрачаєте їх час.

Ви всього-навсього відправили босові листа електронною поштою з простим запитанням чи парою своїх думок, але він чомусь страшно сказився. От неврівноважене стерво!

Потім, ввечері, ви вирішили спонтанно завалитися додому до старого друга і поговорити, але цей гад абсолютно не був радий вам і навіть всіляко намагався вас якнайшвидше випровадити. Ну як так, за що?

Або, наприклад, ви постите на стіну в соцмережі вашого знайомого зворушливе привітання з днем ​​народження, а він навіть і не спромагається відповісти. Це нормально взагалі?

У чому проблема?

Загалом, ви вже, напевно, здогадалися, в чому вся справа. Бос був дуже зайнятий, так як у нього попросту був аврал на роботі. Ваш друг повинен був приготувати вечерю і приніс додому деяку роботу – йому ніколи було вислуховувати ваші історії про те, як ви вчора до опівночі дивилися новий популярний фільм і пили пиво. А останній хлопець отримав ще близько сотні таких же зворушливих поздоровлень і у нього не дійшли руки відповісти кожному особисто.

Справа не в тому, що своїм гнівом вони хотіли затвердити свою перевагу над вами: «Я весь такий важливий і зайнятою, а ти просто останній холоп в черзі на прийом до мене». Навпаки, вони відчувають себе безпорадними, так як ви стаєте одним з людей, які намагаються вкрасти їх і без того обмежений час. Саме тому вони зляться на вас. Звичайно, ви можете заперечити: «Зайнятість – це ще не привід вести себе, як останній засранець». Точно так само мільйонер міг сказати бездомному, який загубив останню пару взуття, що це не привід засмучуватися.

Я розповім про себе. Моя остання стаття зібрала 6000000 переглядів, і майже кожен з цих людей залишив коментар або прислав мені особистий лист, повідомлення в фейсбук, в твіттер і навіть на телефон, щоб я допоміг з їхніми проблемами. Я не міг цього робити фізично і змушений був розчарувати безліч людей, які сподівалися на мою допомогу.

А тепер підніміть руки ті, кому дійсно мене шкода. Так я і думав, практично нікому. Тепер ви роздратовані на мене, так як вважаєте, що я хвалюся – прямо як у четвертому пункті («ой, я такий знаменитий, просто всім зіркам зірка!»). У цьому і вся сіль: немає хорошого способу пояснити іншій людині, що у вас немає на неї часу. Це завжди має на увазі наявність справ важливіших, ніж вона.

Тому майте на увазі …

Людина, яка в даний час так небагатослівна з вами або ігнорує ваші дзвінки, знаходиться в безвихідному становищі. Те, що ви сприймаєте як зарозумілість і демонстрацію переваги з її боку, вона бачить як власне безсилля.

Пам’ятайте, що ви тільки одна з ланок у ланцюзі чужих людських взаємодій. Тому майте на увазі, що вам завжди доведеться розраховуватися і за вашого «попередника», навіть якщо вам здається, що ви цього робити не повинні.

1. Ви вважаєте, що всіх все влаштовує.

Це, мабуть, той випадок, який може підкрастися до кожного з нас. Проблема може виникнути між сусідами по кімнаті, друзями, подружжям і навіть цілими народами.

В офісі, наприклад, з’являються якісь нові безглузді вимоги – наприклад, «З сьогоднішнього дня ніхто не може відрегулювати термостат, не питаючи дозволу начальника».

А ваша подруга раптом вирішує, що п’ятниця більше не буде «ввечеромі прогулянок», хоча до цього півтора року їй все подобалося.

У вас з’являється думка – все йшло чудово, система працювала, як задумано, і раптом вони висувають ці безглузді вимоги. І тоді ви говорите приблизно наступне:
«Чому вони розгойдують човен зараз, коли все йшло так добре?»
«Чому вони скаржаться, адже ми завжди так робили!»
«Немає в мене ніяких проблем, це ти кричиш!»

У чому проблема?

Давайте розглянемо простий приклад. У багатьох молодих сім’ях виникає так званий конфлікт через сидіння унітазу. Причина його в тому, що чоловік повністю ігнорує потреби жінки. Він не хоче зробити її життя гірше, він не відчуває до неї ненависті або чогось у цьому дусі. Сидіння там, де воно, на його думку, має бути, все в порядку. Він просто відмовляється визнавати це проблемою.

Ви опиняєтеся втягнутим у конфлікт, навіть не підозрюючи, що це – конфлікт. Ви не будете звертати на це уваги, поки не стане занадто пізно. Уряди цілих країн упали в такий спосіб.
Знову трохи про себе. Будучи християнином, я довгий час думав, що християнство передбачається за замовчуванням. Весь світ ділився на християн і диваків. Я був вражений, коли в коледжі виявив, що деякі люди ображаються, якщо назвати їх відновлення після операції «дивом». «Ні, це результат тримісячної болісної реабілітації, посиленої роботи дуже дорогих лікарів і допомоги люблячих батьків, які влаштувалися на три роботи, щоб все оплатити», – відповідали вони. «Ну да, ну да, горіть в пеклі, хіпі-атеїсти», – посміхався я про себе.

А адже так відбувається у всіх сферах життя. Коли виникає хворобливе соціальне питання, завжди знаходиться група людей, подібних до себе – тих, хто здивований, що інша група незадоволена «нормальним» станом речей. «Ми не хочемо нікого образити, ми просто хочемо, щоб все залишалося, як є», – звичайне виправдання таких людей.

Тому майте на увазі …

Опинитися неправої стороною в такому конфлікті простіше, ніж ви думаєте. Вам подобається сидіти вдома у вихідні, а ваша подружка віддає перевагу активному відпочинку. Після року безуспішних спроб зігнати вас з дивана вона здається, а ви думаєте, що відносини нарешті стали складатися добре. В цей час вона роздумує, як би з вами найбільш безболісно порвати.

«Але чому, все ж було здорово!»

Так, було, але тільки для вас. Ви не відчували своєї переваги, тому що це нормальна властивість влади – її носій відчуває її як норму. На відміну від інших учасників соціальної взаємодії.
З усіх пасток в списку ця – найгірша, тому що ви можете змусити інших ненавидіти себе, навіть не підозрюючи про це. Щоб уникнути її, потрібно бути пильним постійно. Це важко, зате кількість людей,які стануть ображатися на вас, значно зменшиться.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар