Чому йога і медитація так актуальні в сучасному світі?

meditationВсе більше людей в усьому світі дізнаються про користь і ефективності йоги, її різноманітті і можливостях. Чому ж йога стала такою актуальною саме зараз?

На Сході йогу практикують уже кілька тисяч років, на Заході йога стала популярною не більше століття тому, в країнах СНД популярність йоги обчислюється десятками років. Незважаючи на це вже відкрито багато шкіл і напрямів і кожен може знайти те, що йому до душі.

Сучасні люди у великих містах і особено в мегаполісах ведуть, як правило, сидячий спосіб життя, рівень їх рухової активності знижується з кожним роком і як наслідок – розвиток захворювань пов’язаних з гіпокінезією. Люди, що ведуть малорухливий спосіб життя страждають від надмірної ваги і загального ожиріння, а також серцево-судинних захворювань.
Ще один біч сучасного суспільство – постійний стрес і хронічна втома, і як наслідок проблеми зі сном, апетитом, нерідкі періодичні та хронічні депресії.

Виходом може стати йога і медитація, які здатні привести в гармонійний стан і тіло, і розум, і душу.

Чому йога так актуальна в сучасному світі?

Система фізичних тренувань, заснована на тисячолітньому досвіді індійських йогів, володіє наступними перевагами:

– Для занять йогою не потрібен спеціалізований спортивний зал. Для цього достатньо невеликого майданчика в добре провітрюваній кімнаті або прилеглому парку.

– Відсутня необхідність у спеціальному інвентарі, за винятком невеликого килимка для занять йогою. В якості тренажера використовується власне тіло.

– Економія часу і грошових коштів на дорогу і абонентську плату за користування спортзалом або стадіоном.

– Відносно невеликий час, необхідне на тренування, що пов’язано з ефективністю методів тренування.

Ефект від занять йогою досягається за рахунок постійного ускладнення вправ. Перехід до більш складної вправи відбувається тільки після повного освоєння більш простої. Ускладнення відбувається за рахунок збільшення кількості повторень, збільшення амплітуди виконання, залучення все більш нових груп м’язів і часу перебування в асані при статичному варіанті тренування. Все це дозволяє досягти бажаного результату за мінімальний час і при цьому уникнути травм.

Медитація покращує роботу мозку і уповільнює старіння

Будь-якій людині завжди хочеться виглядати молодо і красиво, зберегти здоров’я тіла і духу на все життя. Існує безліч методів, практик, медикаментів, які можуть у цьому допомогти. Одним з методів, який доступний абсолютно всім, виступає медитація.

Сама по собі медитація – це різновид саморозвитку, досягнення балансу емоцій, що веде до хорошого самопочуття. Медитація стосується всіх сфер нашого життя – здоров’я, психічного стану, загального самопочуття, роботи внутрішніх органів, завжди позитивно впливаючи на них.

Для стресів медитація виступає головним ворогом. Стреси відчувають всі люди, а він, у свою чергу, повільно руйнує всі системи людського організму через прискорене серцебиття, відтік крові від серця, печінки, шлунка та інших органів до рук і ніг та іншими методами. Найголовніше – стрес уповільнює роботу мозку, людина дезорієнтується, втрачає увагу і не здатна чітко мислити.

Завдяки медитації людське тіло переходить в режим відпочинку, адже глибоке і тривале розслаблення впливає на парасимпатичну нервову систему. Таким чином, чим довше людина перебуває в стані медитації, тим більше сірої речовини утворюється в головному мозку, його кора також потовщується. Ці процеси відповідають за роботу мозку і його якість.

Чому медитація так актуальна?

Якщо розглядати всі ефекти від медитації, то на першому місці стоїть уповільнення процесів старіння. Цей ефект обумовлений тим, що медитація здатна позитивно впливати на обсяг і функціональність сірої речовини головного мозку. Відомо, що об’єм мозку кожної людини після 30 років починає зменшуватися, кількість сірої речовини також знижується. Природно, людина може прожити ще дуже довго, проте якість життя буде не на найвищому рівні, так як мозкова активність сповільнюється, починаються різні захворювання через порушення мозкового кровообігу. Ті люди, які регулярно займаються медитацією, таких проблем не знають, адже мозкова активність таких людей може зберігатися на довгі роки.

Крім ефектів на фізичному рівні, не можна забувати про психоемоційний ефект від медитації. Багато людей хворіють після перенесених стресів, а медитація допомагає поміняти негативну емоційну установку на позитивну, що допоможе організму швидше зцілюватися і зміцнити імунну систему. За допомогою повного розслаблення можна розлучитися зі шкідливими звичками, порушеннями сну і багатьма іншими проблемами.

Сьогодні медитувати легко, як ніколи раніше, можна самому будинку або в парку, можна з інструктором або з групою практикуючих, є абсолютно безкоштовні практики.

Так що будь-який бажаючий знайти гармонію і збалансоване життя може це зробити прямо зараз.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар

nineteen − three =