Чому більшість поставлених цілей не досягаються?

Чому більшість поставлених цілей не досягаються?Один з ресурсів саморозвитку якось закликав своїх відвідувачів досягти якої-небудь мети за відведений термін. З’ясувалося, що 92% (в середньому) спроб виявилися провальними. Скинули вагу 21,4%, досягли встановленого прогресу в саморозвитку 12,3%, кинули палити 7,1%, знайшли роботу мрії 4,3%, успішність в інших цілях становила менше 5%.

Кажуть, що в будь-якій справі головне — почати. Це правда, але продовжити ще складніше. Деякі психологи стверджують, що більшість людей, досягаючи цілей, здаються на третій тиждень. Хороша новина в тому, що є деякі помилки, уникаючи яких, можна підвищити шанси на досягнення поставлених цілей. Ось вони.

1. Цілі не записані

Дослідження, проведене в 2008 році Каліфорнійським університетом, показало, що ті, хто записують свої цілі досягають значно більшого успіху. Після цього були проведені схожі дослідження, які показали ті ж результати.

Записування мети робить її більш реальною і відчутною. Вона немов переходить з категорії «треба зробити» до «я зроблю це», тобто набуває форми зобов’язання. Погодьтеся, у вас є маса цілей, яких ви хочете досягти, але не робите цього з різних причин.

Беріться за справу зараз: подумайте, візьміть аркуш паперу або стікер і запишіть 3 головні цілі на найближчі місяці і 5-6 менш глобальних.

2. Цілі не пов’язані з найвищою метою

Коли ви ставите план на рік або більш тривалий строк, то думаєте про те, поєднуються цілі з вашої вищою метою?

Наприклад, вашою метою може бути:

  • Отримання підвищення
  • Нормалізація ваги
  • Кардинальна зміна характеру
  • Вступ в університет
  • Відкриття бізнесу
  • Розвиток навичок спілкування з людьми

Беріться за справу зараз: задайте собі питання: «Навіщо мені це потрібно?». Постарайтеся знайти глибинну відповідь. Використовуйте техніку «Чому?». Хочете скинути вагу? Чому? Щоб стати більш струнким і красивим. Навіщо? І так далі, поки не докопаетесь до вищої цінності.

3. Відсутність стратегії

З цим проблеми практично у всіх людей. Мета поставлена, а стратегії як її досягти немає.

Навіщо потрібна стратегія? З її допомогою ви зможете заздалегідь зрозуміти, що і як будете робити, які ресурси використовувати, на яких людей покладатися, як відслідковувати прогрес, отримувати зворотний зв’язок. Вона відповідає на питання «Як я збираюся досягти мети?».

Наприклад, ви хочете створити свій бізнес, але не володієте всіма навичками. Очевидних стратегій у цьому відношенні може бути дві: підвищувати навички або найняти людей, які ними володіють. Якщо для підвищення навику потрібно 2-3 роки, то, мабуть, варто все-таки звернутися до інших людей. Але якщо ця здатність ключова, тоді розвивайте її.

Беріться за справу зараз: так як створення стратегії — справа складна і творча, для початку виберіть собі достатньо часу. Ви можете вирішити, що потрібно кожен день переглядати свої цілі і змінювати їх, якщо буде потрібно. Або завести знайомство з потрібною людиною. Все це елементи стратегії.

4. Відсутність плану дій

Ставити цілі важливо, але без чіткого розуміння своїх дій, вони так і залишаться мріями.

Створення плану дій необхідно, тому що в голові у вас відразу ж сформується ментальна карта. А найкраще її намалювати вручну і кожен день дивитися, в якій точці знаходитесь.

Одна з найпоширеніших помилок — не ділити мету на маленькі кроки. Це важливо робити, тому що дозволить відслідковувати прогрес і отримувати мотивацію, розуміти, що йдете в правильному напрямку.

Беріться за справу зараз: намалюйте ментальну карту або створіть план дій. Що ви зможете зробити конкретно сьогодні для того, щоб наблизитися до мети? Що потрібно робити кожен день?

5. Низькі очікування та відсутність віри в себе

Людина, яка кілька разів ставила цілі і не досягала їх, втрачає впевненість і занижує свої цілі. Скинути 1 кілограм ваги за місяць — незначна мета, для цього навіть не потрібна дисципліна. Це вийде зробити, але така мета не змінить вас внутрішньо.

Беріться за справу зараз: ще раз перегляньте свої цілі і якщо вони здаються легко досяжними, підвищуйте вимоги до себе.

Бажаємо вам удачі!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар