Чоловік і жінка. Основні відмінності фізіології.

cholovik-i-zhinkaУ нас по-різному працюють органи чуття. Працюють так, щоб жінка могла відчувати і розуміти безсловесне немовля, а чоловік міг вчасно помітити небезпеку, їжу і готовність жінки іти на контакт.

У нас по-різному влаштовано тіло. У жінки, щоб виносити і народити дитину, у чоловіка, щоб полювати і захищати.

У нас по-різному працює мозок. Коли жінка каже: «У мене так болить голова!» – вона хоче, щоб коханий поспівчував, а чоловік дає пораду: «Випий таблетку».

Наші гормональні відмінності призводять до того, що жінки люблять спокійну музику й мелодрами, а чоловіки потребують перегляду бойовиків, жахів і в тому, щоб грати в будь-які ігри.

Як же зрозуміти один одного? Як бути щасливими разом? Як при всіх відмінностях задовольняти один одного?

Чим же все-таки ми відрізняємося?

Всі чули, що у людини 2 півкулі: права і ліва. І що лівою півкулею ми думаємо, усвідомлюємо, будуємо логічні висновки, а правою – відчуваємо і будуємо образи, асоціації?

Напевно чули. Так от,

Відмінність № 1 – чоловіки є більш лівопівкульними, а жінки більш правопівкульні. Тому чоловіки більш конкретні і коли чоловік чогось хоче, він найчастіше відразу вирішує проблему, а не переживає з цього приводу, як це буває у жінок. Саме тому найчастіше чоловік ініціює знайомство з жінкою і перехід до більш близьких відносин. Жінки ж, навіть якщо хочуть або не проти, то поводяться часто дуже неконкретно, непослідовно і «загадково».

Конкретність чоловіків виявляється і в тому, що чоловіки, як правило, фіксують увагу на окремих частинах жіночого тіла (причому у кожного чоловіка ця улюблена частина своя!) і при виборі подруги чоловік часто орієнтується на цю свою перевагу. Так що, якщо вашому чоловікові подобається ваша акуратна форма грудей, він може зовсім не звертати увагу на ваш великий розмір ступні, з приводу якого ви переживаєте. Так само чоловік може бути дивним чином фіксований на якій-небудь частині свого тіла і або гордитися нею, або соромитися її. Саме тому чоловіків так часто хвилює розмір грудей подруги або розмір свого члена. У жінки ж найчастіше є загальний образ себе і свого партнера, який вона не ділить на складові частини. Жінка любить чи не любить саму людину і відчуває почуття до образу, який склався у неї при спілкуванні з людиною. Відчуття жінки в сексі дуже пов’язані із загальними почуттями, які вона відчуває до партнера.

Відмінність № 2 – відмінність в органах почуттів. Органи почуттів чоловіка пристосовані природою до орієнтування на місцевості, тобто – помітити небезпеку, щоб підготуватися до захисту або помітити їжу, щоб підготуватися до полювання. Вас бентежить таке ставлення до людини, що розмірковуємо про чоловіка, як про тварину якусь?  Але що ж робити, за своєю суттю, в нашій основі тваринне походження.

Так от, чоловік дуже швидко помітить, що з його жінкою щось не так, що вона не в дусі, як відреагує на гучність голосу і тембр голосу. Він помітить гнівний погляд або посмішку. Разом з цим, він може не зрозуміти так майстерно, як це зроблять більшість жінок, що за почуття за цим стоїть. Жінка реагує на інтонацію голосу, зчитує інтуїтивно невербальні сигнали, бо природі важливо, щоб вона розуміла потреби безсловесного немовляти. Ось тут ви запитаєте: «Значить, жінки кращі психологи, переговорники і так далі?».  Ні, не кращі, а інші. Чоловік раніше може відчути, коли краще змінити тактику переговорів, а жінка може більш тонко відчути нюанси почуттів співрозмовника.

Ілюстрація до вищесказаного: лаються чоловік і дружина, кричать один на одного. Чоловік дружині: «Не кричи на мене!». Дружина відповідає: «Я не кричу, я злюся». «А ти чого на мене злишся?» – запитує вона його. А він у відповідь: «Я – злюся?! Я просто кричу! »

Так що, якщо ви кричите при оргазмі, а ваш чоловік просить вас не кричати так голосно, розкажіть йому про свої почуття, бо він може навіть не підозрювати, яку насолоду вам доставив. Тільки говорити з чоловіком краще вже вранці, але про це – трохи нижче.

Відмінність № 3 – гормональна система чоловіків і жінок. Так, так, у жінки все циклічно. У ПМС (передменструальний синдром) вона одна, під час місячних – інша, в середині циклу (коли овуляція, тобто готовність до запліднення) – третя. А у чоловіків, слава Богу, все стабільно, монументально. Основний гормон чоловіків – тестостерон, відповідальний за збудливість і разом з цим – за агресивність, азартність.

Тому – то чоловіки з самого дитинства і потребують галасливих ігор, всяких там войнушек і машинок, а потім бойовиків і жахів. У сексі чоловік теж часто любить азарт, саме тому, чоловіки часто називають секс не «заняттям любов’ю», як це люблять жінки.

Відмінність № 4– будова тіла. Відомо, що середньостатистично чоловіки вище жінок і що у чоловіків переважає м’язова маса, а в організмі жінки більше жиру. Жирова тканина вміє не тільки приємно округляти різні виступи жіночого тіла, а й піклується про періодичність менструації. За рахунок того, що в чоловічому тілі міститься менше жиру і більше м’язів, ніж у жіночому, вони легше скидають вагу. М’язи для свого життєзабезпечення вимагають масу енергії, тому чоловік спалює в день на 600 ккал більше, ніж жінка тієї ж ваги. Саме тому чоловіки в середньому їдять більше, ніж жінок і «шлях до серця чоловіка лежить через його шлунок».

До речі, лікарям добре відомо, що, хоча зараз модно бути худою, здорова жінка готова до материнства повинна мати хоча б одну жирову складочку на животі, це і запас поживних речовин на час вагітності, і захист тієї області, в якій буде виношуватися дитина.

А от усім сексологам відомо, що довгі ноги, що є поширеним об’єктом чоловічого сексуального уваги, сексуальні тільки зовні, бо найпалкіші жінки ж володіють широкими стегнами і порівняно короткими ногами.

Відмінність № 5 – в переважаючих емоціях і способі переживання почуттів. За рахунок того ж тестостерону чоловіки набагато частіше відчувають злість, агресію і тому просто потребують звільнення від цієї емоції. Найбезпечніший спосіб переробити злість для чоловіка – подивитися бойовик або пограти в «стрілялки» на комп’ютері, тому ставтеся до цього з розумінням. Погодьтеся, краще нехай повбиває монстрів, ніж знайде привід відчитати вас або дитину, або ще чого гірше – посвариться з босом.

Жінка частіше засмучується. Жінки в середньому схильні до депресії в три рази частіше, ніж чоловіки. Причиною тому – різниця в гормональному балансі. Ряд гормонів, що підтримують бадьорість духу, – таких як адреналін, ендорфін і тестостерон, – у жінок виробляється слабкіше. Правда, протистоять дами депресіям краще, ніж чоловіки. Принаймні, самогубців серед них у кілька разів менше, ніж серед представників сильної статі.

Жінки плачуть приблизно в чотири рази частіше, ніж чоловіки. Жінки часто плачуть після оргазму. Деякі дослідники вважають: це пов’язано з тим, що жінки легше, ніж чоловіки, виробляють «щасливий» гормон серотонін. Серотонін виробляється і потрапляє в кров внаслідок емоційного збудження – це може трапитися під час сміху, після сексу, в момент душевного підйому. Взагалі-то, цей гормон відповідає за такі важливі речі як креативність і гарний настрій. Але коли його виробляється занадто багато, він перетворюється на чинник стресу. І ось тут жінки і починають лити сльози, втрачаючи разом зі слізною рідиною розчинений в ній зайвий серотонін. Так що, після сексу жінка ридає від щастя.

Оскільки ми різні, виникає багато питань один про одного. Ось -найпоширеніші «чому».

Чому 1 – Чому чоловік орієнтується на секс, а жінка – на прихильність?

Відповідати на це «чому» давайте разом. Які біологічні функції самця і самки? Правильно! Завдання самця запліднити, завдання самки – виносити і виховати. Саме тому чоловіки хочуть сексу частіше, ніж жінки, адже запліднити самець може завжди, а жінка готова до запліднення тільки в певну фазу циклу. Звичайно, відносини важливі і для жінок і для чоловіків, разом з тим, для жінки важливий секс у відносинах, а для чоловіка – відносини в сексі.

Через хімічний склад своєї крові чоловіки постійно потребують новеньких особин. Встановлено, що найкрутіший порнофільм, переглянутий двічі, діє на чоловіків набагато менше, ніж вперше побачена м’яка еротика. Чоловіків більше хвилює кількість партнерів, а жінок – якість відносин. Однак, на думку вчених сучасні чоловіки більш вірні своїм жінкам, ніж раніше, тому що зараз чоловіки можуть задовольняти свою потребу в новизні, переглядаючи порнофільми і порносайти.

У середньому чоловіки відчувають приблизно в чотири рази більше еротичних фантазій, ніж жінки. Але їх думки примітивніше. Чоловік думає: «Я її спочатку візьму ззаду, а потім розверну – і спереду …». Жіноча думка: «Я йому скажу, а він відповість і подивиться на мене ось так, тоді я запитаю … і легенько доторкнуся до його руки».

Чому 2 – Чому чоловікові після сексу хочеться спати, а жінці поговорити і цілуватися?

Дійсно, 80% чоловіків відчувають себе абсолютно виснаженими після сексу і відразу після оргазму можуть заснути без всяких проблем. Жінки набагато витриваліші чоловіків: сильно втомлюються після бурхливої ​​постільної сцени тільки 46% представниць прекрасної статі.

У вчених є декілька пояснень цього явища. Сексологи стверджують, що крива сексуального збудження у жінки виглядає інакше, ніж у чоловіка: повільніше наростає і повільніше спадає. Жінка збуджується поступово, повільніше, ніж чоловік, оргазм у жінки більш тривалий і збудження згасає також плавно, як і наступає. У чоловіків же крива стрімко піднімається вгору, що свідчить про більш швидке збудження, оргазм коротший за часом і на графіку після піку відразу прямовисно падає вниз. Біохіміки помічають, що після оргазму в крові різко знижується запас глікогену – тваринного крохмалю, який живить м’язи. Коли глікогену не вистачає, людина відчуває себе зовсім розбитою. Оскільки у чоловіків м’язова маса більше, ніж у жінок, то і втомлюються вони сильніше.

Ще одне пояснення полягає в тому, що під час сексу шийка матки у жінок злегка відкривається, щоб полегшити шлях сперматозоїдам і залишається відкритою ще приблизно пів години. Так діє гормон окситоцин. Жінка під впливом окситоцину стає ніжною, турботливою, так як збудження у неї поки ще не пройшло, а ось чоловіка нестримно хилить до сну, він свою функцію, задуману природою, вже здійснив!

Тому немає сенсу звинувачувати чоловіків за те, що після занять сексом вони благополучно повертаються до стінки і засинають. Причина тому – фізіологія!

Рецепти для взаєморозуміння.

Рецепт 1

Не старайтесь переробляти один одного. Такими різними нас створила природа, і на те у неї були свої види. Ми можемо добре доповнювати один одного, якщо зрозуміємо і приймемо наші відмінності.

Рецепт 2

Ставтеся з розумінням до бажання свого чоловіка іноді з азартом пограти в ігри або «повболівати» за улюблену команду.

Рецепт 3

Не змушуйте улюбленого дивитися з вами мелодраму, нехай дивиться бойовики – це йому корисно.

Рецепт 4

Нехай він дивиться на здоров’я порно сайти! Ваші стосунки від цього будуть тільки міцніше!

Рецепт 5

І останнє, не розмовляйте з чоловіком після сексу, поговоріть з ним завтра, раз вже не встигли під час романтичної вечері.

Цікаві факти з Інтернету:

Чим корисний секс?

Дослідники Королівського університету в Белфасті (Ірландія) з’ясували, що у чоловіків у віці 40 – 55 років, які займаються сексом три рази на тиждень або частіше, ймовірність інфарктів та інсультів знижується вдвічі.

А ось «раптові» інфаркти в ліжку з деякими немолодими любителями гострих відчуттів трапляються не через секс як такий, а через банальне фізичне перенапруження.

При накопиченні сексуальної напруги (тобто при стримуванні) вироблення інсуліну знижується. А після оргазму і у чоловіків, і у жінок все залози внутрішньої секреції, в тому числі і підшлункова, приходять в тонус. Вироблення інсуліну підвищується, стимулюється вуглеводний обмін. Тому ендокринологи вважають регулярні заняття сексом відмінною профілактикою діабету другого типу.

Любовна гра і її енергійне завершення вимагають роботи десятків м’язів, деякі з яких «простоюють» навіть при активному занятті спортом. Серце активніше качає кров і вона спрямовується по судинах з великим напором. Через це не тільки розкриваються найдрібніші капіляри, але навіть можуть проростати нові! По науці це називається ангіогенез.

Під час бурхливих пестощів збільшується не тільки вироблення слини, але і підвищується концентрація в ній антибактеріальних речовин, які знищують шкідливих мікробів, що руйнують зубну емаль. Так що секс певною мірою можна назвати найприємнішою профілактикою карієсу.

Німецький психоендокринолог Вальтер Рідінгер провів дослідження на тему «Секс – кращі ліки від стресу». Як відомо, вся наша психологія – це суцільна біохімія. І Рідінгер на підставі наукових дослідів довів, що під час сексуальних утіх організм переключається з психотравмуючої ситуації на хвилю щастя. Причина – викид в кров нашого природного антидепресанту – “гормону радості” окситоцину і при цьому зниження рівня гормону стресу – кортизолу.

Після сексу в організмі зростає виробництво гормону пролактину. Це, у свою чергу, змушує стовбурні клітини мозку утворювати нові нейрони в центрі, що відповідає за нюх.

Безпосередньо перед оргазмом збільшується утворення ендорфінів, що мають болезаспокійливий ефект при будь-якому типі болю, починаючи від головного і закінчуючи болями при артриті і навіть мігрені. У жінок заняття сексом стимулюють вироблення яєчниками жіночого статевого гормону – естрогену, який може пригнічувати болі, пов’язані з ПМС.

В університеті Пенсільванії було проведено дослідження, згідно з результатами якого у людей, які займаються сексом один або два рази на тиждень, кількість антитіл під назвою «імуноглобулін А» на третину вище, ніж у тих, хто займається ним рідше. Ці антитіла відомі тим, що вони зміцнюють імунну систему і перешкоджають розвитку інфекційних захворювань.

Чоловічий статевий гормон тестостерон підсилює утворення білків в організмі. Прискорюється білковий обмін, що призводить до більш швидкого протікання життєвого циклу, тобто організм швидше старіє. А при тривалому утриманні цей гормон ще й накопичується в організмі.

Тестостерону більше у чоловіків, багато в чому через це вони і живуть менше. Оскільки повноцінний статевий акт закінчується розрядкою і зниженням рівня тестостерону в крові, то і шкоди від надлишку чоловічих гормонів стає менше.

 

Оцініть статтю
Додати коментар