Чай або кава: фахівці розповіли, який напій корисніший

Чай або кава: фахівці розповіли, який напій корисніший
А що ви віддаєте перевагу пити: чай, кава або какао? А може бути воду? Учені вирішили порівняти ці напої і з’ясувати, який з них більш корисний.

Кава

Фахівці розповіли, що найбільше наукових досліджень у всьому світі присвячено двом напоям – каві та алкоголю. При цьому останні експерименти не підтвердили поширену думку, що алкоголь може якось сприяти продовженню життя. У кращому разі можна з упевненістю заявити, що в малих дозах він не завдасть вашому здоров’ю істотної шкоди.

З кавою все по-іншому, за останній час про неї з’явилося дуже багато нової інформації. Вчені змогли довести, що любителі кави рідше вмирають від серцево-судинних патологій, знижують свої ризики розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона, рідше піддаються депресії і навіть захищають себе від деяких видів раку.

Але в теж час користь цього ароматного напою для людей з гіпертонією і серйозними хворобами серця вельми сумнівна. Ще один важливий момент – пити каву потрібно в розумних дозах. Для кожної людини ця доза індивідуальна, головні ознаки – у вас не повинно бути тремтіння в руках і не повинно сильно битися серце. Для більшості людей – це стандартні 2-3 чашки в день (в одній чашці міститься в середньому від 80 до 120 мг кофеїну, і ця кількість ніяк не залежить від того, чи додаєте ви в напій молоко).

Чай

Більшість досліджень про користь чаю були проведені в Китаї, але коли експерти стали зводити воєдино дані численних наукових робіт, то зрозуміли, що їх висновки досить суперечливі. У підсумку вони зробили висновок, що науково підтвердженої користі у цього напою менше, ніж у кави.

Якщо говорити про види чаю, то зелений вважається кориснішим за рахунок великої кількості антиоксидантів, які захищають наші клітини від небезпечного впливу вільних радикалів.

Какао

Какао увійшло в список корисних напоїв зовсім недавно після того, як в його складі вчені виявили вітамін Д. також в ньому присутні особливі речовини – теобромін і теофілін, які вкрай благотворно впливають на нашу серцево-судинну систему, а також покращують пам’ять і настрій. А за рахунок невеликого вмісту кофеїну какао бадьорить і надає більш м’який і тривалий ефект, в порівнянні з кавою. Вчені попереджають лише про одне – не кладіть в какао занадто багато цукру, інакше ви зведете нанівець всю користь цього напою.

Вода

Користь питної води заперечувати нерозумно, вона необхідна нашому організму для нормального функціонування всіх органів і систем. Але ось що стосується доз, тут думки вчених часто розходяться. Поширена думка про два літри на добу сьогодні вважається застарілою, необхідну вам дозу води можна обчислити за допомогою простої формули: 30 мл на кожен кілограм ваги.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар