Брехня в сімейних відносинах.

brehnya-v-simejnyh-vidnosynahІснує такий вислів «Брехня на благо». Найчастіше це вираз актуальний для сімейного життя.

Чому?

Все просто – коли ми обманюємо людину, яку бачимо вперше в житті, і, можливо, більше ніколи не побачимо, ми не побоюємося за те, що людина може про нас подумати. Звичайно, ми намагаємося підбирати підходящі слова, однак при необережно сказаному слові не впадаємо у відчай.

Що ж стосується близьких нам людей, ми змушені підбирати вирази і зрідка скотитися до «брехні на благо» відразу з кількох причин.

По-перше, ця людина дорога нам і ми не хочемо її образити. Адже, якщо зіпсуються відносини з близькою людиною, це може спричинити за собою низку невдач у всіх життєвих сферах. Сім’я – це фундамент будинку під назвою життя, тому будь-яка сварка призведе до просідання цього фундаменту з усім відомими наслідками.

По-друге,  ми обманюємо близьку людини тому, що нам з нею ще жити. Ви не розлучитеся після розмови і не забудете один про одного. Ви живете під одним дахом і кожен з вас зацікавлений в тому, щоб це життя була благополучним.

Перш, ніж перейти до розгляду предметів брехні в сімейних відносинах, слід зрозуміти, чому ми в принципі обманюємо близьку нам людину.

Навіщо нам це потрібно? На благо чи ця брехня насправді?

Отже, ми брешемо коханим людям тому, що:

1. Хочемо добитися психологічного комфорту.

З цією метою ми іноді замовчуємо правду від близької людини, керуючись принципом «менше знає – міцніше спить».

Який приклад можна навести? Припустимо, у дружини розболівся шлунок, а у чоловіка проблеми на роботі. Для того, щоб не обтяжувати чоловіка додатковими проблемами, дружина постійно на питання «Ти не захворіла?» Відповідає «Ні, ні. Все в порядку ». На це чоловік лише знизує плечима і думає «Ок, добре – значить добре», і йде. При цьому у дружини болі тільки посилюються. Але вона знає, що самостійно впорається зі своєю проблемою.

Інший приклад – у чоловіка проблеми на роботі. Можливо, на підприємстві повідомили, що в найближчі місяці планується скорочення персоналу на 50%. Чоловік хотів би поділитися своїми переживаннями з дружиною і розповісти все, але він знає – вона буде переживати і постійно нервувати. Йому це не потрібно, тому він і каже, що на роботі повний порядок. Тим самим він відгороджує дружину від проблеми і робить це в першу чергу для збереження її спокою.

2. Щоб уникнути покарання.

Коли ми провинилися і не хочемо за це відповідати, ми можемо обдурити на благо собі. Цим дуже часто займаються діти, а й дорослі не відстають.

Приклад: Дитина бігала по будинку і розбила вазу. До неї підходить мама і питає: «Ось що ти накоїв? Навіщо ти розбив вазу» , відразу отримуючи у відповідь:« Я не розбивав. Вона сама впала». Обман дитини продиктований почуттям самозбереження. Вона не хоче бути покараною, тому йде на обман.

Інший варіант – чоловік зустрів старого друга. Як і личить в таких ситуаціях, чоловіки випили за зустріч. Повернувшись додому, дружина запитала у чоловіка: “Від тебе пахне алкоголем. Ти що, пив “, на що чоловік відповідає:” Ну, що ти, звичайно ж ні. Тобі здалося». Можливо, скажи він правду дружині, вона могла просто пожурити його, на тому б і розійшлися. Тим не менш, все могло закінчиться скандалом. З цієї причини чоловік прийняв рішення не говорити правди.

3. Щоб не образити близьку нам людину.

Ми часто боїмося відповісти правдою на питання, які важливі для наших рідних. Чому? Та тому, що правда ця може стати для близької нам людини серйозним ударом. При цьому ми зовсім забуваємо про те, що, коли все таємне стає явним, і людина розуміє, що їй сказали неправду, вона може дуже сильно образитися. Можливо, розумом вона і розуміє, що ми бажали їй щастя і збрехали для її ж блага. Але тільки серце не приймає такого рішення. І це абсолютно вірно – від нас очікувалась щирість. Нехай ми б і прикрасили, але сказали правду. Так що, перш ніж обдурити близьку людини, тричі подумайте про те, до чого це може призвести.

Приклад обману: Дружина запитує у свого чоловіка, як вона виглядає. Типова ситуація, чи не так? Ну і як чоловік може сказати дамі про те, що це не нові джинси звузилися, а вона дещо додала у талії? Ось і відповідає бідолаха: “Ні, люба, ти у відмінній формі”. “Невже правда” – думає дружина і вирішує уточнити це питання у кращої подруги. Ну а найкраща подруга – вона на те й краща, щоб завжди говорити правду. І отримує потім чоловік прочухана за свою брехню. Але він хотів, як краще.

Але в цій ситуації буває і хороший кінець – це у випадку, якщо дружина запитує чоловіка про свою зовнішність лише для того, щоб почути комплімент у відповідь. Вони дуже довго живуть разом і занадто добре один одного знають. Тому дружина з 100% вірогідністю знає, що відповість чоловік. Більше того – вона очікує саме цієї відповіді. Як і кожна нормальна жінка, вона прагне отримувати компліменти, хоче, щоб нею захоплювалися. Це цілком нормальне бажання.

При такому розкладі ні про який скандал не може бути й мови. Звичайно, якщо чоловік не вичудить і не почне різати правду-матку: “Знаєш, дорога, а тобі і справді не завадить скинути кілька кілограмів. Так десь 10-20 … “.

4. Щоб уникнути відповідальності.

Це доля безвідповідальних людей, яких не можна назвати господарями власного життя. Вони прагнуть перекласти провину за подію на інших людей.

Чому?

Тому, що вони розуміють – якщо скажуть правду, їм доведеться витрачати свої сили і вирішувати виниклу проблему.

Простий приклад: З вини начальника виробництва була випущена ціла партія бракованої продукції. Його викликає високе керівництво і питає: “Хто винен і як пропонуєте покарати”. Природно, начальник не скаже правди, а із задоволення знайде крайніх серед своїх підлеглих. В результаті, з підлеглого – догану і позбавлення премії (а то й частину зарплати), а начальнику – похвала, за те, що швидко знайшов винних і зробив необхідні заходи.

5. Щоб сподобатися іншим людям.

Якщо ми хочемо сподобатися іншій людині, ми можемо говорити неправду. Достовірність сказаної нами інформації перевірити практично неможливо, а ось в очах співрозмовника ми здаємося мало не героями.

Приклад: Хлопець знає про те, що цікава йому дівчина любить дітей. Він сам до них байдужий, але для того, щоб показати себе з кращого боку, він починає “заливати солов’єм” про те, як би в майбутньому хотів мати три, а краще відразу чотири дитини, міцну сім’ю і все таке інше. Дієвий засіб для того, щоб викликати симпатію в особи протилежної статі. Але потрібно бути обережним – коли правда спливе на поверхню, хлопцю мало не здасться. У кращому випадку, його пасія перестане з ним спілкуватися.

6. Щоб домогтися свого.

Ця брехня найчастіше використовувається людьми, які поділяють принцип “Перемога за всяку ціну”. Варто їх засуджувати? Навряд чи. Погодьтеся, дуже багато з нас роблять точно також.

Приклад: Ви проходите співбесіду і реально претендуєте на роботу вашої мрії. Інтерв’юер цікавиться у вас, як би ви вчинили в одній з стресових ситуацій. Ви точно знаєте, що стресові ситуації викликають у вас занепокоєння, однак відповідаєте саме те, що інтерв’юер хоче від вас почути. Як в реальності ви будете реагувати на ту чи іншу ситуацію, дізнатися не представляється можливим. В результаті, ви отримуєте посаду. Більше того, ви навіть зможете на ній закріпитися і стати одним з кращих співробітників. Однак для цього вам необхідно буде зайнятися самовдосконаленням. Ви повинні досягти такого рівня, при якому стресові ситуації не будуть викликати у вас паніку. І тоді все буде відмінно. Ну а якщо ви закинете роботу над собою, будьте впевнені – ваш обман на співбесіді дорого вам обійдеться.

7. Щоб уникнути приниження.

Ви побоюєтеся бути приниженим і незрозумілим іншими людьми, тому скочуєтеся до принизливої ​​брехні. Подумайте про те, що брехня – це і є приниження.

Ми розглянули найпоширеніші причини того, чому люди брешуть один одному в сімейних відносинах. Зараз же ми з вами перейдемо до конкретики і розглянемо, про що найчастіше люди брешуть. Упевнений, напевно ви знайдете кілька ситуацій зі свого життя.

1. Гроші.

Найпоширеніший предмет обману і суперечок. Про гроші брешуть як чоловіки, так і жінки. При цьому кожен переслідує свої цілі. Скільки б люди не говорили про гроші і про те, яке вони зло, без них життя людини не буде повним.

Приклад чоловічого обману: Чоловік отримав зарплату. Він чудово розуміє, що йому потрібна певна сума коштів для “заначки”, а тому на запитання дружини про суму зарплати він може назвати суму окладу, а премію залишити собі. Якщо ж всі гроші він віддасть дружині, вона витратить їх, виходячи з власних побажань. Але в даній ситуації все будується на довірі. Щоб не допускати подібного обману, чоловік і дружина повинні повністю довіряти один одному.

Приклад жіночого обману: Чоловік виділив дружині гроші на купівлю продуктів або засобів особистої гігієни. Він придбала все, що було в списку, після чого з радістю для себе виявила залишки коштів у гаманці. Чи стане вона віддавати здачу? Навряд чи. Швидше за все, вона скаже, що витратила все, та ще й свої додавати довелося. А на резонне питання чоловіка: “Як тобі це вдалося” вона скаже: “Ти давно в магазин ходив? Бачив, які там ціни? “. Після цього конфлікт буде вважатися вичерпаним.

 2. Секс.

Ще одним предметом для обманів в сімейних відносинах є секс. Секс – це настільки делікатна тема, що до неї потрібно підходити з особливою обережністю. Іноді трапляється, що люди сильно люблять один одного, а от від сексу отримати невимовне задоволення у них не виходить.

Найпростіше почати звинувачувати партнера в тому, що він не викладається на всі 100%, або зовсім пасивний у ліжку. Однак ці розмови цілком можуть призвести до сварки і дестабілізації відносин, в яких жодна зі сторін не зацікавлена.

Якщо в результаті інтимної близькості жінка (найчастіше, саме жінка) не досягає оргазму, вона не завжди зважиться чесно в цьому зізнатися. Ось і доводиться його імітувати. Зате чоловік задоволений – він бачить, як жінка вся звивається від задоволення, і відчуває себе, як мінімум, Казановою.

Якщо говорити про чоловіка, сексуальні відносини його можуть не влаштовувати в плані їх одноманітності. Можливо, він прагне попрактикувати інші пози, на що партнерка лише невдоволено обурюється. Найчастіше, незадоволений чоловік проковтне образу і скаже, що все нормально. Але от як довго це триватиме, сказати складно. Все залежить від самого чоловіка і важливості для нього сексуальних відносин.

Стало бути, обман? Так.

Але, по-перше, цей обман на благо, а по-друге, вони обіцяли один одному бути разом “і в горі, і в радості”. Так що, пора виконувати обіцяне. А якщо серйозно, обманом можна недопустити початок конфлікту і погіршення відносин. Але, як показує практика, секс є досить важливою частиною сімейних відносин, тому постійно обманювати, тут не вийде.

Якщо вас що-небудь не влаштовує в партнері – не мовчіть. Сядьте з ним за стіл переговорів і обговоріть ситуацію. Напевно, ваш партнер буде також мати до вас деякі претензії по частині сексу. І це чудово! Домовтеся, що ви йдете на поступки йому, а він робить хід у відповідь. А ще краще, якщо ви будете просто так, не чекаючи нічого взамін, прислухатися до потреб партнера. Тільки не здумайте говорити неправду.

3. Зовнішність.

Як жінки, так і чоловіки часто запитують у партнерів, наскільки вони добре виглядають. Якщо на початку відносин кожний з партнерів милувався один одним і не помічав зовнішніх вад, то зараз, через роки сімейного життя, дані недоліки стають більш помітними.

Можливо, дружину в обранцеві не влаштовує його пивний живіт і вже почала проявлятися лисина. Що стосується чоловіка, йому теж не до душі, що колись струнка дружина, від якої інші особини сильної статі не могли відірвати очей, зараз додала у вазі і виглядає не так ефектно. Та ось тільки ні у дружини, ні у чоловіка язик не повернеться дорікнути партнера.

Це цілком нормальна ситуація, адже зовнішність людини з роками втрачає свою чарівність, а її душа і характер залишаються незмінними. Ви ж живете з людиною, а не з топ-моделлю. Крім того, ніхто не заважає вам чесно зізнатися в деяких зовнішніх недоліках партнера. Тільки зробіть це якось ненав’язливо і підбирайте вирази, щоб не було соромно за сказані слова.

4. Місцезнаходження.

Якщо один з партнерів володіє надмірною підозрілістю і нав’язливістю, іншому доводиться обманювати щодо свого місця розташування.

Ось приклад: Ви з друзями після роботи вирішили сходити в бар, посидіти і випити келих пива. Як раптом дзвонить ваша дружина і питає, коли ви прийдете додому і де ви зараз перебуваєте. Щоб не засмучувати її (хіба мало, як вона відреагує) ви говорите, що вас затримали на роботі, а начальник доручив нагальне завдання, яке має бути виконано до завтрашнього ранку. Після розмови ви продовжуєте пити пиво з друзями.

Але бувають і інші ситуації, які відносяться до категорії “брехня на благо”. Приміром, ви вирішили купити своїй дружині подарунок, про який вона так давно мріяла. Ви дочекалися зручного моменту і поїхали за ним. Як раптом, в дорозі вам дзвонити дружина і задає стандартне запитання: “Ти де?”.

Перед вами постає вибір – або сказати правду і зіпсувати сюрприз, або на ходу придумати якусь історію. Логічно, що ви виберете другий варіант. Ось ви і відповідаєте: “У мого друга виникла проблема, яку він попросив вирішити. Буду вдома через годину “.

5. Поведінка.

Вас страшенно дратує, що чоловік не може спокійно вислухати критику і постійно намагається відповісти докором на докір? Можливо, при виході з будинку він ніколи не пропустить вас вперед? Що ж, поведінка жінки також далеко не завжди влаштовує чоловіків.

Приміром, вона може говорити про щось і раптово починає ридати.

Буває й так, що ви говорите, як раптом дружина починає свою розмову, коли ви навіть не встигли закінчити фразу. Причин бути незадоволеним поведінкою партнера може бути мільйон, – починаючи від нахабного хамства і брутальності і закінчуючи банальним скручуванням тюбика зубної пасти після її видавлювання. Так чи інакше, але подружжя воліють говорити про проблему, адже вона актуальна.

Так що, виходить, ніхто не обманює?

Обманюють, ще й як! Замість того щоб сказати: “Чому ти постійно мені заперечуєш” кажуть: “Дорогий, мені так подобається, як ти відстоюєш свою точку зору”.

Ось тільки рано чи пізно така брехня припиниться, коли під сильним впливом емоцій людина викаже партнеру все своє невдоволення прямо в обличчя. І повірте, для партнера це може стати справжнім цебром води, який вилила йому на голову найближча людина. Так може бути, краще і зовсім не обманювати? Подумайте над цим.

6. Здоров’я.

Навіть коли ми відчуваємо себе погано, ми намагаємося не обтяжувати близьких своїми проблемами і прагнемо впоратися з ними самостійно. Це свідчить про нашу турботу про партнера, але факт залишається фактом – ми при цьому обманюємо його. Іншою стороною медалі є розповідь про неіснуючі проблеми зі здоров’ям, мета яких – привернути увагу близької людини до своєї персони, отримавши від неї турботу.

Брехня в сімейних відносинах була, є і буде – від цього нікуди не дітися. Якщо Ви обманюєте партнера для його ж блага – це одне, але, коли за допомогою брехні ви намагаєтеся обдурити і маніпулювати людиною – це зовсім інше. Перш, ніж зробити це, подумайте гарненько про наслідки.

Оцініть статтю
Додати коментар