Батьківський авторитет при вихованні дитини.

avtoritet-batkivПри вихованні дітей важливий батьківський авторитет. Давайте розглянемо, що ж він із себе представляє.

Взагалі, це сукупність заходів, які вживаються батьками для впливу на дитину і вони, як правило, засновані на певних знаннях, моральних цінностях, котрі змушують поважати батьків.

 

Якщо зробити якийсь аналіз досвіду сімейного виховання, то можна побачити, не кожен з батьків розуміє значення свого авторитету для дитини. Є деякі види помилкового виразу авторитету.

 

Авторитет придушення. Він часто використовується батьками дитини. З приводу чи без, батько починає дратуватися, стає сердитим, може навіть підвищити голос, а буває, що погрожує ременем. У цьому випадку мати дитини не має ніякого авторитету, малюк стає психологічно забитим, у нього відсутня своя воля або з нього виростає самодур, який бажає лише помститися за скоєне.

 

Авторитет чванства – батьки постійно виставляють напоказ свої заслуги, вони зарозуміло відносяться до інших людей. Зазвичай, діти таких батьків запозичують це ж поведінку. При цьому дитина може хвалитися перед своїми друзями своїми батьками, говорити про те, які вони хороші, яка чудова у них робота, що вони вміють більше за інших, іноді починають виставляти напоказ і свої лжезаслугі. З таких дітей виростають лицеміри і хвальки, не здатні критикувати себе і свою поведінку.

 

Авторитет педантизму – такі батьки люблять, щоб діти їх завжди і в усьому слухалися, корилися б їм, виконуючи їхні розпорядження. У такій сім’ї не вважають за потрібне радитися з дитиною, брати до уваги її думку. Діти, які виросли в такій сім’ї, не можуть бути самостійними, у них відсутня ініціатива, вони готові постійно виконувати чиїсь накази.

 

Авторитет резонерства – батьки в такій сім’ї постійно чомусь повчають і проводять повчальні бесіди. Щоб не відбулося, вони заводять довгу і нудну промову, яка повторюється багато разів. Дитина починає звикати до них і перестає на них реагувати. Буває, що дитина стає злою і втрачає повагу до своїх батьків.

 

Авторитет помилкової любові – батьки починають надмірно хвалити своїх дітей, показують їм свою любов, намагаються вберегти від будь-яких перешкод. Постійні вихваляння, які не завжди заслужені, сліпа любов, схиляння, догода в усьому, що дитина б не побажала і постійне занепокоєння за її благополуччя, веде до того, що дитина стає егоїстом, який вже у зрілому віці не буде рахуватися ні з ким.

 

Як домогтися авторитету і показати себе з кращого боку?

    • Постарайтеся залишатися самим собою, не малюйте з себе людину, якою ви не є, це помітить навіть дитина.
    • Важливо розуміти, що в основі відносин лежить довіра.
    • Кожному властиво помилятися. Тому, якщо ви випадково накричали на малюка, не варто надягати на себе похмуру маску і йти в монастир, достатньо звичайних ласкавих слів і все прийде в норму.
    • Покарання за скоєні негативні вчинки без розуміння дитиною того, за що її покарано – це неправильний метод виховання. Краще просто спокійно поговорити, обговорити хвилюючі вас питання в довірчій формі.

Так, ви самі не помічаючи того станете прикладом для своїх дітей.

Оцініть статтю
Додати коментар