Асоціативний тест “Міраж у пустелі”

Асоціативний тест "Міраж у пустелі"
Пропонуємо до вашої уваги асоціативний тест. З його допомогою можна розгадати таємниці, які приховує наша підсвідомість. Результати тесту допоможуть вам краще розуміти себе та інших людей.

Уявіть себе в ситуаціях, які вам запропонують, а потім опишіть “побачене”, відповідаючи на запитання тесту. Щоб було зручніше розшифровувати результати, записуйте відповіді на аркуші паперу.

 1. Уявіть, що Ви стоїте на узліссі. До лісу ще далеко. Яким Ви його уявляєте? Високим чи низьким, великим (за розміром) чи ні?
 2. Тепер Ви входите до цього лісу. Опишіть його. Як Ви почуваєтеся всередині? Який ліс породи? Які дерева переважають сосни, ялинки чи листяні?
 3. Ви йдете лісом далі, і зустрічаєте на шляху чудовисько. Опишіть його. Що ви будете робити?
 4. Ліс закінчується, і Ви несподівано потрапили до спекотної пустелі. Спека позамежна, довкола одні бархани. Вас долають почуття голоду та спрага – адже Ви вже не перший день перебуваєте тут. Втома наростає. Ви ледве тягнете ноги, пробираючись цією спекою в тільки Вам відоме місце, і раптом у піску знаходите ключ від замку… Розгляньте його уважно. Опишіть, яка у нього форма, з якого матеріалу. Які ви випробували емоції, коли знайшли ключ? Що будете з ним робити (залишите або заберете із собою)?
 5. Ви розібралися з ключем і рухаєтеся далі. Навколо той самий розпечений пісок, що вимотує спека. А ви так давно не відпочивали! Краєвид не змінювався вже кілька днів. І ось, серед цього царства піску, Ви побачили водоймище… Чи не міраж це? Які Ваші емоції зараз? Що Ви робитимете (наприклад: кинетеся до озера, повільно підійдете до струмка і вмиєтеся – у кожного можуть бути свої варіанти водойм та дій)? Вважаєте за краще залишитися біля водойми або підете далі?
 6. Озеро залишилося позаду. Ви знову в пустелі – повільно рухаєтеся до своєї мети. І раптом натикаєтеся на посудину… Опишіть, яка у неї форма, з якого матеріалу. Чи цікаво Вам, що в ній всередині? Чи будете Ви в нього заглядати? Якщо так, то що ви побачите там?
 7. Ви розглянули посудину і йдете далі спекотною пустелею. Спека Вас змучила, але Ви не зупиняєтеся. Раптом перед Вами виявляється стіна. Схоже, що їй немає кінця, а Вам необхідно рухатися вперед… Які у Вас виникли відчуття під час зустрічі зі стіною? Опишіть цю стіну. Яка вона (висока, зруйнована, неприступна…)? Що Ви робитимете, щоб перебратися на той бік, чи все ж таки надасте перевагу залишитися на цій стороні?
 8. Отже, стіна залишилася позаду. Ви довго йшли пустелею, і, нарешті, “нагорода знайшла героя” – Ви потрапили до оазису. У ньому є все, чого тільки не забажаєте. Це справжній рай на землі! Ви користуєтеся всіма благами та насолоджуєтеся життям. І одного прекрасного дня на горизонті Ви помічаєте караван, що йде… Ваші дії: чи підете Ви назустріч каравану або причаїтесь у своєму раю? А може Ви просто поговорите про те, що відбувається в далеких країнах, і повернетеся назад?

Інтерпретація тесту:

Тепер давайте подивимося, про що говорять ваші відповіді. Отже,

1 та 2 питання.

Ліс і все деревне, що трапляється протягом, пов’язані з інтелектом. Висота та розмір лісу відповідають силі інтелекту та обширності пізнання. Погляд на ліс зсередини – це самооцінка свого рівня. Погляд зовні – це оцінка оцінки. Іншими словами: людина оцінює, як її оцінюють інші люди. Це серединка ряду:

 • Я оцінюю себе.
 • Я оцінюю, як мене оцінюють інші люди.
 • Я оцінюю, як мене оцінюють інші люди, як я оцінюю їх та себе.

У людей з врівноваженою самооцінкою зазвичай розміри лісу зсередини і зовні збігаються.

Якщо ліс складається з сосен, то інтелект логічного складу. Якщо з листяних – чуттєвого. Ну а якщо з ялинок та ялинок, то тип мислення є змішаним (тобто складно виділити логічний чи чуттєвий тип).

Якщо ліс завалений буреломом і з ярами, людина в процесі вирішення глобальних проблем. Так буває, якщо картина світу навколо здається складною та заплутаною. Складніше, ніж про неї гадають інші.

3 питання.

Чудовисько описує Ваше ставлення до ворогів, і як Ви їх собі уявляєте. Ваші дії щодо чудовиська описують Вашу поведінку з Вашими недоброзичливцями.

4 питання.

Показує, як Ви ставитеся до дружби.

Ключ, як у Буратіно: великий, красивий, золотий – відповідно відбувається і вибір друзів. Друзі мають бути добрими як на підбір і, головне, завжди готові надати підтримку, в тому числі й матеріальну (підхід, прямо скажемо, утилітарний). Дружба для Вас – це ритуал. Друзі Вам потрібні, щоби показати власну значущість.

Ключ простенький, маленький, металевий – до друзів Ви не висуваєте підвищених вимог. Друг має бути простим у спілкуванні, не напружувати ритуальними діями.

Ключ від комори – Ви хочете, щоб Ваші стосунки з друзями були стабільними.

Ключ від старовинної скриньки – до вибору друзів Ви ставитеся як до покупки антикваріату – всі повинні бути зі своїми дивностями, і не обов’язково знайомити їх між собою. Зате можна сказати при нагоді: “Ось я дружу з одним хлопцем, так він …”. За рахунок друзів Ви намагаєтеся самоствердитись.

Якщо Ви не звернули особливої ​​уваги на ключ, значить, у спілкуванні Ви закриті, недовірливі та підозрілі. Чи не довіряєте навіть близьким людям. Ваш основний девіз: “Не підпускати нікого близько до себе”.

Розглядаєте ключ і залишаєте його – Ви виявляєте інтерес до оточуючих, проте не схильні перетворювати приятельські чи дружні стосунки на тягар. Намагаєтеся не “лізти в душу” до друга і не припускаєте руйнування власного психологічного комфорту.

Берете ключ, затискаєте його в кулаку або вішаєте на шию – Ви серйозно ставитеся до дружби і готові виконати дружній обов’язок будь за що, навіть якщо це нашкодить Вашим інтересам. Ви свого роду раб дружби і розраховуєте на таке саме ставлення до себе, тому іноді викликаєте у своїх друзів почуття провини.

Кладете ключ у кишеню – намагаєтеся не втрачати старих друзів на увазі, бажаєте “приховати” їх на чорний день.

5 питання.

У цьому пункті розкривається ваше ставлення до сексу.

Міраж – це Ваша підсвідома зневіра у реальність сексуальних стосунків. Ви женетеся за ілюзією, фантазією. Тому реальний сексуальний досвід не може Вас задовольнити (реальний партнер ніколи не буде такий гарний, як герой з Ваших фантазій).

Чисте прозоре озеро – ідеалістичне ставлення до сексу. Ви прагнете кристально чистих відносин.

Брудне пустельне озеро – підсвідоме, найчастіше пригнічене, осуд сексу. Ви вважаєте секс брудним заняттям.

Водоспад – секс асоціюється у Вас із потужною силою.

Струмок – Ви вважаєте секс джерелом життя.

Кидаєтеся з усіх втомлених ніг до водоймища – Ви хочете за допомогою сексу позбутися набридлих проблем.

Підходите поступово, спочатку спробувавши воду ногою – Вам властиво насторожено ставитись до партнера. Ви прагнете дізнатися про нього якнайбільше, щоб не помилитися; хочете прорахувати все заздалегідь.

Підходите до води, але не входите до неї – неможливість розкритися у сексуальних стосунках, підсвідомий страх перед партнером.

П’єте, купаєтесь, пірнаєте – Ви насолоджуєтесь сексуальними стосунками, вони Вас розслаблюють.
Влаштувалися біля водоймища в шезлонгу – Ви хочете, щоб сексуальні стосунки були стабільними, тому уникаєте новизни.

6 питання.

Посудина, знайдена в пустелі, символізує Вашу самооцінку.

Глиняний глечик говорить про наявність почуття міри; залізний, мідний або керамічний – про практично повну його відсутність.

Ви взяли глечик і заглянули в нього – отже, прагнете самопізнання.

Ви не взяли глечик і не захотіли заглянути в нього – напевно, Ви не хочете знати правду про себе; це може бути пов’язано з низькою самооцінкою та бажанням її замаскувати.

Глек порожній або заповнений піском – самооцінка занижена.

Глек наповнений дорогоцінним камінням, золотом – завищена самооцінка, постійне бажання прикрасити себе.

Глек заповнений водою – Ваша самооцінка близька до адекватної, відбиває прагнення саморозвитку.

7 питання.

У цьому пункті Ви дізнаєтеся про своє ставлення до проблем та їх вирішення.

Стіна висока, виникло відчуття, що її неможливо подолати – Ви ставитеся до життєвих труднощів як до чогось непереборного, найчастіше робите з мухи слона.

Стіна висока, але з нерівною кладкою, по якій можна піднятися – Ви завжди прагнете долати перешкоди, для вас немає нічого неможливого.

Зруйнована стіна – Ви схильні нівелювати проблеми, намагаючись втішити себе.

Сидите під стіною в очікуванні допомоги – Ви не впевнені у власних силах, залежить від обставин.

Шукатимете, як обійти стіну – підсвідомо Ви хочете уникнути будь-яких проблем, тому намагаєтеся обминати гострі кути.

Кричите, щоб скинули мотузку, – Ви любите вирішувати проблеми із чужою допомогою.

Берете стіну штурмом – Ви мобілізуєтесь, щоб від страху не пролетіти на розігрітих парах всі труднощі, в результаті не набути досвіду і знову опинитися в подібній ситуації.

Обережно перелазите через стіну – зазвичай Ви вирішуєте проблеми самостійно, не перекладаючи відповідальність на чужі плечі.

Влазите на стіну і розглядаєте, що там з іншого боку, – Вам властиво зупинитися на півдорозі, щоб все передбачити та убезпечити себе.

8 питання.

У цьому пункті можна дізнатися, чи Ви схильні піддаватися спокусі, коли у Вас вже все є. Чи хочете Ви розвиватися і рухатися вперед або ж віддаєте перевагу психологічній безпеці та стабільності?

Ви йдете з караваном – значить, за природою Ви мандрівник і шукач.
Ви залишаєтеся в оазі – для Вас важливіший стан повного комфорту.

Оцініть статтю
Додати коментар