Ароматерапія при безсонні.

aromaterapiya-pry-bezsonniДля заспокоєння і поліпшення сну з давніх пір люди використовували аромати рослин. На Сході ароматичними пахощами обробляли ліжко. Авіценна рекомендував для кращого сну вдихати аромат свіжих квіток ромашки. В Україні травою чебрецю набивали подушки.

Подушки з травами

Трав’яні подушки зі зборами трав, підібраними для лікування різних хвороб, у тому числі і від безсоння, можна знайти в продажу. Але можна зробити їх і самостійно. Для цього потрібно запастися запашними рослинами. До складу збору для гарного сну можуть входити листя папороті чоловічої, лавра благородного, ліщини (ліщини), м’яти, герані, материнки, пелюстки троянди, трава лаванди, чебрецю, шишки хмелю, ялівець. Якщо ви збирали трави самі, то запам’ятайте, що сушити рослини необхідно дуже швидко, не допускаючи пересушування і зберігати в матерчатих мішечках.

Ось кілька комбінацій рослин для набивання подушок:

1. Лавр і папортник 1: 1.
2. Лавр, папороть, хміль 1: 2: 3.
3. Папортник, хміль, лавр, м’ята 3: 2: 2: 1.

Невеликі трав’яні подушки можна помістити взимку на опалювальні батареї для ароматизації повітря в спальні. Можна підшити під звичайну подушку на кілька місяців. А можна 2-3 невеликі подушечки просто покласти біля ліжка. Можна обійтися і без подушок, адже заспокійливим і снодійним ефектом володіє аромат сухого кореня валеріани або гілочки лавра, які слід покласти біля ліжка.

Ефірні масла

Поліпшити сон можуть ефірні масла лаванди, апельсина, троянди, сандалового дерева, іланг-ілангу, розмарину, ісопу, базиліка, ялівцю, полину лимонної, неролі. Ці масла слід використовувати перед відходом до сну. Їх можна додавати в ванну, використовувати для масажу біологічно активних точок, ароматизації приміщення (5-10 крапель в залежності від обсягу спальні), додавати у вже згадані ароматичні подушечки. Можливі варіанти композицій ефірних олій (в краплях):

1) апельсина, лаванди, неролі, троянди або іланг-ілангу – по 4, сандалу – 3;

2) неролі, сандалу, іланг-ілангу – по 2, лаванди – 4.

За бажанням можна змінювати поєднання масел, додаючи ефірні масла апельсина, бергамота, грейпфрута, а також міняти дозування в меншу сторону.

Ванна

Перед відходом до сну для зняття загальної напруги в кінці робочого дня необхідно прийняти ванну з додаванням 5-7 крапель суміші лаванди, лимона, троянди у співвідношенні 2: 1: 2 або троянди, апельсина, ялиці, сандалу, лимона в співвідношенні 2: 2: 1: 1: 1.

Масаж

Якщо не хочеться приймати ванну, то зробіть розслабляючий масаж з ароматичними маслами. Для приготування масажного масла необхідно додати до 100 мл рослинного масла-основи 20 крапель однієї з наведених вище двох сумішей або суміш таких олій: по 4 краплі сандалу, апельсина і лимона, 2 краплі герані, 6 крапель лаванди.

Ароматизація повітря

При безсонні рекомендується ароматизувати повітря в спальні ефірним маслами бергамоту, сандалу, бігардіі, лаванди у співвідношенні 2: 3: 1: 1. Для ароматизації використовуйте аромалампи.

При різних причинах безсоння

Якщо ви емоцінально збуджені і не можете довго заснути, покладіть недалеко від ліжка фільтрувальний папір, на який нанесіть 3-4 краплі суміші ефірних масел троянди, сандалу і лаванди у співвідношенні 2: 1: 1. Можна безпосередньо на подушку капнути 1-2 краплі іланг-ілангового або лавандового масла.

Зняти нервову напругу і роздратування допоможуть ефірні масла розмарину, лаванди, лимона, пачулі, іланг-ілангу. Для ванн і масажу використовуйте таку суміш ефірних олій (в краплях): розмарину – 4, лаванди – 2, лимона – 2. Композиція (в краплях) для ароматизації приміщення: лимона – 2, пачулі – 2, іланг-ілангу – 1, лаванди – 2.

При стресі і перевтомі на допомогу прийдуть ефірні масла лаванди, герані, базиліка, полину лимонної, апельсина, шавлії, іланг-ілангу, неролі, бергамоту, розмарину.
Суміш ефірних масел для ванни (в краплях): лаванди – 3, неролі – 2, троянди – 1, бергамоту – 2; або лаванди – 4, лимона – 3, герані – 1.

У стресових ситуаціях хорошу дію надає вдихання ефірних масел з флакона.

Спробуйте таку незвичайну ванну. 5 г муміє розчинити в 0,5 л кип’яченої води. Налити у ванну воду температурою 38 градусів Цельсія і вилити у воду розчин муміє. У ванну додати 3-4 краплі рожевого, 2 краплі лавандового і 3 краплі ялицевого ефірних масел. Тривалість ванни – 15-30 хвилин після робочого дня і на наступний ранок. Курс лікування – 20 ванн через добу.

Масажне масло – до 50 мл рослинного масла додати суміш ефірних олій (в краплях): лаванди – 5, бергамота – 3, троянди – 3, розмарину – 3.

Будьте обережні: ефірні масла можуть викликати алергічну реакцію або індивідуальну непереносимість. Тому перед їх застосуванням бажано провести тест на переносимість.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар