Апендицит: симптоми і причини

Апендицит: симптоми і причини

Аппендицит – це запалення відростка сліпої кишки, яке вимагає якнайшвидшого хірургічного втручання. Апендицит не є інфекційним захворюванням і не заразний. Найчастіше виникає у віці від 10 до 30 років, але винятком не є ніякої з вікових груп.

Будь-які симптоми в медицині умовно діляться на первинні і вторинні. Увагу слід звертати вже на первинні симптоми, щоб не втрачати дорогоцінного часу, результат зволікання може виявитися плачевним.

До основних (первинних) симптомів апендициту слід віднести біль в області пупка, яка поступово переходить в нижню праву сторону живота. Відміна від іншого роду болів полягає в тому, що ця біль не припиняється навіть при прийомі знеболюючого і має переймоподібний характер. З плином часу біль посилюється. Будь-який рух заподіює нестерпний біль.

Також можуть спостерігатися нудота, блювота, підвищення температури тіла, білий наліт наязиці – це вже слід відносити до вторинних симптомів.

Апендицит може бути як гострим, так і хронічним. Серед цих двох видів є невеликі відмінності в симптомах.

При гострому апендициті спостерігаються такі симптоми: відчуття дискомфорту десь в області шлунка, біль від пупка наростає стрімко і опускається вниз живота. Спостерігаються нудота і блювота. При пальпації виникає сильний біль. Підвищується температура. При перших симптомах гострого апендициту хворого потрібно госпіталізувати.

Хронічний апендицит отримує свій розвиток незабаром після перенесеного нападу гострого апендициту, який обійшовся без лікарського втручання. В цьому випадку при хронічному апендициті спостерігаються такі процеси:

  • повторення больових нападів гострого апендициту, в основному вони провокуються навіть незначними фізичними навантаженнями або виникають при різких рухах;
  • знижується апетит;
  • може спостерігатися поява безпричинного роздратування у хворого.

При хронічному апендициті спостереження у лікаря просто необхідно.

Хронічний апендицит отримує свій розвиток незабаром після перенесеного приступу гострого апендициту, який обійшовся без лікарського втручання. Отже, основним наочним симптомом апендициту є, як правило, неспокійна поведінка хворого, що намагається прийняти зручне положення, щоб знизити біль у животі.

Біль при апендициті варіюється від гострої до слабо вираженої. Болі при апендициті носять як би переймоподібний характер.

Нудота теж є ознакою апендициту. Також порушується робота всього шлунково-кишкового тракту і хворий відчуває позиви до випорожнення.

Особливим і складним випадком є апендицит у вагітних. Симптоми схожі по своїй природі з родовими переймами, тому поставити правильний діагноз можуть тільки кваліфіковані фахівці.

Симптоми як у дорослих, так і у дітей збігаються, але є і деякі моменти, на які варто звернути увагу. Дитина не завжди може пояснити, що саме і як у неї болить. Може не даватися, плакати, згортатися “калачиком”, щоб якось полегшити біль. Тому про апендицит ви можете здогадатися лише з поведінки дитини.

Симптоми можуть бути різноманітні, свою частку вносить і індивідуальність людського організму. Для одних підвищення температури може бути віднесено до симптомів апендициту, в інших, наприклад, прискорене серцебиття буде одним із симптомів.

При симптомах апендициту не слід вживати ніяких лікарських препаратів, це може ускладнити роботу фахівців при наданні допомоги хворому.

До причин розвитку хвороби апендициту слід віднести закупорку відростка, іноді це є наслідком накопичення в ньому різного роду відходів (дрібні волосинки, лушпиння насіння і дрібні кісточки тощо).

Діагностику апендициту можна провести в медичних установах. Специфічних змін в організмі вона не покаже, тільки загальні ознаки стандартної реакції організму на запалення. Апендицит краще діагностується в гострій фазі захворювання, до якої краще не затягувати.

При перших симптомах апендициту слід негайно звернутися до лікаря для запобігання негативних наслідків для здоров’я.

Займатися самодіагностикою не варто, а самолікуванням – тим більше. Ознаки апендициту може розпізнати кожен. Необхідно запам’ятати те, що своєчасна реакція на симптоми дозволить надати більш швидку і якісну допомогу фахівців.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар