9 способів зберегти внутрішню силу

9 способів зберегти внутрішню силу

Сильні духом люди ніколи не віддають владу над собою іншим, як би важко не було втриматися біля керма.

Уявімо ситуацію: керівник потрапляє під вплив особистого помічника, оскільки той знає про його темні секрети. Таким чином, людина віддає іншій контроль над собою, своїми почуттями і поведінкою.

Коли влада знаходиться в чужих руках, це буквально позбавляє душевних сил. Тому, щоб зберегти кермо правління, необхідно зробити усвідомлений вибір і припинити всі зазіхання на територію особистої сили. Перед тим, як робити конкретні дії, слід зрозуміти, як ми віддаємо владу над собою іншим.

Пропонуємо взяти на озброєння 9 способів, як зберегти свою особисту силу, незважаючи на всі загрози.

1. Не витрачайте енергію на скарги

Між скаргами і рішенням проблем існує величезна прірва. Нарікання про труднощі друзям, родичам або допоможуть співробітникам сконцентруватися на проблемі, але не дозволять знайти рішення.

Бурчання і невдоволення означає, що у людини немає контролю над ситуацією, а також немає волі для вирішення проблеми.

2. Приймайте повну відповідальність за свій емоційний стан

Не дозволяйте поведінці інших людей впливати на ваші емоції. Якщо репліки тещі псують настрій, начальник виснажує морально та просто зводить з розуму, це свідчить тільки про те, що ці люди володіють владою над вашим емоційним станом.

Необхідно визнати проблему, щоб почати керувати своїми емоціями, незалежно від того, як поводяться інші.

3. Встановіть «здорові» кордони

Перекладання вини, відмова відповідати за себе — дає силу іншим людям. Замість того, щоб звинувачувати їх і витрачати свій час, необхідно визнати: тільки ви відповідаєте за цю ситуацію.

Слід створити здорові фізичні та емоційні кордони, які забезпечують контроль над тим, як і з ким ви проводите свій час.

4. Практика вибачення

Злість, спрямована проти кривдника, не карає, а лише завдає шкоди самому носієві негативних емоцій. Коли дорогоцінний час витрачається на роздуми про ненависну людину, це побічно позбавляє здатності насолоджуватися життям.

Прощати – кращий спосіб повернути власну владу. Але тут важливо розуміти, що прощення — це внутрішнє усвідомлення. Необхідно відпустити образи і гнів, які заважають жити в гармонії з собою.

5. Вірте у власні цінності

Коли у людини немає чіткого ціннісного орієнтиру, вона піддається ризику стати безпорадним пасажиром, а не впевненим водієм у власному житті.

Чітке визначення цінностей дозволяє міцно триматися на плаву і керуватися тим, що дійсно важливо для вас.

6. Не витрачайте час на даремні думки

Якщо ви приходите додому після роботи і думаєте про те, як вам не хочеться завтра йти в офіс, ви несвідомо збільшуєте робочий день з 8 до 12 годин.

Необхідно взяти під контроль нав’язливі думки, не допускати появи непотрібних ідей, образів, стереотипів.

7. Уникайте фраз про відсутність вибору і жертовність

Кажучи такі речі, як «я повинен працювати 60 годин на тиждень», або «у мене не було вибору, окрім як… », – людина повідомляє, що вона стала жертвою несприятливих обставин.

Незважаючи на таку позицію, необхідно пам’ятати, що у вас завжди є вибір. І ним потрібно користуватися.

8. Зробіть самооцінку незалежною від думки інших

Якщо самооцінка залежить від впливу оточуючих, ймовірно, ви прагните догодити всім навколо. Потрібно розуміти, що не всі повинні погоджуватися і приймати ваш спосіб життя. У цьому випадку варто оцінити конструктивність критики, але не можна дозволяти, щоб думка іншої людини визначала вашу самооцінку.

9. Будьте готовим виділитися з натовпу

Невпевненість і страх можуть призвести до бажання зливатися з оточуючими людьми. Але спроби стати частиною натовпу знищать вашу справжню сутність. Важливо повірити у власні сили, щоби наважитися бути не таким, як усі.

Оцініть статтю
Додати коментар