9 кращих вправ, щоб підвищити рівень IQ

9 кращих вправ, щоб підвищити рівень IQ
Коефіцієнт інтелекту або IQ – це оцінка рівня інтелекту, отримана на підставі результатів проходження декількох груп тестів. Він може передаватися генетично? Чи зберігається IQ протягом усього життя? Або ж щоб стати розумнішими нам потрібно весь час працювати над собою?

Ми не можемо ґрунтуватися лише на сухих цифрах, що відображають певні аспекти нашого інтелекту. Враховуючи той факт, що походи в тренажерний зал допомагають нашому фізичному розвитку і роблять тіло красивіше, точно так само, щоб підвищити свій рівень IQ, потрібно виконувати вправи для мозку.

Ми пропонуємо кілька порад, здатних поліпшити наші розумові здібності і загальний психічний стан.

1. Записуйте свої думки

Відмінний спосіб привести думки в порядок – записувати їх. Це допоможе вирішити існуючі проблеми, навчитися мислити логічно і залишатися зосередженими. Записування особистої думки і теорій – веселий спосіб тренування «м’язів» мозку.

2. Зосередьтеся на своєму диханні

Дзен-буддійський чернець Тіт Нат Хан одного разу сказав: «Процес зцілення починається з усвідомленого дихання».

Дихання – це спосіб контролювати нашу свідомість і підсвідомість. Це сила життя, яка при правильному її застосуванні може допомогти людині поліпшити його добробут. Оскільки мозок завжди знаходиться в робочому стані, фокусування на диханні дасть йому можливість трохи відпочити і прийти в себе.

Крім цього, ще одним відмінним способом налагодити контакт зі своїм внутрішнім ” я ” є медитація. Ця розумова вправа допомагає поліпшити мозкову діяльність і підвищити коефіцієнт інтелекту.

3. Грайте в інтелектуальні ігри і розгадуйте загадки

Логічні ігри судоку, кросворди допомагають розвинути когнітивні навички, зокрема – здатність мислити стратегічно. Шахи і комп’ютерні головоломки на кшталт “солітера” відточують гостроту розуму і покращують пам’ять.

Всі ці ігри змушують працювати ті ділянки головного мозку, які відповідають за пам’ять, виконавчі функції і швидкість сприйняття інформації людиною.

4. Розвантажте свій мозок.

Така порада може здатися дещо нелогічною, але іноді корисно на якийсь час розвантажити свій мозок, щоб в потрібній ситуації він зміг працювати на повну.

Дослідники зуміли науково довести, що такий підхід допомагає збільшити загальну кількість нейронних клітин. Як харчове голодування сприяє лікуванню тіла від нездужання, так і «голодування» розуму позитивно впливає на стан головного мозку.

5. Продовжуйте тренувати розум

Якщо монотонна рутина виводить вас із себе, значить, прийшов час переключитися на щось нове і змусити мозок працювати. Коефіцієнт інтелекту показує, наскільки людина здатна приймати рішення і знаходити вихід з виникаючої перед нею проблеми.

Навчаючись чомусь новому, ми вивчаємо отримуємо інформацію, максимально використовуючи всі свої розумові здібності. Це стимулює певні області головного мозку, які раніше не були задіяні. В результаті цього зростає і рівень IQ.

6. Не покладайтеся на техніку

У більшості з нас виробилася звичка спрощувати свою роботу за допомогою комп’ютерів та іншої технічної периферії. Але занадто велика залежність від обчислювальної техніки – це одна з головних причин порушення розумового балансу і падіння у людини рівня її інтелектуальних здібностей.

Щоб поліпшити логічне мислення, рекомендується тренувати свій мозок, не вдаючись до використання гаджетів. Розрахунки в розумі – найпростіший спосіб розширити свої розумові здібності.

7. Навчіться грі на музичному інструменті

Навчіться грати на музичному інструменті, який вам подобається. Це свого роду довгострокова інвестиція у ваші розумові здібності, оскільки через якийсь час вона принесе свої плоди.

Музика вимагає координації між рухами рук з іншими органами почуттів. А це істотно покращує когнітивні функції і моторику. Численні дослідження довели, що у дітей, котрі з раннього віку займаються музикою, рівень IQ вище, ніж у тих, хто цього не робив.

8. Займайтеся фізичними вправами

Регулярні заняття фізкультурою благотворно впливають на здоров’я людини. Це один з найвірніших способів позбутися від психічних розладів та інших проблем, включаючи депресію, почуття тривоги, синдром дефіциту уваги і прчочее.

Їзда на велосипеді, біг, спортивні ігри на відкритому повітрі – все це допомагає розслабити мозок і поліпшити пам’ять.

9. Об’єднайте свої ідеї

Хоч це і може здатися важким, але якщо ви приймете холістичний підхід, то істотно підвищите рівень інтелекту.

Вивчіть щось нове, а потім спробуйте об’єднати це з тим, що ви вже знаєте. Так ви зможете скласти карту свого розуму, і, зробивши це, – здивуєтеся, як абсолютно різні шматочки інформації органічно складаються в одну картину.

Оцініть статтю
Додати коментар