9 фраз, які не можна вимовляти вголос, якщо ви хочете бути щасливими і успішними

9 фраз, які не можна вимовляти вголос, якщо ви хочете бути щасливими і успішними

Те, як ми щось висловлюємо, має значення. «Правильні» слова можуть мотивувати вас діяти в напрямку щастя і успіху. Водночас, «неправильні» слова можуть перешкодити.

Результати досліджень доводять, що використання в мові слів з позитивним і негативним забарвленням може змінити процеси, що проходять в мозку. Вони впливають на рівень експресії генів, які контролюють рівень фізичного та емоційного стресу.

Було встановлено, що кожну хвилину люди, в розмові з собою, вимовляють від 300 до 1000 слів. Якщо ви ведете розмову з самим собою в негативному ключі, ви будуєте собі перешкоду з безлічі слів.

Якщо ви дійсно хочете рухатися в напрямку успіху в кожній сфері свого життя, ознайомтеся 9 фразами, які ви повинні перестати вживати у своїй промові.

1. «Все повинно бути ідеально»

Американська журналістка, активістка і автор 6-ти книг-бестселерів Марія Шрівер якось сказала: «Перфекціонізм не сприяє тому, щоб ви відчували, що ви ідеальні. Він сприяє тому, що ви відчуваєте, що з вами щось не так».

Часто ми прагнемо до того, щоб все було ідеально, тому що ми хочемо, щоб нас помітили і похвалили люди навколо нас. Якщо ми будемо постійно думати про те, що про нас думають інші люди, ми будемо нещасні, у нас не буде мотивації до чого-небудь, і ми будемо відчувати розчарування.

Незважаючи на те, що, виконуючи свою роботу, ви повинні завжди прагнути до того, щоб зробити її якомога краще (ви також повинні прагнути до того, щоб не робити дурних помилок), але ви не можете не спіткнутися кілька в процесі виконання завдань, які ви раніше не виконували.

Наступного разу, коли ви знову зловите себе на думці про те, що зробили щось недостатньо добре, пригальмуйте на хвилинку, щоб висловити подяку за все те, що ви змогли досягти. Після цього продовжуйте йти до своєї мети.

2. Не говоріть постійно слово «так»

Якщо людина постійно говорить «Так» у відповідь на будь-які пропозиції і прохання, цілком імовірно, що вона буде дуже багато працювати, буде перевантажена і буде одночасно зосереджена на безлічі речей. Більш того, такий підхід знецінює наш час і не дозволяє нам працювати в повну силу над тим, чому ми дійсно хочемо сказати «Так».

Ключем до успіху є здатність визначати межі, за які ви не будете заходити. Джанін Гарнер, генеральний директор компанії LBD Group, зазначає: «Все зводиться до того, що ви повинні усвідомити, що саме ви повинні взяти під контроль своє життя, все, що з вами відбувається, а також і процес досягнення цілей. Тренуйтеся говорити «Ні». З кожним разом Вам буде все легше вимовляти це слово».

3. «Я дуже зайнятий(а)»

Результати нещодавно проведеного дослідження, опубліковані в науковому журналі Journal of Psychological Science, доводять, що, в цілому, ми відчуваємо себе щасливішими, коли в нашому житті відбувається багато різних подій. Тоді чому ж у відповідь на питання: “Як поживаєш?» ми починаємо розповідати «казки» про те, як ми зайняті, а потім змучено зітхаємо?

Коли ми в усній формі визнаємо, що ми неймовірно зайняті, це автоматично змушує нас думати про щось негативне. Ми замість того, щоб жити сьогоденням, починаємо думати про те, що нам ще необхідно зробити. Такий вислів служить якоюсь відмовкою, за якою ховається те, як ми насправді себе почуваємо.

Наступного разу, коли ваш друг або колега запитає вас про те, як у вас справи, поставтеся до цього питання більш серйозно і постарайтеся не вжити в ньому слово «зайнятий(а)».

4. «Він повинен змінитися»

Багато хто з нас вважають, що вони є людьми, мета яких – виправити щось в людині або в ситуації. Ясно усвідомлюючи, що у якоїсь людини є проблема або, що її поведінка в чомусь неідеальна і що їй необхідно змінити свою поведінку, такі люди починають нав’язувати цій людині свою особисту думку про те, що для неї краще.

Люди змінюються тільки тоді, коли вони цього хочуть. З цієї причини спроби змінити інших людей є не тільки марними, але вони також негативно позначаються на те, наскільки ми самі і ці люди щасливі.

Якщо у вас хтось просить допомоги, не бійтеся підтримати цю людину. Просто намагайтеся не нав’язувати їй вашу думку і не чекайте, що ця людина кардинально зміниться.

5. «Я не можу»

Коли ви говорите людям: «Я не можу це зробити», вони чують, що ви говорите: «Я не буду це робити». Такий вираз має на увазі, що ви не тільки не хочете зробити те, що необхідно зробити для того, щоб виконати роботу, але він також дозволяє припустити, що ви не можете зробити те, що дозволить вам самореалізуватися.

Часто ми заперечуємо, що ми здатні щось зробити тому, що ми боїмося. Ми боїмося тих можливостей, які повністю змінять наше життя. Ми боїмося прийняти на себе нову, більш перспективну роль. Ми боїмося скористатися нашим шансом і показати групі керівників, на що ми здатні.

Наступного разу, коли ви відчуєте бажання сказати: «Я не можу», зверніть увагу на те, що змушує вас відповісти таким чином. Ви хочете сказати тому, що ви дійсно не здатні щось зробити або ж тому, що вам страшно?

6. «Я зроблю це «потім»

Звичка постійно все відкладати на потім може бути згубна для вашої самооцінки, продуктивності і репутації. Результати ряду досліджень, проведених в останні 10 років, доводять, що така звичка негативно позначається на нашому добробуті та емоційному стані.

Для того, щоб припинити в порожню витрачати час і уникнути емоційно виснажливих наслідків, навчиться керувати своїм часом. Наприклад, ви можете для цього використовувати або звичайний органайзер, або додаток, який необхідно встановити на телефон. Поетапно розбийте всі ваші цілі і завдання. Нагороджуйте себе за кожен пройдений етап.

7. «Я завжди робив це саме так, нема чого щось змінювати»

Подумайте про одні з найграндіозніших інновацій, що з’явилися в останні кілька років. Сьогодні є додатки, що дозволяють знайти попутників, з якими ви можете доїхати кудись. Є електромобілі. Є технології віртуальної і доповненої реальності.

Всі ці нововведення внесли радикальні зміни в те, як працюють цілі індустрії за рахунок того, що в них закладено абсолютно новий підхід до того, як потрібно щось робити.

Якби Ілон Маск свого часу сказав: «Машини завжди їздили на бензині, нема чого це міняти», сьогодні у нас би не було Tesla. Не бійтеся змінити поточний стан речей і придумати нове рішення для існуючих проблем.

8. Не кажіть собі «ні»

Згідно ринкової вартості бізнесу, Apple є на сьогоднішній день найбільшою компанією в світі. Більшою мірою це є заслугою Стіва Джобса.

Сьогодні його вважають генієм маркетингу і, свого роду, Месією в сфері бізнесу. Однак так було не завжди. Коли йому було 30 років, рада директорів компанії Apple, прийняла рішення його звільнити. В такому віці будь раціонально мисляча людина сприйняла би це як повний провал, після якого вже нічого не буде.

Все ж, його це не зупинило. Після цього він заснував компанію NeXT, яку пізніше купила компанія Apple. Все, що було після – це вже історія, як зазвичай кажуть. Якби Стів Джобс серйозно ставився до всіх відмов, які він отримував, цілком можливо, що сьогодні він не був би так відомий.

«Ні» – відображає лише чиюсь думку. Якщо вам відмовили один раз, це не означає, що так буде завжди. Щоб ви не робили, ви не зможете зробити так, щоб ви всім подобалися. Це має величезне значення для вашого особистого успіху. Не дозволяйте комусь “поцупити” ваш успіх.

9. «Ніколи!»

Газета The New York Times у свій час часто писала про те, що незалежно від того, що станеться в майбутньому, незалежно від того, яких успіхів вдалося досягти у сфері технологій і того, що буде винайдено в ракетно-космічній промисловості, людство ніколи не зможе полетіти на Місяць.

Що було б, якби до цього «пророцтва» дійсно прислухалися?

Самі великі історії успіху – це ті, в яких говориться про те, як людина змогла зробити неможливе, як вона змогла досягти того, чого, як вважали до неї, «ніколи не досягти». Найуспішніші і кращі у своїй справі люди мислили з точністю до навпаки. Вони запитували себе: «А що, якщо можливо абсолютно все?»

ГАРМОНІЯ
Додати коментар