8 звичок людей, які вміють тримати удар

8 звичок людей, які вміють тримати удар

«У вас є влада над вашим розумом, а не над зовнішніми подіями. Усвідомте це і знайдете силу»
Марк Аврелій

Більшість експертів погоджуються з думкою, що ми працюємо довше, старанніше і… менш ефективно. Однією з причин неефективності є поширене переконання, що зайнятість прирівнюється до продуктивності.

Ось прекрасний приклад: співробітникам на багатьох підприємствах виділяють тільки два 15-ти хвилинних перерви протягом дня. І не важливо, що більшість експертів наполягають на тому, що нашому мозку необхідно відпочивати щогодини, а не кожні чотири години.

Хоча, безперечно, робота є найзначнішим джерелом стресу в повсякденному житті, проте це далеко не єдиний фактор. Гроші, відносини, дорожній рух, поточні події, погані люди і пряме невезіння сприяють просто епідемії стресу.

Але чи знаєте ви, що деякі люди можуть переживати будь-яку бурю і не подавати ніяких ознак стресу?

Ці люди мають неймовірну стійкість. Американська психологічна асоціація (APA) визначає життєстійкість, як:

«Здатність добре адаптуватися до негараздів, трагедій, погроз або значним джерел стресу, таких як проблеми в родині і відносинах, серйозні проблеми зі здоров’ям і на роботі, а також фінансові труднощі».

Іншими словами, життєстійкість – це «здатність справлятися з будь-якими стресовими переживаннями.

«Він здатний думати, що він на все здатний», —Будда.

Так як же у деяких людей виходить тримати удар і проявляти стійкість? Як їм вдається протистояти стресу і відчаю? Це все пов’язано з нашим внутрішнім настроєм.

1. Вони володіють системою підтримки.

«Жодна людина не є островом». Важливо розуміти, що життєстійкість може обумовлюватися внутрішніми і зовнішніми факторами. Іншими словами, індивідуальність (звички, мислення і т. д.) – це далеко не єдиний фактор.

Стресостійкі люди спираються на всі доступні способи і методи, включаючи сім’ю і близьких друзів. Без наявності надійної підтримки багатьом людям було б набагато складніше підтримувати спокій.

2. Вони не драматизують.

Пліткарі і королі драми створюють токсичне середовище скрізь, куди б вони не пішли. Люди, які уникають перенапруг, не звертають на них ніякої уваги для свого ж блага.

Ви коли-небудь зустрічали стійку королеву драми? Якщо так, то, швидше за все, вона не настільки стійка, як вам може здаватися. Плітки і драми виснажують енергію, необхідну для життєстійких людей, отже, вони уникають їх як чуми.

3. Вони постійно вдосконалюються.

Люди, які уникають надмірних стресових навантажень, є вкрай успішними особистостями, так як знаходять час і енергію на самовдосконалення.

Вони прекрасно розуміють і приймають той факт, що вони далекі від досконалості і використовують роботу над собою для того, щоб забезпечити собі певні переваги.

Люди, які можуть тримати удар, не обов’язково уникають неприємностей, вони просто знають, як справлятися з цим ударом і продовжувати свій шлях.

4. Вони вміють керувати своєю енергією.

Стійкі особистості знають самих себе дуже добре. Вони розуміють, що енергія – це обмежений ресурс і вміють їм активно розпоряджатися.

Вони ввечері віддадуть перевагу почитати книгу, замість випивки з друзями, так як розуміють, що завтра їх чекає важкий день. Такі люди схильні до того, щоб поспати зайву годину, з’їсти менше і позайматися. Одним словом, вони завжди знають, що їм потрібно робити, і для них важливо знати, що вони можуть завжди встати і піти, коли необхідно.

5. Вони знають, чого хочуть.

Коли ви чітко розумієте, з якою метою виконуєте ту чи іншу роботу, вам завжди буде набагато легше справлятися з будь-якою напругою. У людей, які швидко справляються зі стресом, завжди є мета – особиста, професійна або будь-яка інша, над якою вони активно працюють. І коли настануть важкі часи, що неодмінно трапиться, стійкі люди завжди будуть пам’ятати, чого вони хочуть.

6. Вони працюють над своїми недоліками.

Життєздатні особистості – це люди з сильними і слабкими сторонами, як і всі інші. Тим не менше, люди, які можуть справлятися зі стресом, активно працюють над виправленням своїх недоліків, на відміну від поширеної думки, яке закликає «подвоїти свої сильні сторони і забути про недоліки».

7. Вони володіють розвиненою самосвідомістю.

Самосвідомість – це все, що допомагає нам підтримувати контакт з нашими психологічними і фізіологічними потребами. Вона допомагає зрозуміти, що нам потрібно, що не потрібно і коли прийшов час попросити про допомогу. Ці люди вміють прислухатися і слідувати тонким підказкам, які дає їм їх тіло і розум.

8. Вони приймають все як є.

Стрес і біль – частина їхнього життя. Як і з будь-якою подією, емоційною або іншою, стрес і біль приходять і йдуть.

Прийняття та вирішення проблем, пов’язаних зі стресом і болем, на відміну від ігнорування або придушення цих відчуттів (що ніколи не працює), є набагато більш ефективним способом боротьби з вашими емоціями. Тимчасові стреси і біль створюють тимчасову перешкоду, яку можна подолати на шляху до самовладання.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар