7 жорстоких уроків, які в підсумку роблять життя прекрасним

7 жорстоких уроків, які в підсумку роблять життя прекрасним

Причина всіх страждань на нашому життєвому шляху — те, що часто ми просто не хочемо відкривати очі на правду.

Так, іноді життєві уроки здаються занадто жорстокими і прийняти їх — дуже і дуже складно. І все-таки ми повинні це зробити — адже саме вони роблять наше життя прекрасним, показуючи нам, як перетерпіти навіть найскладніші неприємності…

1. Щастя не починається з відносин, відпустки, роботи або рахунку в банку. Воно починається з правильного мислення і того, що ви говорите собі кожен день

Зазвичай, коли я запитую когось «Як ваші справи?», мені відповідають щось на кшталт «Все в порядку». Але цим ранком касирка на заправці відповіла мені «Чудово, просто чудово!»

Почувши цю незвичайну відповідь, я посміхнувся і запитав, чому ж вона відчуває себе так чудово. Вона відповіла: «Я здорова, мої син і дочка теж здорові, у всіх нас є чиста вода, їжа і дах над головою — і не тільки це. Так що у мене немає жодної гідної причини не відчувати себе чудово».

У чому її відмінність від інших людей, з якими я спілкувався цим вранці?

Та всього лише у ставленні до життя і виборі слів. Не факт, що їй жилося краще, ніж усім цим людям, але вона безумовно виглядала набагато щасливіше.

Підозрюю, що багато хто з нас, десь між невинною насолодою, з якою ми вступаємо у наше життя, і похмурим прийняттям відповідальності дорослої людини, скочуємося до ненавмисного і підсвідомого негативного образу думок, підтримуючого більшу частину жалю до самих себе і скарг на життя.

Згадайте, що ви, як правило, говорите про самий звичайний день. Уявіть, що ви склали список важливих справ на сьогодні і ваш друг або колега питає у вас, чим ви збираєтеся сьогодні займатися. І ви відповідаєте: «Спочатку я повинен відповісти на повідомлення корпоративної електронної пошти, а ще повинен відвідати офіс нового клієнта… а потім повинен встигнути на шкільний спектакль дочки після роботу… і так далі».

Коли ви говорите про ваші справи подібним чином, ви робите їх мертвим вантажем, кайданами, затиснутими на ногах, чимось таким, що ви змушуєте себе робити, повторюючи раз за разом: «повинен, повинен, повинен».

Але що, якщо ви просто змінете ваші відповіді з «Я повинен» на «Мені потрібно»? Замінивши лише одне слово, ви істотно змінюєте образ ваших думок — і, відповідно, ваші почуття і дії.

Спробуйте — адже це нескладно. Адже істина в тому, що, якщо вам щось не подобається, ви можете або змінити це «щось», або змінити те, як ви про це думаєте. І останній варіант часто виявляється найкращим.

Кожен день, день у день, ви ведете напружену битву у власному розумі. І якщо ви зазнаєте в ній поразки — ви програєте і в житті.

Так чому б сьогодні не налаштуватися на перемогу? Будьте позитивніше.

2. Якщо ви хочете чогось досягти в цьому житті, не забувайте — нічого не дістається даром

Більшість людей хотіли б отримувати бажане, нічого для цього не зробивши, і нічим не ризикуючи. Думають, що можна отримати блиск без довгого полірування.

Але ви не можете прибути у місце призначення, не зробивши перед цим подорожі — а вона завжди має свою ціну. Як мінімум, вам доведеться витратити ваш час і енергію на кожен крок пройденого шляху.

Так що перш, ніж думати про те, чого ви хочете, запитайте себе:
«Чим я готовий пожертвувати, щоб це отримати?»

Або, для по-справжньому складних ситуацій:
«Заради чого можна таке витримати?»

Я не жартую, подумайте про це…

Якщо ви хочете отримати рельєфну мускулатуру, заодно вам доведеться захотіти терпіти біль в натруджених м’язах, спітнілий одяг, регулярні тренування і здорове харчування.

Якщо хочете стати успішним бізнесменом, то захочете отримати на додачу ненормований робочий день, постійний стрес, ризиковані угоди і рішення, і те, що вам часом доведеться двадцять разів відчувати невдачі, перш ніж досягти успіху на двадцять перший.

Але, якщо ви день за днем, місяць за місяцем ловите себе на тому, що чогось хочете, але при цьому ніколи нічого не робите для того, щоб це отримати, і ні на сантиметр на наближаєтеся до мети, то, може бути, насправді не так вже цього і хочете. Адже ви явно не готові витрачати свій час і зусилля на те, щоб цього добитися.

Але якщо ви вирішите, що все-таки хочете досягти поставленої мети, уважно придивіться до своїх щоденних занять, звичок і ритуалів, і задайте собі ще одне запитання:

«Куди мій нинішній розпорядок дня, звички і вчинки приведуть мене через рік?»

Це питання може неабияк допомогти вам, якщо ви чітко уявляєте, якою ви хочете бачити наступну главу вашого життя, то повинні старанно і послідовно робити те, що допоможе втілити ваше бачення в життя.

Сама по собі будь-яка, як завгодно блискуча ідея не стоїть нічого, поки ви хоча б не спробуєте її реалізувати.

Більш того, поки ця ідея безцільно перекочується у вашій голові, як гарматне ядро, вона приносить вам більше шкоди, ніж користі.

Чому? Та тому, що ваша підсвідомість буде знати, що ви лінуєтеся попрацювати над тим, що для вас дуже важливо.

Відкладаємі «на потім» важливі справи викликають стрес, тривожність, а то й небажання займатися взагалі чим би то не було — згубний вир, що затягує вас все глибше і глибше, поки ви не вирветесь з нього, почавши діяти.

3. Як би напружено ви не працювали, ви не зможете отримати все, чого забажаєте

Рано чи пізно всі ми позбавляємося від гарячковості і поривчасті. Ми відмовляємося від певних ідеалів та прагнень, йдемо на компроміси і чимось жертвуємо, щоб отримати щось інше.

Мало-помалу ми розуміємо, що не можемо отримати все, що захочемо, тому що просто не в силах контролювати всі життєві обставини. Але, придивившись до них, ми можемо зрозуміти, що майже кожну з них можна хоча б частково повернути собі на користь. І отримати якщо і не все, чого ми бажаємо, то, принаймні, велику його частину — якщо тільки навчимося правильно розподіляти свій час, енергію та дії.

Розуміння всього цього може призвести до цікавого питання:

«Коли варто заспокоїтися і піти на компроміс, а коли варто битися заради своїх цілей до останнього?»

На це питання, на жаль, немає універсальної відповіді, але я все ж можу дати вам одну пораду. Коли ви потрапляєте в ситуацію, де у вас є вибір — або піти на компроміс, або битися заради своєї мети до переможного результату, спробуйте поставити собі одне просте питання:

«Мені дійсно це потрібно або я просто це хочу?»

Уміння відрізняти те, що вам дійсно потрібно, від сьогохвилинних «хотілок» може дуже стати в нагоді на всіх етапах життєвого шляху.

Ніколи не відмовляйтеся від того, що вам дійсно потрібно, але проявляйте належну гнучкість, коли справа доходить до того, що ви, може, і хотіли б отримати, але без чого цілком можете обійтися.
Іншими словами, намагайтесь з розумом вибирати, які битви стоять в них участі, і не дозвольте «кращому» ставати ворогом «доброго».

Нагадуйте собі: те, на що ви звертаєте увагу, росте і розвивається, а все інше — в’яне, так що зосередьтеся на тому, що дійсно важливо, і відпустіть те, що вам зовсім ні до чого.

Не викидайте половину свого життя на роботу, яка не приносить вам абсолютно ніякого задоволення, а то і робить вас нещасним. Не жертвуйте душевним спокоєм заради надуманих причин.

Не відкидайте в сторони дійсно важливі цілі і мрії, що витримали випробування часом, і все ще наповнюють неймовірним сенсом життя.

Якщо вам щось потрібно — боріться за це в повну силу!

Але заради чогось іншого будьте дипломатом. Послабте свою хватку, підіть на компроміс. Заспокойтеся.

Позбавте ваше життя від маловажливого, щоб у нім з’явилося більше місця для того, що вам дійсно потрібно, і чого ви дійсно хочете.

4. Ваші фантазії — ваш найбільший ворог

Чим старше ви стаєте, тим спокійніше стає ваше життя. Прожиті роки мало-помалу обдаровують нас скромністю і умиротворенням. І одного разу ви розумієте, скільки часу ви раніше витрачали на всякі нісенітниці.

І знаєте, звідки береться більша частина цих нісенітниць?

Та з вашого ж розуму і тих фантазій, які він намагається проектувати на всі аспекти вашого життя. Ви майже напевно можете згадати пару десятків випадків, коли ви дофантазувались до головного болю і розбитого серця — як, втім, і всі ми.

Ми заповнюємо свою життя стресом через фантазії.

Ми постійно відкладаємо на потім важливі справи через фантазії.

Ми злимося на інших, на себе і на весь світ в цілому через фантазії.

Ми втрачаємо безліч прекрасних моментів життя через фантазії.

Мабуть, в це важко повірити відразу, так що давайте розглянемо кілька найбільш поширених прикладів…

Коли ми, прокидаючись, негайно починаємо думати і турбуватися про те, що нам сьогодні належить зробити, ми не робимо нічого корисного, а лише заповнюємо стресом те, що могло б стати приємним вранці.

Коли ми, боячись помилок, постійно відкладаємо щось «на потім», ми дозволяємо нашим повним страху фантазіям змушувати нас випускати відмінні можливості досягти успіху.

Коли хтось нас засмучує, часто це трапляється тому, що він або вона веде себе не у відповідності з нашими фантазіями і уявленнями про те, як вони повинні себе поводити. А це значить, що наше роздратування криється не в їх поведінці, а у невідповідності наших фантазій.

Коли ми починаємо думати про внесення позитивних змін в наше життя (наприклад, хочемо привести себе в гарну фізичну форму), ми спочатку навіть надихаємося фантазіями про те, яким буде життя, коли ми станемо більш підтягнутими і здоровішими.

Однак, фантазії — це не реальність. І коли на нас обрушується реальність регулярних тренувань і правильного харчування, вона настільки не відповідає нашій блискучій фантазії, що ми тут же здаємося.

Коли ми з кимось розмовляємо, ми часто відволікаємося на фантазії про те, що він про нас думає, або про те, куди рухається наша розмова, і не варто заздалегідь підготувати дотепні відповіді на ще не задані питання… І, відволікаючись на все це, ми часто втрачаємо можливість встановити з цією людиною по-справжньому міцний зв’язок.

Незважаючи на те, що ми живемо тут і зараз, ми незмінно фантазуємо про інші місця і часи, упускаючи оточуючі нас у безлічі приємні сюрпризи і прості задоволення.

Звичайно ж, час від часу ми спускаємося з небес на землю досить надовго, щоб зосередити увагу на сьогоденні і зробити вірний крок на життєвому шляху, та ось тільки робимо ми це явно недостатньо часто.

Так що намагайтеся частіше нагадувати собі бачити життя навколо таким, яким воно є, а не таким, яким воно, як ви думаєте, повинне бути. Прийміть його без жодних умов — адже лише так ви зможете скористатися усіма його можливостями.

Кожен день практикуйтеся бачити життя таким, яке воно є.

Робіть те, що повинні, не турбуючись і не боячись найгіршого, не забиваючи собі голову тим, що ще не сталося або зациклюючись на неприємностях. Просто почніть йти вперед, крок за кроком, і робіть все, на що здатні.

Намагайтеся бачити навколишніх такими, які вони є, і приймати їх, не засуджуючи і не оцінюючи без потреби. Не дозволяйте їх думкам і вчинкам панувати над вами, під час спілкування не відволікайтеся на дрібниці, намагаючись зрозуміти і прийняти своїх співрозмовників. А вже потім вирішуйте, чи варті вони того, щоб приділяти їм додатковий час. Якщо ви не готові цього робити — що ж, тоді прийшов час розставання. Тихого і мирного, без зайвих емоцій.

Будьте зібрані і пильні, де б ви не були. Помічайте і цінуйте оточуючі нас крихітні чудеса.

І постійно нагадуйте собі, що мало що в цьому житті приносить нам стільки ж задоволення, як хороший і здоровий сміх, приємна розмова, легка пробіжка вранці, ніжний поцілунок ввечері або сон в обнімку з коханою людиною.

У результаті, як би ми не занурювались у фантазії, вони ніяк не змінять реальність нашого життя.

То чи не краще замінити їх нашою присутністю в цій реальності — повною і безроздільною, і направити всі свої зусилля на те, що у нас є, і що ми можемо зробити — прямо тут і прямо зараз?

5. У всього і всіх у цьому світі є свої обмеження

Ви ніколи не зможете прочитати всі книги, які хочете. Ніколи не навчитеся всьому, що вам хотілося б знати. Ніколи не зможете приміряти на себе всі ті ролі, які б вам хотілося, і прожити сотню різних життів.

Ви ніколи не зможете проводити поруч з коханими людьми стільки часу, скільки вам хочеться. Ніколи не відчуєте всі можливі кольори, відтінки, звуки і всілякі варіанти емоційного і фізичного досвіду в житті. Ви істотно обмежені — як і всі ми.

Всі ми — учасники гри під назвою життя і наші унікальні персонажі отримали від її творця абсолютно різні параметри і обмеження. Лишається поставити собі одне питання: як ми поставимося до виданих нам карток?

Ми можемо або скаржитися на кожному куті на те, що нам не дісталося козирів. Або ж вступити в гру з тим, що у нас є, роблячи кожен хід спокійно і розважливо, намагаючись діяти належним чином в кожній життєвій ситуації, якою б складною вона не була, і які б почуття ми не відчували.

У підсумку, самим важливим виявляється уміння зосередитися в конкретний момент на тому, що означає для нас найбільше. Адже саме воно не дозволяє красі та можливостям, у безлічі існуючих у нашому світі, просто проплисти повз нас по річці життя.

Давайте на мить уявимо, що ми обмежені черговою суворою реальністю — реальністю того, що нам не вдалося провести з коханою людиною стільки часу, скільки ми хотіли, і наскільки розраховували.

Смерть коханої людини, поза всяких сумнівів, — одне з найбільш болючих і розбиваючих наше життя на частині обмежень, але досвід того, як ми з ним справляємося, застосовний і до інших, менш жахливих ситуацій.

Уявіть, що людини, яка довгий час наповнювала змістом ваше життя, більше в нім немає. У всякому разі, немає у плоті. Що вона раптово пішла з життя — і ви перестали бути тим, ким були до цього.

Вам доведеться змінити себе. Ви відчайдушно хочете, щоб життя знову стало таким же, яким було раніше, але, на жаль, цього вже не бувати.

Нам з Ейнджел довелося випробувати на собі гіркоту смерті родичів і близьких людей від хвороб, і ми знаємо з власного досвіду, що, коли ми втрачаємо тих, без кого не можемо уявити своє життя, це залишає на нашому серці зяючу рану. І ця рана, на жаль, ніколи не заживе повністю — адже ви ніколи не забудете. Однак у якомусь сенсі це навіть добре.

Розумієте, смерть — це кінець того, біля чого був початок, і вона, на жаль, невід’ємна частина життя. У будь-якої краси є початок і є кінець — саме це дозволяє нам цінувати її куди більше, ніж якщо б вона була вічною.

Обмеження і межі дозволяють красі сяяти найяскравішим світлом, а смерть — це остання межа і останнє обмеження. Вона зайвий раз нагадує нам, що потрібно помічати попавших нам на очі прекрасних людей та чудові ситуації, і цінувати красу під назвою «життя».

Смерть — не тільки кінець, але ще і початок, адже коли ми втрачаємо когось, нам неминуче доводиться «винаходити» все наше життя заново, і цей процес іноді дозволяє знайти красу в абсолютно нових і несподіваних місцях.

І, звичайно ж, смерть людини нагадує нам про прожите нею життя — і ту безцінну красу, якою воно вас обдарувало.

6. Не всі з тих, кому ви довіряєте, гідні довіри. А від деяких відносин і зовсім краще позбутися

«Вибач, я помилився», — сказав він, відмахуючись від вашого болю так, немов він не вартий уваги. І в той момент найболючіше вам було не від того, що він зробив, а від того, що ви взагалі йому довірилися.

Чи знайоме вам це почуття? Швидше за все, так.

Рано чи пізно майже кожному з нас доводиться випробувати розбиваючу серце зраду — того або іншого роду. І знаєте, що? У якомусь дивному сенсі це нас об’єднує.

І коли це відбувається, найголовніше — не дати вчинкам одної негідної людини зруйнувати вашу довіру до всіх інших. Не дайте їй відняти у вас ще й це.

Правда і довіра — основа створення і підтримки глибоких і осмислених зв’язків між людьми. Це основа по-справжньому міцних і здорових особистих відносин.

Коли хтось зраджує вашу довіру, відновити її після дуже і дуже непросто, якщо взагалі варто це робити. Але незалежно від обставин і того, як ви в результаті виберете вчинити з цими відносинами, найголовніше рішення, яке вам належить прийняти після зради — це ким вирішите стати ви.

Намагайтеся знайти хороше в будь-якій ситуації.

Люди будуть з’являтися у вашому житті і пропадати з нього — з різними цілями і на різний час. І кожна з них зможе вас чогось навчити — якщо тільки ви будете готові вчитися. Так, деякі уроки виявляться більш хворобливими, ніж інші, але всі вони здатні привнести щось нове і корисне у вашу особистість.

Ставитесь до зради, як до цінного досвіду, і тоді ви знайдете приховані в ній перлини і позбудетеся від всього іншого.
І пам’ятайте — дехто з зустрівшихся на вашому життєвому шляху людей буде з вами лише тому, що їм щось від вас потрібно. Після того, як ви станете для них марні — тільки ви їх і бачили.

Хороша новина в тому, що якщо ви не будете здаватися і розклеюватися після кожного такого випадку, рано чи пізно ці люди повністю зникнуть з вашого життя, і ви залишитеся з тими, на кого ви дійсно можете розраховувати.

Просто намагайтеся проводити якомога більше часу з хорошими людьми розумними, мотивованими і розділяючими ваші інтереси. Будь-які особисті стосунки повинні допомагати вам, а не робити боляче.

Оточіть себе людьми, які допоможуть відшукати шлях до людини, якою ви хочете стати. Вибирайте друзів, якими можна пишатися і захоплюватися, хто буде любити і поважати вас — словом, людей, які можуть зробити ваш світ яскравішим вже тим, що вони в ньому є.

7. Подивитися правді в очі може бути нелегко, але це краще, ніж провести все життя, тікаючи від неї

«Не думаю, що я подобаюся оточуючим. Їм подобається мій образ, який я якось для них створив… образ, що живе в їхній свідомості… образ, в якому є лише те, що може сподобатися. Але цей образ — це не я. І це мене дуже лякає. Кому може сподобатися хлопець, який постійно в собі сумнівається? Хлопець, який плаче? Хлопець, не завжди себе контролюючий? Хлопець, який біжить від своїх проблем? Хлопець, який постійно всіх відвертає від себе? Кому можуть сподобатися всі мої слабкості… Кому може сподобатися справжнє моє «я»?

Я написав ці рядки в щоденнику 15 років тому, коли боровся з нападом депресії. Що мені допомогло зцілитися від неї? Моя готовність прийняти правду про себе і вся та вразливість, яку вона несе. Зробити це, звичайно, було непросто.

Бути вразливим — значить не тільки приймати те, хто ви є, але і мати сміливість поділитися цим з усім світом. Показати себе світу не таким, яким би ви хотіли бачити себе, і навіть не таким, яким ви хочете виглядати перед іншими людьми, але таким, який ви є насправді.

Більш того, бути відкритим і чесним незалежно від того, як світ на це відреагує. Це непросто, але в підсумку куди легше, ніж відмовлятися від справжньої любові, чесності і прийняття — загалом, всіх тих безцінних речей, які роблять нас найбільш вразливими.

Лише тоді, коли ми набираємося сміливості заглянути в самі темні куточки нашої душі, ми починаємо знаходити приховану силу нашого внутрішнього світла.

Так що міцно запам’ятайте: неважливо, якого ви віку, раси або статі — під усіма цими зовнішніми ознаками ви чиста і прекрасна істота. У вас є світло, яке ви можете пролити на цей світ, і своя життєва місія.

Радійте тому, що ви відрізняєтесь від інших, не йдете по уторованому шляху, трохи дивакуваті — загалом, такі, які ви є. І якщо ви раптом відчуєте себе не в своїй тарілці — просто знайдіть собі нову тарілку. Не відвертайтеся від себе, прийміть себе повністю і без залишку!

Будьте собою у світі, який намагається вплинути на кожен ваш крок.

Вибирайте навіть нехожений шлях, якщо він здається вам правильним.

Не обмежуйтеся існуванням.

Всі ми існуємо, питання в іншому — чи ви живете?

Дивіться правді в очі. Вчіться у неї.

І… живіть!

Ще кілька думок про те, як зробити життя прекраснішим

Якщо б ви могли запам’ятати всього два слова з усієї цієї статті, нехай це будуть слова «вчиться» і «вірте».

Вчіться: Це означає вчіться на власному досвіді. Та й на чужому теж. Будьте скромні, тримайте свій розум відкритим і прагніть до знань. Станьте на шляху у нових знань і вражень, і просто вбирайте їх, немов губка. Тисніть на межі вашої зони комфорту, щоб кожен день хоча б трохи розширювати її і ставати впевненіше.

Вірте: Це означає – вірте в себе і свою здатність бути успішним. Вірте у вашу інтуїцію, особливо коли доводиться вибирати між двома непоганими варіантами. Вірте в те, що на кожне питання є відповідь — треба тільки її знайти.

Вірте, що життя ще не раз зможе вас здивувати. Вірте в те, що шлях і призначення — одне ціле. Вірте в те, що воно того варто. Вірте, що ви досить впевнені в собі, щоб довести справу до кінця.

Автор – Mark Chernoff
За матеріалами — marcandangel.com

Оцініть статтю
Додати коментар