7 способів перетворитися з начальника в лідера

7 способів перетворитися з начальника в лідера

Багато людей вважають, що «начальник» і «лідер» — це практично одне і те ж, не помічаючи, наскільки різним змістом наповнені ці терміни.

Хочете знати, до якого з них відноситеся ви? Тоді чесно дайте відповідь на одне питання. Як ви бачите своїх підлеглих та учасників команди? Як дратівливе неминуче зло, з яким вам доводиться миритися заради виконання повсякденних завдань? Або ж, як живих людей, з якими вам цікаво досягати ваших спільних цілей і виконувати цікаві проекти?

Якщо ви вибрали перший варіант, то ви, швидше за все, звичайний начальник, якщо ж другий, то у вас точно є задатки справжнього лідера.

Судячи з мого досвіду роботи з різними командами і колективами протягом останніх 25 років (і, звичайно ж, здорового глузду), я можу з упевненістю сказати, що на чолі команд, що видають найбільш якісні і довготривалі результати роботи, стоять лідери, а не начальники.

Так як же вам перетворитися з начальника в лідера? Для цього є сім ключових способів:

1. Любіть людей

Ви не зможете не тільки керувати командою, але навіть повноцінно працювати в колективі, якщо вам не подобається працювати з людьми. Вони не роботи, це індивідуальності, кожна з яких відрізняється власними пріоритетами і талантами. Якщо ви хочете стати лідером, ви повинні навчитися отримувати задоволення від того, що Ви допомагаєте людям досягти успіху.

2. Направляйте вашу команду, але не контролюйте її

Начальники вважають за необхідне повний контроль над усіма аспектами робочого процесу своєї команди, до останньої дрібниці. Лідери ж знають, що їхня команда зможе домогтися куди більшого, якщо замість повного контролю вони отримають напрямок руху і підтримку — тому вони закладають основу і структуру, а після надають учасникам команди свободу дій, надаючи по ходу необхідну підтримку.

3. Будьте відкриті до змін

Начальники схильні до догматизму і консерватизму. Вони роблять щось певним чином тому, що робили так завжди. Лідери зовсім не такі. Вони розуміють, що зобов’язані адаптувати свій особистий стиль до потреб учасників своєї команди. Вони розуміють і цінують індивідуальність кожної людини, з якою працюють, чітко встановлюють пріоритети і очікування, і завжди готові змінити стиль лідерства, якщо це виявиться необхідним.

4. Делегуйте обов’язки

Начальникам може здаватися, що вони вміють делегувати обов’язки і відповідальність, але насправді це не так. Вони занадто мало довіряють кому б то не було, крім себе, щоб повністю довірити цій людині виконання відповідальних обов’язків.

На відміну від них, лідери вміють делегувати. Вони призначають завдання учасникам своєї команди, після чого відправляють їх у вільне плавання. Хоча вони і можуть час від часу цікавитися ходом роботи, щоб переконатися, що співробітники не збилися з правильного шляху і зможуть досягти бажаного результату.

5. Діліться славою, розділяйте провину

Начальники люблять привласнювати собі всю славу за успішні результати роботи своєї команди — і першими кидаються шукати «цапа-відбувайла», коли ці результати виявляються не настільки блискучим, як їм того хотілося.

На відміну від них, лідери завжди пам’ятають, що їм вдалося досягти успіху лише завдяки командним зусиллям, і тому вони тримають своє его під контролем. Вони поділяють славу за успіх з усіма учасниками команди, і не ухиляються від особистої відповідальності за невдачі.

6. Практикуйте прийняття ризику

Боси намагаються за всяку ціну уникнути ризиків тому, що бояться невдач, які ті можуть за собою спричинити. Вони люблять бути в безпеці, навіть якщо її ціною стане відсутність по-справжньому хороших результатів. Лідери ж знають, що для того, щоб домогтися справжнього успіху, потрібно ризикувати.

Лідери дозволяють учасникам своєї команди прагнути до нового і незвіданого, більше того — заохочують їх у цьому. Крім того, вони розуміють, що кожна помилка або невдача – це можливість стати ще краще, і домогтися успіху наступного разу.

7. Мотивуйте

Начальники “мотивують” за допомогою страху. На відміну від них, лідери мотивують тим, що визначають, що саме здатне підштовхнути конкретних учасників команди на великі звершення, а також очікуючи цих звершень від них, навіть, тоді, коли вони самі не дуже-то вірять у себе. До того ж лідери вміють дякувати підлеглим за успіхи і святкувати їх — і великі, і маленькі — адже вони, перш за все, є відданими шанувальниками власної команди.

Перетворитися з начальника на справжнього лідера непросто, навіть дуже непросто, зате і результат цього вартий!

Коли ви ведете себе як лідер, ви надихаєте учасників вашої команди на створення довгострокових і ефективних результатів, а продуктивність їх праці злітає до небес. Вони почнуть отримувати більше задоволення від того, чим займаються на роботі (та й у вільний час теж). А це означає, що, вирішивши стати з начальника лідером, ви тим самим надаєте послугу не тільки собі, але і оточуючим вас людям.

Ставши лідером, ви позбавите своє життя від неабиякої частини наповнюючого його стресу, і, нарешті, почнете жити по-справжньому.

Оцініть статтю
Додати коментар