7 способів додати в своє життя оптимізм.

dodaty-v-svoye-zhyttya-optymizmОптимізм є якістю, абсолютно необхідною для того, щоб перемагати, досягати поставлених цілей і перевершувати їх. Він допомагає справлятися з несподіваними змінами, проблемами і стресами і протистояти розчаруванням. Оптимізм – це те, що допомагає нам вчитися на своїх помилках, а не турбуватися і переживати через поразки. Позитивне ставлення до життя не тільки робить нас щасливими, але і вселяє в нас впевненість у своїх силах.

Відомі випадки, коли оптимізм допомагав людям не тільки впоратися з мучавшим їх болем, але і давав сили для великих звершень. Приміром, відомий кожному школяреві математик і фізик Блез Паскаль жив і працював, постійно страждаючи від нестерпних головних болей і проблем, пов’язаних з утрудненим прийомом їжі. І разом з тим він не втрачав бадьорості духу та скоїв ряд винятково важливих відкриттів.

Американський прогресивний президент Франклін Рузвельт, який підняв Америку з колін у часи Великої депресії, все своє доросле життя провів, не розлучаючись з інвалідним кріслом. Оптимізм і спрага жити та працювати допомогли йому не замкнутися у своїй проблемі і добитися видатних успіхів.

Та що там говорити, великий Бетховен, всесвітньо відомий класичний композитор, був абсолютно глухим, і тим не менш знаходив сили не тільки писати дивовижної краси музику, але й диригувати оркестром, що виконував його твори, на очах сотень людей.

Єдине, що нам заважає бути оптимістом і радіти життю – наші внутрішні установки і негативне ставлення до світу, яке ми почали формувати в дитинстві і успішно продовжуємо робити це донині. Вважається, що світ жорстокий і недружелюбний, і для того, щоб у ньому вижити, потрібно бути сильним і кожен день розправлятися з проблемами. Але я особисто знаю кількох людей, які живуть, радіючи кожній миті і не думаючи про те, які погані уроки дало нам минуле і які жахи і проблеми чекають нас у майбутньому. Пам’ятайте, те, яким нам здається навколишній світ, ми говоримо собі самі.

Хочете знати, як стати більш оптимістичним і впевненим у собі? Ось сім способів зробити це.

7 способів додати в своє життя оптимізм

Щодня дивіться 30-секундний фільм про своє ідеальне життя. Ця вправа не вимагає нічого, крім вашої уяви. Кожен день виділяйте півхвилини часу і прокручуйте в своїй голові фільм про те, як ви могли б жити у своєму ідеальному житті. Уявіть, що ви досягли всього, чого хотіли. Ким ви працюєте? Де ви знаходитесь? Що ви відчуваєте? Чим займаєтеся? Ця проста техніка не тільки підвищить ваш настрій, але і допоможе направити ваші думки в правильному напрямку, назустріч виконання мрії.

Фокусуйтеся не так на проблемі, а на її рішенні. Якщо у вас з’явилася якась проблема, або ви потрапили у важку ситуацію, замість того, щоб докоряти собі чи свою долю і віддаватися невпевненості, сумнівам і самобичеванню, сфокусуйтеся на вирішенні проблеми. Подумайте: «Це сталося, і нічого вже назад не повернеш. Що тепер я можу зробити, щоб з найменшими втратами вийти з цієї ситуації?». Зміна акценту з проблеми на її рішення подарує вам відчуття руху вперед, усвідомлення своїх можливостей і надію – почуття, що лежать в основі оптимізму.

Шукайте, як можна поліпшити кожен окремий момент свого життя. Візьміть за звичку в будь-якій життєвій ситуації шукати можливість зробити її краще. Оптимізуйте свою роботу, покращуйте і розвивайте стосунки, вдосконалюйте навички, прагніть постійно дізнаватися щось нове. Будь-які позитивні зміни, які ви помічаєте, розвивають ваше позитивне мислення, що, у свою чергу, допомагає вам стати більш успішними.

Надихайтеся своїм власним прикладом. Протягом дня виділяйте кілька хвилин на те, щоб запитати себе: «Що хорошого я зробив сьогодні?». Перераховуйте все, будь-яку дрібницю, яка зробила ваше життя або життя оточуючих людей кращим. Ще ефективніше вийде, якщо ви будете не тільки подумки будувати список добрих справ, але й фіксувати його на папері, наприклад, в спеціальному щоденнику. Подібна вправа чудово розвиває впевненість у собі.

Виявляйте перешкоди, що заважають вам жити. Подумайте, що постійно встає у вас на шляху і заважає жити і працювати щасливо і продуктивно? Графік сну? Шкідливі звички? Негативні люди? Інформаційне сміття? Чи можете ви прибрати ці перешкоди? Чим більше у вашому житті буде накопичуватися подібних перешкод і «гальм», тим більш песимістично ви будете налаштуватися. Візьміть себе в руки, включіть силу волі і видаліть це барахло зі своєї дороги до щастя.

Піклуйтеся про своє тіло. Здорове тіло допомагає вам генерувати щасливі думки та емоції. Відомий факт, що будь-який емоційний стан супроводжується зміною рівнів тих чи інших гормонів в організмі, і ставитися до життя з оптимізмом легше, коли всередині вас більше «гормонів щастя» і менше «гормонів стресу». Факторами, що приводять до гормонального дисбалансу, є недолік сну, бідне корисними речовинами харчування та малорухливий спосіб життя. Прагніть мати більше сну і відпочинку, закидайте в свою топку якомога більше корисних натуральних продуктів, займайтеся фізкультурою і спортом, загартовуйтесь, ведіть активний спосіб життя – і ваше тіло буде наповнене щасливою і позитивною енергією, що переливається через край і передається оточуючим.

Оточіть себе оптимістами. Американський письменник і фахівець з особистого розвитку Джим Рон якось сказав, що кожна людина є середнім арифметичним п’яти людей, з якими вона найбільше спілкується. Я схильний дотримуватися цих же поглядів і від усієї душі бажаю, щоб вас оточували тільки світлі, позитивні й оптимістичні люди. Втім, ви можете не чекати біля моря погоди і самі розібратися у своїх відносинах, звівши спілкування з негативними людьми до мінімуму і культивуючи дружбу з тими, хто приносить у ваше життя радість і задоволення.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар