7 способів боротьби з болем у м’язах

7 способів боротьби з болем у м'язах
Будь-хто, хто хоча б раз у житті займався спортом, знає, що наступний після тренування день найважчий. Запалені м’язи нестерпно болять і іноді це змушує навіть міняти звичний уклад або відмовлятися від наступного за планом тренування. Як же допомогти собі в такій ситуації?

Причина болю в м’язах пов’язана з процесами, які відбуваються всередині них під час тренування. Коли ви займаєтеся, в м’язах утворюються мікророзриви (які і допомагають їм рости і збільшуватися в обсязі), тому будь-яке тренування залишає після себе больові відчуття.

Поняття болю в цілому суб’єктивно, тому його рівень у кожного буде різний, і він далеко не завжди пов’язаний з інтенсивністю самого тренування. З цієї ж причини один засіб від болю в м’язах може не допомогти двом людям, але допомогти третьому. Тому важливо знайти свій.

Холодна ванна

Низькі температури добре знімають набряк і купірують біль, тому якщо у вас вистачить витримки, ви цілком можете скористатися цим методом. Але з іншого боку багато експертів сходяться на думці, що сильне зменшення набряку може заважати м’язам правильно відновлюватися, тому захоплюватися таким способом не варто.

Кріотерапія

По суті, це та ж холодна ванна, але в більш сучасному і технологічному вигляді. Людина поміщається в камеру з мінусовою температурою на кілька хвилин. Ефект для м’язів той же, знімається набряк і слабшає біль.

Розтяжка

Тут важливо використовувати не статичну, а динамічну розтяжку. Це рухи, під час яких виявляється задіяною більш, ніж одна група м’язів. Вони добре розігрівають м’язи і прискорюють кровотік. А ось після динаміки, саме час зайнятися статичною розтяжкою.

Компресійна білизна

Компресійні гольфи можуть надавати незначний ефект у справі відновлення м’язової тканини. Традиційно ці аксесуари прискорюють кровотік і збільшують швидкість очищення крові від лактату і креатинкінази, які м’язи виділяють на тлі ефективного тренування. Однак багато експертів сумніваються в ефективності саме цього методу.

Знеболюючі препарати

Нестероїдні протизапальні препарати непогано справляються з болем, але, за даними останніх досліджень, вони досить сильно уповільнюють природний процес відновлення м’язової тканини. Саме тому до знеболюючих препаратів варто вдаватися тільки в крайньому випадку.

Масаж

З приводу ефективності масажу думки також поділяються. Одні переконані, що масаж допомагає зменшити напругу особливої оболонки м’язів, другі – що він абсолютно даремний в справі відновлення м’язів. Але якщо ви все ж хочете спробувати, скористайтеся послугами професійного фізіотерапевта, який володіє потрібними техніками.

Сон

Це, мабуть, одна з найпростіших і дієвих технік. Якщо людина не спить потрібну норму сну (8 годин), то всі процеси в її організмі, включаючи і відновлення м’язів, сповільнюються. Тому, перш ніж витрачати час і гроші на масаж або кріосауну, спробуйте просто поспати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар