7 ознак того, що ви — сильна особистість

7 ознак того, що ви — сильна особистість

«Справжня сила криється не в силі тіла, але в незламності духу», –
Махатма Ганді.

Не варто з ходу стверджувати, що якийсь конкретний тип особистості або характеру краще або краще інших — адже це обмежений погляд на складну тему. Але люди, якими ми найбільше захоплюємося, герої минулого і сьогодення, відрізняються особливим типом внутрішньої сили, який не тільки дозволяє їм досягти поставлених цілей, але і викликає віру у себе в оточуючих.

Такі люди, як мати Тереза, Ганді, Мартін Лютер Кінг, Нельсон Мандела, Авраам Лінкольн, а також багато інших, долали кризи і превозмогали небезпеки, не змінюючи при цьому власним принципам, і не звертаючи з дороги, що веде до блага всього людства. Чому? Насамперед, тому що всі вони були по-справжньому сильними особистостями.

Кожному з них доводилося стикатися на життєвому шляху з перешкодами, які змушували їх знову і знову відчувати межі своєї хоробрості. Навіть тоді, коли люди, яких вони намагалися надихнути, дивилися на них згорда й зневажали їх. Ми сподіваємося, що ця стаття стане підмогою, допоможе вистояти, навіть якщо здається, що проти вас вороже налаштований весь світ.

Як дізнатися, чи сильна ви особистість?

Уважно прочитайте наведені нижче риси характеру, і подумайте, скільки з них ви можете беззастережно застосувати до себе.

1. Ви ретельно добираєте своє «внутрішне коло»

Всі сильні особистості відрізняються тим, що вони не дуже-то потребують загального схвалення. Сильні особистості мудрі, вони розуміють, що всім не догодиш, а тим людям, які дійсно варті дружби, догоджати просто-напросто не потрібно.

Іншими словами, якщо сильна людина називає вас своїм другом, то ви вже здобули її довіру і повагу. Дружбу сильних людей непросто заслужити, але вона того варта. В їх оточенні просто-напросто немає порожніх і зайвих людей.

2. Ви не терпите невігластва

Невігластво буває безлічі кольорів і відтінків: нетерпимість, ненависть, апатія, байдужість…

Сильні особистості зневажають войовниче невігластво, носії якого не роблять нічого, щоб змінитися на краще. Зате, якщо ви любите знання, не випускаєте з погляду навколишній світ і обдаровуєте оточуючих своєю добротою — цього вже досить, щоб заслужити їх повагу. Простіше кажучи, сильні особистості не витрачають свій час і енергію на невігластво. Ніколи.

3. Ви не потребуєте в чужій увазі

По-справжньому сильні особистості притягують до себе чужу увагу, однак це не означає, що вони її потребують. Більш того, при надлишку чужої уваги багато сильних людей можуть на час ховатися від світу туди, де вони можуть побути на самоті. Це пояснюється тим, що звичайні люди потребують опори і підтримки сильних, але їх енергія теж не безмежна, і їм час від часу треба її заповнювати.

4. Ви вмієте слухати, як ніхто інший

Зверніть увагу, як більша частина людей веде себе, коли слухає кого б то не було. Досить імовірно, що їх увага постійно перестрибує з оповідача на щось інше. Вони постійно дивляться по сторонах, йдуть у власні думки, перевіряють пошту на телефоні.

Сильні особистості не такі. Вони вміють слухати інших людей, адже вони розуміють, як важливо заслужити довіру оточуючих, і як легко її втратити. Крім того, велика частина з них вкрай нетерпимо ставиться до тих, хто не вміє слухати, і не хоче цього вчитися.

5. Страх не керує вашим життям

У наш час дуже багато людей бояться навіть не того, що з ними відбувається, а того, що ще тільки може трапитися. Такі люди, як правило, прагнуть до безпеки і комфорту. Будь-якою ціною, навіть якщо заради цього їм доведеться пожертвувати своїми бажаннями. Сильні люди ніколи на таке не підуть. Це не означає, що вони зовсім не відчувають страху — це означає, що вони не дають страху управляти своїм життям.

Найкраще про це, мабуть, сказав знаменитий Джон Вейн: «Мужність — це коли ти наляканий до чортиків, але все одно заплигуєш в сідло». Це аксіома усіх сильних людей.

6. Ви бачите проблеми не як труднощі, а як можливості

Сильні люди не дозволяють прагненню до безпеки і комфорту будь-яку ціну поневолити всі їх думки і почуття. Крім того, якщо їх проблеми дійсно виникають через нестачу безпеки та/або контролю, вони не будуть зволікати, і негайно почнуть діяти, або, принаймні, складати план виходу з цієї ситуації.

Сильні люди дивляться на проблеми не як проблему, а як можливість, що дозволяє їм зробити своє життя краще, а це багато чого коштує.

7. Ви не любите слухати виправдання та відмовки

Сильні особистості терпіти не можуть ні виправдання, ні відмовки від себе або інших. Більш того, вони часто куди більш суворі до себе, а не оточуючих, а це вже про щось говорить.

Замість того, щоби винаходити майстерні виправдання того, що у них щось не вийшло, вони свідомо спрямовують свої зусилля на пошук рішень своїх проблем, якими б складними і нерозв’язними вони не здавалися.

Сильні особистості вміють, засукавши рукави, взятися навіть за саму брудну справу. Для них найважча праця краще зневажуваних ними відмовок. Вони розуміють, що насправді будь-які відмовки — це марна трата енергії і часу.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар