7 хобі, які зроблять вас розумнішими

7 хобі, які зроблять вас розумнішими

Більшість людей вважають, що рівень інтелекту закладений від народження, і якщо ти народився розумною людиною, то такою і залишишся протягом усього життя. Але подібна позиція перешкоджає саморозвитку, так як служить виправданням того, що люди лінуються інтелектуально вдосконалюватись.

Останні дослідження доводять, що все йде якраз навпаки: людина може збільшити свій інтелектуальний потенціал. З допомогою певних хобі та методик у нас є шанс примусити свій мозок створювати нові нейронні з’єднання, дозволяючи йому працювати на більш високому рівні.

Ми пропонуємо список з 7 захоплень, які, як було науково доведено, допомагають стати розумнішими:

1. Медитація

Медитація відома заспокійливим ефектом. Коли ви певний відрізок дня зайняті тільки тим, що просто сидите, думаєте і дихаєте, ви звільняєте себе від стресів і даєте вашому розуму і тілу можливість відпочити і розслабитися.

Було так само встановлено, що медитація допомагає людям контролювати власні мозкові хвилі. Не вірите? У 1992 році дослідники спробували вивчити мозкові хвилі Далай-лами, поки він перебував у стані медитації. Вони виявили, що концентруючись на певних емоціях, таких як співчуття, Далай-лама та інші ченці входять в особливий стан, що дозволяє їм досягти більш глибокого рівня, ніж звичайним людям. За допомогою медитації ченці повністю опановували своїми думками і емоціями.

Медитативна практика допоможе контролювати свій розум, навчить справлятися зі страхами і сумом.

2. Вивчення іноземної мови

Дослідження довели, що двомовні люди значно краще справляються з вирішенням головоломок, ніж мономовні. Коли ви опановуєте нову мову, ваш мозок починає краще справлятися і з проблемами, що викликають стрес, навіть якщо рішення цих завдань не має нічого спільного з самою мовою.

Було також встановлено, що володіння, принаймні, двома мовами, покращує просторове мислення людини і робить його більш зосередженим. З чим це пов’язано? Кожна мова має свою структуру і логіку мислення. Опановуючи цей новий спосіб мислення, мозок природним чином розширює свої можливості. Більш того, спілкування на новій мові може навіть змінити особистість людини.

3. Намагайтеся читати якомога частіше

Незалежно від того, чи ви читаєте Григорія Сковороду «Наркіс. Розмова про те: Пізнай Себе» або вирішили зупинити вибір на серії книг для молоді «Голодні ігри», ефект у цілому буде схожим: читання дозволяє зняти стрес, відчути себе щасливим, значно підвищить емоційність і рухливість інтелекту.

Це допоможе краще відчувати навколишній світ, розуміти і відгукуватись на емоційні потреби людей, щоб разом справлятися з головоломками, які підкидає доля.

4. Фізичні вправи

Регулярні фізичні вправи дозволяють зробити здоровим не тільки тіло, але і розум. Проблема деяких людей, які займаються спортом, полягає в тому, що вони намагаються досягти результату найшвидшим шляхом, тому перевантажують себе нерегулярними і вельми інтенсивними тренуваннями, що не дуже добре і для тіла, і для розуму.

Головний ключ до успіху – це послідовність. Регулярні тренування дозволяють нейротрофічному фактору мозку постійно впливати на клітини, а протеїн, який виробляє організм в процесі тренувань, покращує концентрацію і пам’ять.

5. Вправи для мозку

Існує величезна кількість способів тренування мозку – будь-який смартфон дозволяє вам отримати доступ до мільйонів головоломок, ігор, загадок та інших способів активізувати мозкову діяльність.

Розважаючи вас, ці ігри одночасно змушують мозок долати психологічні перешкоди. Також головоломки підвищують нейропластичність. Простіше кажучи, це здатність мозку до реорганізації і зміни себе. Коли ваш мозок знайомиться з новими завданнями, що володіють зовсім іншою концепцією, він починає працювати в повну силу, шукаючи різноманітні способи вирішення поставлених перед ним завдань. Це дозволяє знайти йому нові навички і підвищує ваші когнітивні здібності.

6. Розвивайте музичні таланти

Регулярне навчання грі на музичному інструменті є одним з кращих способів зміцнення мозку, незалежно від того, займалися музикою в дитинстві чи ні. Цілий ряд досліджень показав, що музиканти володіють кращими когнітивними функціями – від здатності до творчості до моторики.

Гра на музичних інструментах підвищує активність мозолистого тіла, яке пов’язує обидві півкулі мозку і створює нові нейронні з’єднання. Незалежно від того, скільки вам років, ви зможете значно поліпшити стан розуму, просто побренчавши на одному з інструментів.

7. Накопичувальна система навчання

Проблема більшості традиційних форм освіти на сьогоднішній день полягає в тому, що наші знання в основному оцінюються з допомогою підсумкових іспитів і тестів, які лише провокують масове зубріння і нічого більше.

Учні середніх шкіл і коледжів звикли готуватися до іспитів, заучуючи знання за весь семестр протягом однієї ночі. Це призводить до того, що ми після іспитів відразу все забуваємо. Тобто інформація, отримана таким шляхом, не збільшує наші знання і не підвищує інтелект.

Накопичувальна система навчання гарантує, що ви не тільки зрозумієте те, що ви вивчаєте, але і запам’ятайте це на довгий час. Це досягається завдяки коротким, але частим повторенням – саме таким чином ми вивчаємо мови.

Не варто займатися підвищенням свого інтелекту лише заради досягнення якоїсь мети. Скоріше, ви повинні думати про це, як про річ, якою будете займатися протягом усього життя. Позитивний ефект занять і захоплень буде накопичуватися повільно, але вірно. І по закінченні років ви зрозумієте, наскільки вони дозволили вам інтелектуально вирости. І ще ви відчуєте, що ці захоплення стали природною частиною вашого життя.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар