7 фраз, які потрібно пам’ятати при стресі

7 фраз, які потрібно пам'ятати при стресі

Якщо уявити сучасне суспільство у вигляді будинку, то його «цеглинками» були б емоції, а от фундаментом — однозначно був би стрес. Ніхто не ставить під сумнів той факт, що ми самі створюємо цей стрес. Більшість просто змирилися з цим. Однак справа стоїть серйозніше: Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) називає стрес «епідемією людства 21 століття».

Якщо не зупинити поширення цієї епідемії, стрес може стати причиною виникнення серйозних проблем зі здоров’ям – як фізичних, так і психічних. Хоча стрес є в якомусь сенсі механізмом для виживання, сучасне життя заганяє нас у постійний стан тривожності, а це вже загрожує наслідками.

Якщо раніше людина відчувала стрес тільки тоді, коли тікала від мамонтів або переживала, чи зможе знайти їжу і воду, то в сучасному суспільстві ситуація корінним чином змінилася.

Тепер стрес охоплює чи не всі області нашого і без того складного життя. Не дивно, що його рівень зашкалює у всьому світі. Але той факт, що ми живемо у світі хаосу, не означає, що ми повинні дозволити стресу здобути над нами верх. Ні, і ще раз ні.

Запам’ятайте ці 7 фраз, які слід повторювати собі, коли вас вкотре накриє стрес.

1. «Ви не можете зупинити бурю, тому навіть не намагайтеся. Все що ви можете зробити – це заспокоїтися. А буря пройде»

У нашому житті завжди будуть бурі і нескінченні проблеми – від цього нікуди не дітися. Тим не менш, ви не повинні дозволяти всьому цьому контролювати та керувати вашим життям. Просто прийміть стрес, глибоко дихайте і створіть всередині себе притулок, де можна перечекати ураган.

Якщо будете залишатися спокійними і ви зможете пережити в житті абсолютно все. Така позиція допоможе вам виробити нові моделі поведінки, які будуть ефективно протистояти стресу.

2. «Чим менше ви реагуєте на негатив, тим спокійнішим (безпечнішим) стає ваше життя»

Наша енергія має властивість розширюватися і множитися, бо, коли ви фокусуєтеся переважно на негативних людях і думках, будете помічати виключно ці моменти в своєму житті.

І, навпаки, коли ви концентруєте свою увагу на позитиві, на добрих і світлих людей – ваш світ зміниться самим чудесним чином.

3. «Живіть маленькими радощами кожного дня і будьте вдячні за них. Не переживайте через те, що ви не можете контролювати»

Стрес виникає частково через те, що ми намагаємося контролювати те, що не піддається контролю. Ми не можемо змінити світ, але ми можемо змінити себе, погодьтеся.

Сфокусуйтеся на тих речах в житті, які ви можете змінити, і побачите, що ваш стрес з кожним днем тане, як дим.

4. «Ви не чарівник, ви тільки вчитеся»

Більшість наших стресів нами ж і створені. Ми хочемо бути ідеальними і бездоганними, що заважає рости і розвиватися, тому що за кожен промах ми себе буквально «заїдаємо до смерті». Як ми зможемо прийняти наші сильні сторони, якщо не приймаємо свої недоліки?

Дивіться на все простіше і перестаньте на себе тиснути; ви тільки додаєте стрес у своє життя, очікуючи від себе та інших неможливого.

5.«Іноді в нашому житті повинно трапитися щось погане, щоб привести до хорошого»

Коли накриває стрес, ми, як правило, не бачимо всієї картинки. Тому рухаємося в темному тунелі, не помічаючи нічого навколо. Це може призвести до того, що ми грунтовно застрягнемо в спіралі негативного мислення тільки тому, що трапилося щось погане.

Отже, наступного разу, коли у вас щось станеться, постарайтеся мислити з перспективою. Подумайте про те, який урок ви витягнете їх цього негативного досвіду, замість того, щоб насолоджуватись своїми переживаннями і болем.

6. «Чим старшим я стаю, тим більше усвідомлюю, що все в цьому житті залежить виключно від мене»

Всі ми вибираємо різні дороги в цьому житті і ніхто з нас не має точних відповідей на питання. Всі ми просто намагаємося вижити. Коли вас в черговий раз наздожене стрес, згадайте про те, що, за великим рахунком, ми всі в одному човні. У всіх людей однакові проблеми – не забувайте про це, коли переживаєте стрес, і вам здається, що тільки ви такий унікальний у своєму нещасті.

7. «Ви тривожитеся, коли намагаєтеся вирішити все і відразу. Дихайте. Ви сильні. Ви подолаєте. Повторюйте це кожен день»

Повторимося, що ми лише додаємо стресу в своє життя думками про те, що повинні вирішити все і відразу. Дихайте і фокусуйтеся на своїх цілях.

Ніхто не може стрибнути вище голови, бо нерозумно очікувати від себе цього. Коли ми намагаємося взяти на себе все і відразу – це вірний шлях до стресу, не забувайте про це.

Наступного разу, коли вас накриє стрес, згадайте про ці прості кроки:

— Дихайте.
— Сфокусуйтеся на поточному моменті.
— Направте свої думки на вирішення проблеми, а не на саму проблему.
— Вмійте бути вдячними за те хороше, що у вас є сьогодні.

Дотримуйтесь наших порад, і тоді вам ніякої стрес не страшний. Ви зможете легко переносити усі життєві негаразди і помічати все хороше, що у вас є – тут і зараз.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар