7 дивних питань, які допоможуть відшукати мету в житті

7 дивних питань, які допоможуть відшукати мету в житті
Деякі люди народжуються з певною метою. З ранніх років вони можуть розповідати світу про свої мрії і бажання: «Я збираюся стати лікарем», або «Коли я стану президентом…»

Як правило, у таких людей виходить досягти поставлених цілей, вони проживають життя згідно з певним планом. Вони прицілюються, стріляють і потрапляють в яблучко.

Однак для більшості людей все далеко не так просто. Справа в тому, що життя здається порожнім і безглуздим без мети.

Але як дізнатися, чи існує у вашому житті сенс?

Спосіб є. Відповіді на ці питання, що наводять на роздуми, зможуть допомогти вам побачити мету в житті, яку ви не могли сформулювати до цього моменту.

1. Чим ви захоплювалися в дитинстві?

За іграми, в які ми грали, будучи дітьми, можна визначити, в чому ми зможемо досягти успіху в дорослому віці. Подумайте про свої ляльки Барбі. Ви одягали їх, або робили для них одяг?

Подумайте про своїх іграшкові машинки. Ви просто їх катали по підлозі, або будували міста, з вуличками, будинками, деревами, магазинами і гаражами?

У що ви грали годинами? Ви все ще відчуваєте інтерес до цих ігор? Якщо так, то подумайте, як відобразити цей інтерес на вашому дорослому житті?

Те, чим ми захоплювалися в нашому дитинстві – це дар, до якого ми маємо здібності від природи. Озирніться в минуле і задумайтеся, який скарб ви зможете там знайти.

2. Якби у вас не було роботи, як би ви проводили вільний час?

Задумайтеся, якби вам не потрібно було працювати, проте не можна було залишатися вдома і байдикувати, чим би ви заповнили свій вільний час? Куди б ви вирушили і чим зайнялися?

Припустимо, що частина вашого часу ви витрачаєте на відпочинок і розваги, а частина на роботу, щоб ви робили з іншою частиною вашого часу?

Могли б ви провести весь день, займаючись чимось активним, наприклад, вивченням міста або відвідуванням музею і художньої галереї? Можливо, ви витратили б свій день на читання, допомогу іншим або відвідування курсів?

3. Що змушує вас забути про світ навколо?

Чи існує щось, чим ви дійсно любите займатися? Щось, що змушує вас розчинитися в часі?

Якщо вам вже доводилося з головою занурюватися в будь-яку діяльність, тоді вам буде знайоме той стан “течії”, коли ви втрачаєте почуття часу і повністю віддаєтеся своєму заняттю.

Всі ми прибуваємо в такому стані: одні, коли займаються створенням чого-небудь, інші, коли організовують яку-небудь подію, а треті, коли дбають про потреби інших людей.

Коли вас підхоплює ця “течія” , ви забуваєте про час, їжу, воду і про те, де ви знаходитесь. Коли в останній раз вам доводилося відчувати такі почуття?

4. Які проблеми ви приймаєте близько до серця?

Чи існує щось, про що ви сильно переживаєте? Про що вам подобатися читати? Які теми ви відстежуєте в новинах? До яких проблем ви продовжуєте повертатися? Якими сайтами ви користуєтеся? Які теми ви обговорюєте зі своєю сім’єю і друзями? Чи існують речі, які вас турбують і які б хотілося виправити?

5. З ким ви проводите час і про що розмовляєте?

Більшість з нас проводить час з людьми, які поділяють наші інтереси і погляди на життя. Це може служити для вас певною підказкою. Ви проводите більшу частину свого вільного часу з велосипедистами або з товаришами по чарці? Ви розмовляєте в основному про вашу спільну пристрасть до їзди на велосипеді і про розвиток велоспорту або просто базікаєте про все підряд з друзями в місцевому барі?

Що говорять люди, з якими ви проводите свій вільний час про ваше улюблене заняття?

Ви помічаєте, що люди просять у вас поради? Чому вони просять у вас пораду? Чи володієте ви якими-небудь особливими знаннями? Як вам вдалося знайти ці знання? Відповіді на ці питання зможуть багато про що вам розповісти.

6. Які бажання ви б внесли в список перед смертю?

Чого ви хочете досягти, перш ніж померти?

Це ще одна вправа, за допомогою якого ви зможете багато чого дізнатися. Створення списку бажань кристалізує ваше мислення щодо того, чого ви найбільше хочете в цьому житті, чого ви дійсно не хочете пропустити. У цьому списку ваша пристрасть.

7. Якби у вас була мрія, змогли б ви її здійснити?

Подумайте на цю тему серйозно. Навіть якщо у вас була мрія, але ви, з якихось причин, не робили спроб її здійснити, це говорить про те, що ви ставитеся до своєї мрії, як до чогось досяжного, інакше ці думки ніколи б не прийшли вам в голову.

Подумайте про багатьох історичних особистостей, які втілили в реальність, здавалося б, неможливі мрії і наслідуйте їх приклад.

Запитайте себе, що вас дійсно зупиняє?

Подумайте про все це. Ймовірно, ця мрія і є мета вашого життя.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар