6 звичок людей, які вміють керувати своїми емоціями

6 звичок людей, які вміють керувати своїми емоціями

Гнів – це одна з найсильніших людських емоцій. Відчувати її для людини цілком природно. Коли ситуація того вимагає, злість має право на існування. Але варто нею керувати правильно для того, щоб вона не вийшла за межі допустимого.

Коли ми починаємо відчувати злість (а це рано чи пізно відбувається з усіма), нам необхідно знати, як з нею розібратися, причому розібратися належним чином. Якщо ж ми не здатні цього зробити, то ця емоція стає руйнівною.

Отже, 6 звичок людей, які чудово справляються зі своїми емоціями.

1. Такі люди обмежують вплив, який можуть мати люди, котрі викликають у них злість

Якщо людина здатна встановлювати здорові межі у спілкуванні, це означає, що вона вміє за себе постояти – вона знає, коли їй треба дати відсіч комусь і встановити певні рамки.

Власне, кожен раз, коли ви відчуваєте, що людина намагається перетнути встановлені вами кордону, повторюйте про себе: «Я не дозволю їй дістати мене, отримати вигоду з цієї ситуації і проявити по відношенню до мене неповагу». Просто дійте у відповідності з тим, про що ви говорите собі.

2. Вони завжди знаходять справжню причину своєї злості

Емоційно інтелектуальні особистості прекрасно усвідомлюють, що справжня причина їх злості може бути зарита набагато глибше, ніж їм здається. Вони досліджують свою власну злість. Вони дозволяють своєму мозку обробити цю емоцію, а потім задають собі питання: «У чому полягає справжня причина моєї злості?»

Навчившись робити крок назад і шукати першопричини цієї вашої емоції, дуже скоро ви зрозумієте, що вона, насправді, є реакцією на те, що вас турбує в даний момент. Як правило, це те, що ви, свого часу, намагалися закопати як можна глибше замість того, щоб знайти відповідне рішення (почуття тривоги, занепокоєння, страх потерпіти невдачу і т. д.).

Злість – це емоція, що виникає тоді, коли ви вже просто не в змозі себе контролювати. Злість – це завжди вторинна емоція.

Так що ж насправді вас гризе?

Будьте чесні з самим собою. Проведіть невеликий самоаналіз. Скажіть собі: «насправді, я відчуваю злість тому, що…»

3. Такі люди відповідають, а не реагують

Чак Свиндолл одного разу сказав: «Чим довше я живу, тим більше я переконуюся в тому, що життя лише на 10% складається з подій, що відбуваються зі мною, і на 90% — з мого ставлення до цих подій».

Емоційно інтелектуальні особистості знаходяться у більш вигідному становищі, ніж інші люди, оскільки вони оцінюють ситуацію, визначають перспективи її розвитку, вислуховують протилежну сторону, не намагаючись її критикувати.

Іншими словами, перш ніж реагувати, вони намагаються якомога краще розібратися в ситуації. Перш ніж прийняти яке-небудь рішення, такі люди воліють гарненько все обдумати. В цьому є певний сенс.

Відкинувши емоції, ви отримуєте можливість поміркувати над ситуацією в більш здоровому ключі. Отже, ви можете прийти до зовсім інших, більш логічних висновків.

У разі, коли емоційно інтелектуальні люди відчувають, що ось-ось вибухнуть, вони можуть зробити наступне:

— Оскільки вони знають, що їх можуть спеціально провокувати, вони воліють просто відступитися на деякий час і повернутися до обговорення ситуації тоді, коли їх опонент трохи охолоне.

— Вони усвідомлюють, що відчувають злість. Саме тому шукають розмови з опонентом. Мета їх полягає в тому, щоб краще зрозуміти і розібратися в ситуації.

— Оскільки вони здатні аналізувати, то враховують, з якими наслідками можуть зіштовхнутися в майбутньому, якщо дозволять собі втратити контроль над своїми емоціями.

4. Такі люди роблять паузу – 6 секунд

Чому ж вони роблять саме 6-ти секундну паузу?

Вся справа в тому, що найбільш сильно ефект від гормонів, що відповідають за наші емоції, проявляється саме в перших 6 секунд. Якщо ви будете здатні зробити паузу хоча б на відрізок часу під час особливо гарячої суперечки, то рівень гормонів знизиться.

Якщо ви засмучені або засмучені чим-небудь, то, перш ніж сказати вашому співрозмовнику щось неприємне, зробіть невелику паузу. За цей час ви зможете швидко визначити, які наслідки може мати та чи інша ваша дія. Такий підхід дасть вам можливість зробити більш усвідомлений, а не емоційний вибір.

5. Посварившись з кимось, такі люди першими роблять спроби помиритися

Ми всі схильні до того, щоб примножувати в собі злість і почуття відрази після сварки. Ми вважаємо за краще повністю виключити цю людину з нашого життя до тих пір, поки вона не вибачиться перед нами. Без сумнівів, це дуже зручна позиція. Однак чинити так ще і дуже нерозумно.

Емоційно інтелектуальна особистість не буде тішити своє его даремно, адже такій людині прекрасно відомо, що вона, в підсумку, може втратити друга. Така людина першою спробує виправити ситуацію, навіть якщо для цього їй потрібно вибачитися першою. Цей простий, але сміливий вчинок здатний творити неймовірні дива. Він може перевести відносини між людьми на новий, більш високий рівень.

6. Такі люди намагаються перейти на позитивні думки

Давайте поглянемо правді в очі. Природно, після особливо важкої розмови на підвищених тонах, злість не зникне в один момент. Якщо ви, через кілька годин після сварки з кимось, відчуваєте, що у вас кипить злість, ви усвідомлено докладете зусиль для того, щоб перейти на позитивні емоції.

Ось, що ви можете зробити:

  • Попрактикуйтесь в мистецтві подяки. На це вам буде потрібно всього 2 хвилини. Візьміть аркуш паперу. Запишіть на ньому все, за що ви вдячні за останні 24 години.
    Шон Ахор, фахівець у галузі позитивної психології, переконаний, що якщо людина буде виконувати цю вправу щодня протягом 21-го дня, то вона зможе прищепити своєму мозку звичку в усьому шукати позитивні сторони, а не негативні. Ця вправа є одним з найшвидших способів навчити себе мислити позитивно. Ви помітите ефект вже через півроку.
  • Практикуйтеся в мистецтві співпереживати і співчувати. Вирішіть для себе, що ви будете по-іншому дивитися на людину, яка вас в чомусь підвела. Подумайте про те, що її злість по відношенню до вас, цілком ймовірно, могла бути викликана проблемами, з якими вона в даний момент змушена розбиратися.

Будучи здатним співпереживати, ви знаходите можливість зрозуміти, чому людина розсерджена. Ви будете знати, що її емоції також реальні, як і ваші.

Оцініть статтю
Додати коментар