6 способів перестати турбуватися про те, що ви не можете змінити

6 способів перестати турбуватися про те, що ви не можете змінити

Це жорстока правда життя, яку багато хто відмовляються приймати: більшість речей, які відбуваються в нашому житті і поруч з нами, ми не можемо контролювати. Ви можете це заперечувати, сперечатися, тупотіти ногами, але це так.

Деякі в своєму неприйнятті цього факту заходять так далеко, що доводять «контроль» до патологічних форм. Вони ретельно продумують самий мікроскопічний крок, роблять все самі, тому що нікому не довіряють і намагаються причесати всіх людей під свою гребінку.

Вони вважають, що оскільки встановили тотальний контроль над подіями та людьми, нічого поганого з ними просто не може статися. Адже у них все під «контролем».

Інші – кидаються в протилежну крайність. Вони знають, що ніяк не зможуть запобігти неприємностям і бідам, а тому переживають і малюють найстрашніші картини в голові. Постійно! Вони турбуються про все — від природних катаклізмів до смертельних хвороб.

Це занепокоєння з’їдає їх, але вони вперто продовжують витрачати дорогоцінний час і життєву енергію на це марне заняття. І нічого хорошого це не обіцяє.

Якщо ви дізналися себе в цьому описі – не турбуйтеся. Пропонуємо 6 способів повернути спокій у своє життя і перестати турбуватися через те, що ми ніколи не зможемо змінити.

1. Визначте, що ви можете контролювати, а що — ні.

Як тільки ви починаєте турбуватися, зупиніться на кілька хвилин і чітко для себе визначте, що ви реально можете контролювати. І – навпаки.

Ви не можете попередити або зупинити бурю, але ви можете приготуватися до неї. Ви не можете контролювати поведінку інших людей, але можете тримати під контролем свою реакцію на це.

Погодьтеся, що іноді все, що нам вдається контролювати, — це тільки наше ставлення до подій і наші зусилля. Коли ви направите вашу енергію на те, що ви дійсно можете контролювати, станете більш ефективним. І на роботі, і вдома.

2. Зосередьтеся на тому, на що ви можете вплинути.

Ви можете впливати на інших людей і обставини, але не можете зробити так, щоб усе відбувалося так, як ви хочете.

Тому, наприклад, ви можете зробити все, що в ваших силах для вашої дитини, щоб вона добре вчилася, але не можете зробити так, щоб вона отримала найвищий середній бал. Це вже залежить тільки від неї.

Точно так само, якщо ви спланували і підготували чудову вечірку, ви не можете зробити так, щоб всі гості щиро веселилися.

Якщо хочете максимально впливати на події — зосередьтеся на тому, щоб змінити свою поведінку.

Будьте зразком для наслідування і встановіть здорові межі для своєї поведінки. Якщо ви стурбовані вибором інших людей, висловіть свою думку, але тільки висловіть. Не намагайтеся “вчити жити” людей, які не потребують, на їхню думку, в цій «послузі».

3. Чітко визначте, чого ви боїтеся.

Запитайте самих себе, що станеться, якщо те, чого ви боїтеся, все ж станеться: «Чи можете ви спрогнозувати наслідки катастрофи? Чи сумніваєтеся в тому, що зможете впоратися з наслідками?»

Як правило, навіть найгірший сценарій розвитку подій не настільки трагічний, як ви собі малюєте. І це хороший шанс для вас стати сильніше.

Але часто люди настільки зайняті думками «Я не можу дозволити, щоб мій бізнес постраждав», що не мають часу зупинитися і запитати себе: «Що я буду робити, якщо це все ж станеться?»

Визнання того, що ви можете впоратися з наслідками найгіршого сценарію, допоможе вам направити всю енергію в потрібне русло.

4. Розрізняйте роздуми і вирішення проблем.

«Пережовувати» в голові проблему і малювати картини можливої катастрофи — марна трата часу. Хоча вирішення проблеми є.

Запитайте себе, наскільки продуктивними є ваші “роздуми”. Якщо ви активно шукайте шляхи вирішення проблеми, перебираєте різні варіанти-все правильно. Це збільшує ваші шанси благополучно впоратися з ситуацією. Продовжуйте шукати вихід. Все вийде!

Якщо ж ви просто даремно витрачаєте час на «уявну жуйку» — переверніть пластинку в мозку. Визнання того, що ваші роздуми абсолютно марні, допоможе вашому мозку сфокусуватися на тому, що дійсно може бути ефективним в цій ситуації.

5. Продумайте план виходу зі стресу.

Заняття фізичними вправами, здорова їжа, повноцінний сон — це лише кілька речей, які ви можете зробити для себе. Ви повинні виділити час на те, що допомагає вам впоратися зі стресом, щоб ефективно працювати над вирішенням своєї проблеми.

Добре допомагають зняти стрес медитація, ваше улюблене хобі, зустрічі з друзями.

Контролюйте ваш внутрішній стан, відзначайте для себе, які заняття допомагають зняти стрес краще. Не вдавайтеся до таких неефективних способів зняття стресу, як ниття, скарги і вживання алкоголю. Це лише погіршить ваш стан і ніяк не сприяє вирішенню проблем.

6. Навчіться правильно реагувати на труднощі.

У мене є дві фрази, які я кажу собі, коли треба зберігати спокій і діяти.

Перша: «Я зроблю це». Як тільки я ловлю себе на тому, що турбуюся з приводу того, чи впораюся з якимось завданням, кажу собі: «я зроблю це». Це нагадує мені про те, що я, і тільки я контролюю свої рішення і вчинки.

Коли ж я ловлю себе на тому, що починаю роздумувати і турбуватися з приводу того, що не можу контролювати, наприклад, «Я сподіваюся, в суботу не буде дощу», кажу собі: «Я це переживу».

Ці короткі фрази допомагають мені не гаяти час на речі, які я не можу контролювати.

Водночас я роблю все залежне від мене, щоб впоратися з їх наслідками.

Ці кілька мантр допоможуть вам бути ментально сильними. Ви будете легко справлятися з сумнівами і страхом. А головне – припиніть пережовувати “уявну жуйку”. Повірте, це абсолютно марне і шкідливе заняття.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар