5 жорстоких істин про життя, які допоможуть змінитися в кращу сторону

5 жорстоких істин про життя, які допоможуть змінитися в кращу сторону
Іноді настільки важко прийняти якісь речі в житті, що ми не знаходимо нічого кращого, як заперечувати їх. Але чим більше ми обманюємо себе, тим очевидніше, що від цього все тільки гірше. А хочеться жити справжнім і вільним життям.

Відповідно до буддистської філософії, щастя передбачає усвідомлення і прийняття самих різних аспектів нашого життя, навіть якщо вони нам не подобаються і є негативними.

Прочитайте ці 5 жорстоких істин про життя. Їх слід прийняти для нашої ж користі.

1. Занепокоєння — абсолютно марне заняття.

Занепокоєння породжується в розумі і не представляє ніякої цінності для нашого життя.

Самі подумайте, чи може воно хоч якось вплинути на те, що станеться в нашому житті? Якщо ні-не витрачайте даремно часу.

Як говорив великий буддистський майстер Тіт Нхат Хан, намагайтеся жити теперішнім моментом, не займаючись приклеюванням ярликів на ваше щасливе майбутнє, яким ви собі його уявляєте.

«Занепокоєння не змінює нічого. Навіть, якщо хвилюватися і турбуватися 20 годин поспіль, це ніяк не вплине ні на що в світі. Навпаки, ви тільки погіршите ситуацію.

Якщо прийняти подію, незважаючи на те, що нам щось не подобається, ми можемо залишатися спокійними, розуміючи, що робимо все від нас залежне і будемо продовжувати робити це.

Якщо ми не розуміємо, як дихати, посміхатися і проживати кожну хвилину свого життя, то не зможемо допомогти нікому. Я щасливий тут і зараз. Цю хвилину. Я не прошу ні про що більше. Я не очікую особливих умов для щастя. Дуже важливо навчитися найважливішій практиці-коли ти не одержимий нав’язливими цілями, не женешся за якимись речами, не чіпляєшся ні за що”, – говорить Тіт Нхат Хан.

2. Якщо хочете бути щасливими — сприймайте реальність такою, яка вона є.

Для того, щоб бути по-справжньому вільним, слід дивитися на світ тверезо. Замість того, щоб циклитися виключно на своїх ідеях і переконаннях, слід залишатися відкритими до всього. Тим самим ви по-справжньому наблизитеся до істини.

Багато хто з нас намагаються бути позитивними, тікаючи від негативних емоцій і ситуацій. Але якщо ми хочемо бути вільними, нам слід усвідомити і прийняти їх.

Про це найкраще сказала буддистська черниця Пема Чодрон:

«У нас є дві альтернативи: прийняти це чи ні. Або ми приймаємо реальність такою, якою вона є, або починаємо працювати над тим, щоб змінити стан речей.

Будда вчив, що найкращий вибір для нашого життя — залишатися відкритими і допитливими».

3. Ми повинні бути готові до змін і приймати їх.

Все в житті змінюється. Ви народилися і ви одного разу помрете. Навіть, погода змінюється щодня, а то й кілька разів на день. Не має значення, хто ви сьогодні, все проходить і все змінюється.

Тим не менш, багато хто з нас намагаються залишити все «як є», щоб нічого не змінювалося. Це неможливо. Ви йдете проти законів Всесвіту, так що шансів у вас — нуль.

Розуміючи і приймаючи зміни, ми отримуємо неймовірне відчуття свободи і прилив енергії для того, щоб будувати те життя, яке дійсно хочемо.

Буддист-філософ Дайсаку Ікеда каже, що прийняття змін дозволяє нам взяти ініціативу в свої руки і перетворювати наші життя на краще.

“Буддизм вчить, що все в нашому світі знаходиться в постійному русі. Питання полягає тільки в тому, як ми будемо ставитися до змін: пасивно і покірно, або візьмемо ініціативу в свої руки і будемо змінюватися самі і змінювати своє життя на краще.

І якщо консерватизм і самозахист від усього – це зима, ніч, смерть, то дух змін і готовності поборотися за них — це весна, ранок, народження людини», — говорить буддист Дайсаку Ікеда.

4. Причина страждань – це гонитва за миттєвими почуттями.

Більшість людей жадають тих почуттів, які, на їх погляд, означають щастя. Ми чомусь вирішили, що щастя — це приємне збудження, радість, ейфорія… але це всього лише тимчасові і скороминущі почуття. Коли ми їх все ж досягаємо -отримуємо також страждання. Адже приємні моменти не можуть тривати вічно, як нам би хотілося.

Насправді справжнє щастя – всередині нас. Навчіться задовольнятися тим, що маєте, і хто ви є.

Найкраще це описав Юваль Ноа Харарі:

“Буддизм вчить, що джерело страждань – це не біль або печаль, і навіть не почуття безглуздості нашого світу. Реальне джерело страждань – це нескінченна і позбавлена всякого сенсу гонитва за ефемерними почуттями, через що ми постійно напружені, втомлені і незадоволені.

Через цю виснажливу погоню наш розум ніколи нічим не задоволений. Навіть коли ми відчуваємо задоволення, йому все одно «все погано», тому що це почуття незабаром пройде, і він, наш розум, шкодує про те, що задоволення не може тривати вічно.

Люди позбудуться від страждань не тоді, коли переживуть їх і почнеться світла смуга в житті, а тоді, коли зрозуміють природу всього цього — що ні страждання, ні радість не можуть тривати вічно».

5. Медитація допомагає позбутися від страждань.

Медитація допомагає нам усвідомити, що все непостійно, і в першу чергу — наші почуття. Вона вчить нас, що теперішній момент — це все, що реально існує. І коли ми це по-справжньому усвідомлюємо — станемо задоволеними і щасливими.

Як говорив Юваль Ноа Харарі:

“Це мета буддистської практики медитації. Коли ви медитуєте, ви краще контролюєте розум і тіло, спостерігаєте за цим постійним потоком почуттів і бажань, і усвідомлюєте, яке ж це безглузде заняття — погоня за ними.

Не буде погоні — ваш розум буде вільним, розслабленим і задоволеним. Адже почуття як приходять, так і йдуть, ви можете тільки сприймати їх такими, якими вони є. Радість, гнів, нудьга, пристрасть… одного разу ви припините безглузду погоню за цим всім і будете приймати всі почуття, якими вони є.

Ви будете жити справжнім моментом, замість того, щоб фантазувати на тему «Як добре було б, якби…»

Безтурботність, якої при цьому досягнете, настільки глибока і приголомшлива, що ті, хто проводить життя в гонитві за теперішніми відчуттями, не можуть собі цього навіть уявити».

ГАРМОНІЯ
Додати коментар