5 відмінностей між захопленням (пристрастю) і сенсом життя

5 відмінностей між захопленням (пристрастю)  і сенсом життя

«Якщо би ви захотіли розпалити багаття зі змістом і пристрастю, то почнете з пошуку дерева (сенсу), а потім підпалите його сірником (пристрастю)»
Джессіка Лорен

Чи можете ви прямо зараз назвати відмінності між захопленнями (пристрастю) і сенсом свого життя?

Більшість людей не справляється з визначенням останнього, і більшу частину часу займаються тільки тим, що їх захоплює. Вони думають, що в цьому і полягає мета їх існування, проте в кінцевому підсумку до них неминуче прийде усвідомлення того, що в їх житті чогось не вистачає.

Як вважає велнес-тренер* Джессина Лорен ДеБрай, пристрасть виражається в першочерговості емоцій і другорядності мрії. Ваші відчуття керують вашою пристрастю, а мета і сенс полягають в тому, щоб зрозуміти, чому все відбувається саме так, а не інакше. Знаючи різницю між двома цими поняттями, людині буде простіше без докорів сумління займатися своїми захопленнями і прийти до розуміння мети в своєму житті.

Ми виділили 5 головних відмінностей між захопленням (пристрастю) і сенсом життя:

1. Пристрасть виходить від емоцій.

Те, чим ми займаємося, як правило, має свій емоційний відтінок в залежності від нашого ставлення. Ми робимо щось, тому що це нам подобається і піднімає настрій. Пристрасть – це емоційний заклик до дії, та іскра, яка змушує нас йти до того життя, до якої ми прагнемо. Іншими словами – це свого роду рушійна сила людини.

Пристрасть виражається в першочерговості емоцій і другорядності мрії. Вона має дуже велике значення для кожного з нас, проте пристрасть це ще далеко не все, що нам потрібно.

2. Сенс є причина всього.

Якщо пристрасть має емоційну природу, то сенс – щось зовсім інше. Це наша мотивація і відповідь на всі можливі питання ” чому?”. Сенс має на увазі дію і завжди описується дієсловами. Як говорить підприємець Джордж Крюгер, мета доповнює людину.

Сенс – це та причина, чому ви в першу чергу робите саме те, що робите. Ви не захоплюєтеся чимось тільки тому, що воно вам подобається! За такою пристрастю ховається певний сенс, причина тієї самої рушійної сили. Ваша мета або сенс – ось та сама основа, на якій з’являється пристрасть.

3. Пристрасть як егоїзм.

Пристрасть не завжди має на увазі егоїзм, але в багатьох випадках може мати егоїстичні “нотки”. Крюгер стверджує, що гонитва за пристрастю може бути спрямована тільки для потурання власним бажанням.

Задовольняючи свої пориви, вам стає краще, тому що ви займаєтеся тим, що вам подобається, навіть якщо це має на увазі відібрати те, чого інші потребують більше вас. І якщо пристрасть може ставати егоїстичною, то зі змістом цього ніколи не відбувається (сенс рідко пов’язаний з іншими людьми).

За словами Крюгера, пошук сенсу і цілі життя не мають егоїстичного початку, оскільки включають в себе служіння оточуючим. Це не рабство і приносить нам відчуття радості від того, що ми наповнюємо цим почуттям чуже життя. Служіння іншим людям наповнює сенсом і цінністю наше життя і життя тих, кому ми допомагаємо. Це дійсно вигідно обом сторонам.

Ваша життєва мета може вимагати від вас поставити свої інтереси вище інтересів оточуючих, а може зажадати пожертвувати власними почуттями заради вищого блага. Але найголовніше – ви не буде опиратися цьому, тому що знаєте: якраз для цього ви і створені.

4. Винятковість сенсу.

У той час як пристрасть або захоплення можуть проявлятися скрізь, сенс укладений в чомусь певному. Коли ви відчуваєте до чого-небудь пристрасть, не має значення, до чого саме вас тягне. В кінцевому підсумку наш запал схильний змінюватися в залежності від відчуттів або емоцій.

Сенс не спотворюється під впливом невдачі, він нечутливий до критики наших колег чи керівників. Він не зникає, якщо наші результати і після 15-ї спроби не наближаються до запланованих. Сенс залишається колишнім, навіть якщо нам не вдалося стати тими, ким ми мріяли бути. Цієї думки дотримується і Дієго Контрерас, письменник онлайн-журналу Thought Catalog.

Сенс – поняття виняткове. Якщо вам пощастило знайти його, то ви вже знаєте, наскільки він специфічний. Саме він зробить ваше життя повним і ви будете почувати себе задоволеними. Пристрасть приходить і йде, але сенс залишається навічно, або, принаймні, поки ви не досягнете поставленої мети і не придумаєте собі ще одну. Особливість сенсу укладена в його довгостроковості.

5. Пристрасть відповідає на питання «що?», а сенс – на питання «чому?»

Розмірковуючи про свої захоплення, ви завжди можете сказати, що саме вам подобається.

Ви захоплюєтеся музикою? Мистецтвом? Вас надихає любов?

Ваші захоплення – це речі і поняття, в той час як сенс відповідає на питання, «чому» ми живемо. У сенсі, укладені всі ті мотиви, що змушують вас робити чинити так, а не інакше. І якщо ви вірите у вищу силу, то саме в сенсі закладена відповідь на питання про те, “навіщо” взагалі ми народилися.

Пристрасть можна описати тільки іменниками. Що ви любите? Відповіддю це питання завжди буде найменування об’єкта ваших бажань. А сенс – це ваш стимул, ваше «чому». Він призводить до дії, тому описується тільки дієсловами. Як висновок Крюгер вважає, що сенс доповнює людину, роблячи її завершеним створенням.

Дуже важливо мати сенс життя – він допомагає зрозуміти, хто ми такі. І якщо пристрасть і захоплення впливають на формування нашого характеру, то сенс створює нашу особистість. Не можна знайти кілька смислів в одному житті, а захоплень і пристрасті завжди набагато більше одного (однієї).

Висновки

Пристрасть настільки ж важлива, як і сенс. Без захоплень життя нудна, а пристрасть робить її яскравою і захоплюючою. Знання різниці між цими поняттями допомагає людям знайти правильний шлях. А якщо знати, на що потрібно витрачати час і енергію, щоб жити зі змістом, то і захоплення будуть приносити набагато більше радості.

Пам’ятайте: тільки баланс між пристрастю і сенсом роблять наше життя гідним.


*Велнес (англ. Wellness)— слово «велнес» похідне від слів «англ. fitness» та «англ. well-being», що перекладається як «добре самопочуття». Велнес — це система оздоровлення, що дозволяє досягти емоційної і фізичної рівноваги, помірне і комфортне фізичне навантаження, здорове харчування, комплексний догляд за шкірою, хороший відпочинок, оптимізм і позитивне мислення.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар