5 способів ефективно впоратися з критикою

5 способів ефективно впоратися з критикою

Не кожен зрозуміє вашу подорож по життю. І це нормально. Це не їхня подорож. Це ваш шлях. Прийміть свою свободу.

Ваша справжня мета не полягає в тому, щоб догоджати іншим. Життя полягає в тому, щоб приймати себе такими, якими ми є, і слідувати власним пристрастям і бажанням!

Якщо ви живете для того, щоб догодити іншим, щоб уникнути засудження, роблячи їх щасливими, ви самі будете дуже нещасні. Це нещастя призведе до поганих наслідків для вашої психіки і всього організму. Адже ви обмежуєте свій потенціал і втрачаєте зв’язок зі своїм справжнім «я».

Вам можуть давати відмінні поради, однак більшість людей (навіть самих близьких і коханих) не розуміють вас на 100%. Тому, єдиною людиною, яка дійсно знає, що для вас краще, є ви самі!

У будь-якому випадку, як правило, думки і критика інших людей належать не до вас, а до них самих. Причина – в їх власних обмежених перспективах, неспокої і страху. Замість того, щоб реагувати на їхні судження або вступати в суперечку, є багато позитивних кроків, які ви зможете зробити для того, щоб просто рухатися далі. Своєю дорогою.

Отже, наші топ-5 способів ефективної боротьби з критикою.

1. Зробіть глибокий вдих (або кілька вдихів)

Найкраще, що ви можете зробити, це не реагувати відразу. Зробіть глибокий вдих або, якщо вам потрібно, кілька вдихів. Насправді цього є гарне пояснення. Коли ми відчуваємо, що нас атакують, то часто переходимо в стан «бий або біжи». А глибокий вдих дозволить наповнити організм киснем, повернути в норму серцевий ритм, заспокоїтися і в результаті дати розумну відповідь.

Якщо ви моментально реагуєте, відчуваючи загрозу, ви приймаєте оборонну позицію. Тому ваш організм починає переживати непотрібну напругу.

Нагадайте собі, що ці люди — не ви, вони просто колись були на вашому місці, а у вас насправді все чудово. Якщо ж в їх словах є частка правди, подумайте про це пізніше, коли зможете мислити ясно. В ідеалі слід відповісти: «Дякую. Дозвольте мені трохи подумати про це».

Якщо критика переходить всі межі, не реагуйте зовсім. Зробіть кілька глибоких вдихів і просто припиніть розмову. Вам не потрібно реагувати імпульсивно, адже пізніше ви можете пошкодувати про свою реакцію.

2. Не приймайте критику близько до серця

У більшості випадків критика має дуже мало спільного з вами і більше пов’язана з критикуючою людиною і її поглядами на світ. Якщо вас хтось ображає, це зазвичай тому, що ця людина не впевнена у собі або своїх здібностях. Їх поради будуються на тому, що вони відчувають.

Якщо ви дуже поважаєте і довіряєте людині, її порада допоможе вам. Але якщо ви не відчуваєте поваги до співрозмовника, тоді, безумовно, не приймайте його слова на свій рахунок! Нехай все, що він говорить, пройде повз ваші вуха.

3. Погляньте правді в очі

Пам’ятаєте, у всьому завжди є своя частка правди. Слова, які вам здадуться критикою, насправді можуть бути просто ніжними, люблячими нагадуваннями.

Насправді, ми можемо сильно образитися на критику, коли в цих словах є доля правди. Адже нагадування про недосконалість зводить з розуму наше Его. Так… це правда!

І якщо ви почуєте те, що чогось навчить вас, неодмінно візьміть до уваги. Іноді інші допомагають побачити речі, які ми з різних причин відмовляємося поліпшити.

4. Коли ситуація стає жорсткою, станьте жорсткіше!

Навіть якщо ви чутлива особистість, вам доведеться стати жорсткіше і терпиміше до критики. Легко бути критиком, тому більшість людей такими і є. Потрібна сила і мужність бути тим, хто ви є насправді, і жити своїм життям.

Ви повинні стати жорсткіше, тому що, по правді кажучи, ви будете зустрічати критиків все своє життя. Однак є і хороша новина: «Чим менше уваги ви будете приділяти критиці, тим менше ви будете відчувати її на собі».

Кращий спосіб стати жорсткіше — це почуття власної гідності і глибока внутрішня впевненість. Тому, якщо ви відчуваєте себе переможеними, коли вас критикують або засуджують, зосередьтеся і розвивайте свою внутрішню любов і впевненість. Коли ви знаєте, хто ви і чому ви тут, ви не зупинитеся.

5. Завжди будьте чесні самі з собою!

Це найбільш важлива порада з усіх представлених – будьте чесні самі з собою. Інші люди не повинні розуміти або приймати ваш життєвий вибір. Коли ви вірні собі і тому, ким ви є, ваше життя чарівне. Двері можливостей відкриваються на кожному розі. Варіанти нескінченні, а життя цікаве і захоплююче.

Коли ви живете життям, яке нав’язують вам інші, ви обмежуєте своє законне право на свободу волі. Це не їх життя. Це ваше життя. Візьміть максимум від нього!

ГАРМОНІЯ
Додати коментар