5 причин, по яким варто щоранку застеляти ліжко

5 причин, по яким варто щоранку застеляти ліжко

«Якщо ви застелили вранці ваше ліжко, ви вже успішно виконали перше завдання цього дня. Застилаючи ліжко, ви нагадуєте собі, що навіть незначна річ у вашому житті має значення. Адже, якщо ви не можете правильно робити незначне, хіба можна очікувати, що вам вдасться щось справді важливе?»

 адмірал ВМС США Вільям МакКрейвен

Є безліч причин, по яких просто необхідно щоранку виділяти час на те, щоб застеляти ліжко — від вироблення самодисципліни до поліпшення естетичного вигляду вашої кімнати.

Будь-хто з нас може знайти безліч причин і відмовок для того, щоб цього не робити. Насамперед, тому що багатьом все одно, застелене їх ліжко чи ні.

«Це ж просто ліжко», кажуть вони, «яка різниця, заправлене воно чи ні?»

Багато людей цілком виправдано, як вони думають, вважають, що заправляти ліжко — значить витрачати даремно і час, якого і так ні на що не вистачає.

Звичайно, заправляти ліжко — це монотонна і нудна робота. Ми не будемо сперечатися, адже так воно і є. Але це не привід її не робити — скоріше, навпаки. Подумайте про майбутній день: скільки таких «монотонних», «рутинних» і «нудних» справ вам належить зробити? Справ, які вам належить переробити, будь то на роботі, вдома або де б то не було ще. Хочемо ми того чи ні.

Ви все ще хочете знати, чому вам варто витрачати вранці час на те, щоб застеляти ліжко?

Ось цілих 5 відмінних причин, чому:

1. Ви починаєте свій день з чогось правильного

Як казав адмірал МакКрейвен старшокурсникам Університету Техасу, – коли ви застилаєте вранці ліжко, це дає відчути, що сьогодні ви ВЖЕ чогось досягли.

І це відчуття залишається весь день навіть після того, як ви вийдете з дому. З ним вам буде куди простіше зробити ще щось, а потім ще, і ще. І в кінці цього дня, озирнувшись назад, ви зрозумієте, що сьогодні ви домоглися набагато більшого, ніж зазвичай — лише завдяки тому, що вранці застелили ліжко.

Якщо ви будете застеляти постіль з підходом: «Все, що я роблю, я роблю однаково відповідально», з кожним разом ви будете все більше і більше наповнювати себе почуттям гордості, впевненості в собі і мотивації. Більш того, щоранку ви будете залишати свій будинок з почуттям контролю над своїми діями і глибокою особистою відповідальністю за них — почуттям, яке ви пронесете через увесь день.

2. Це «прокачує» вашу самодисципліну

Будь-яка дисципліна, а особливо самодисципліна починається з подолання емоційного і фізичного опору.

Коли рано-вранці понеділка ви вилазите з ліжка з думками: «О ні, знову на роботу?», мабуть, останнє, що вам хочеться робити, це заправляти ліжко. Ми розуміємо і поділяємо це почуття… Але ми також знаємо, що це — чудова можливість «прокачати» власну дисциплінованість.

Чомусь ми схильні вважати будь-яку форму самодисципліни чимось суворим і таким, що обмежує, але вона зовсім не повинна бути такою.

Хоча ваш розум і тіло можуть чинити опір вашим зусиллям, ви все ж здатні взяти свої думки і почуття під контроль. Поступово ви підкорите свої вчинки правилами необхідності, а не миттєвим бажанням.

Простіше всього це зробити, постійно намагаючись зосередитися на одному, і тільки на одному — на тому завданні, яке стоїть перед вами прямо зараз. І, тримаючи цю думку в розумі, ми переходимо до пункту №3.

3. Це може стати для вас відмінним тренуванням концентрації та усвідомленості

Один з основних принципів практики усвідомленості — вміння стежити за своїми думками, не засуджуючи їх і не критикуючи. Цей принцип можна застосовувати до усіх наших дій і зусиль. Будь-яка справа, неважливо, наскільки дрібна або нудна, будь то миття посуду, прибирання по дому і застилання ліжка, може послужити для нас чудовою можливістю попрактикуватися в усвідомленості.

Якщо ми зробимо усвідомленими всі наші дії і вчинки, неважливо, наскільки великі або маленькі, то встановлюємо міцний і непорушний зв’язок між розумом, тілом і навколишньою реальністю.

Коли ми концентруємося на сьогочасній задачі, припиняючи витати в хмарах, ми незмінно виявляємо, що більша частина опору і апатії, що заважали нам її виконати, випаровується.

І по мірі того, як ми «накачуваємо» нашу вольову мускулатуру, ми виявляємо, що заправляти ліжко і робити все інше для нас стає з кожним разом все легше і легше!

«Він робив все, що завгодно так, ніби не робив нічого іншого», — написав одного разу відомий письменник Чарльз Діккенс. Відмінно сказано!

4. Це може поліпшити ваш сон

Наукове дослідження, нещодавно проведене Національним фондом дослідження сну (NSF) у США, виявило цілком помітну кореляцію між тим, застеляють чи ні одинаки або сімейні пари свої ліжка вранці і якістю їх сну.

Встановлено, що одинаки і сімейні пари, застилаючі свої ліжка «щодня» або «майже щодня», вважають свій сон більш міцним і відновлюючим сили, аніж ті, хто застеляє ліжко лише зрідка, або зовсім цього не робить.

Цілком можливо, що люди, чий день був наповнений гордістю за успішно поставлені перед собою і виконані завдання, люди, що відрізняються самодисципліною, що вміють зосередитися на задачі, яка стоїть перед ними, та практикуючі усвідомленість, дійсно сплять з почуттям повного задоволення днем.

А чому, власне, і ні?

5. Ви почнете цінувати чистоту і порядок

Для тих, хто отримує задоволення від виду красивої і чистої кімнати, застилання ліжка може стати одним з найприємніших занять за весь день.

«Коли ви виділяєте собі хвилинку на те, щоб привести в порядок ліжко, ви створюєте упорядковану і привабливу відправну точку, привносячу порядок в те, що могло б стати справжнім хаосом», — вважає гуру в області домоводства та організації Рейчел Хоффман.

Також Хоффман каже, що це, здавалося б, рутинне заняття може стати джерелом натхнення та впевненості. А відчуття того, що ви можете хоча б трохи контролювати навколишнє, на її думку, «може надихнути, як свідчення того, чого ви здатні досягти навіть мінімальними зусиллями».

Оцініть статтю
Додати коментар