5 особливостей сильних духом людей

5 особливостей сильних духом людей

“Суворі часи проходять, а сильні люди залишаються”, – Роберт Г. Шуллер

«Важкі часи народжують сильних людей. Сильні люди створюють хороші часи. Хороші часи народжують слабких людей. Слабкі люди створюють важкі часи».

Вперше це формулювання було згадано Платоном в його “Республіці” і до цього часу залишається справедливим. Але є спосіб зруйнувати це нескінченне порочне коло і полягає він в нашому особистісному зростанні і відповідальності.

Коли люди розривають цей цикл, вони демонструють деякі особливості, які роблять їх силу непереборною.

1. Станьте лідером

Легше сказати, ніж зробити. Щоб повести за собою людей, у вас повинна бути віра в майбутнє, до якого ви прагнете. Інші йдуть за сильними, а не тими, хто сумнівається в тому, про що говорить.

Коли ви самі повірите в свої слова і дії, то й інші почнуть бачити в вас впевнену людину. Ви покажете їм, що здатні домогтися успіху, підштовхуючи їх на більш високий рівень.

Лідер перетворює мрії в реальність, і на його шляху немає перешкод, які можуть зупинити рух.

2. Найбільша сила виходить з найглибшого болю

Бути нестримним — значить подивитися в очі загибелі та провалу і дати зрозуміти, що вас не зупинити, навіть коли ви переживаєте біль.

Велика сила не виходить від уникнення болю, вона з’являється, коли ви вступаєте в спаринг з болем, і не даєте йому укласти себе на лопатки. Це той урок, який ми повинні отримати, щоб стати сильнішими, ніж раніше.

М’язи розвиваються, коли з болем тягнуться, метелик народжується з твердого кокона, а людина стає сильною, коли стикається з серйозними перешкодами.

3. З великою відповідальністю приходить велика сила

У житті є речі, на які ми ніяк не можемо вплинути. Місце, де ви народилися, сума грошей, яку ваші батьки заробляли, брати і сестри, які у вас є, чи ні… І зовсім не важливо, хто визначив це замість вас, якщо воно зачіпає ваше життя, значить на вас лежить відповідальність за це.

Я народився в понівеченій війною країні і провів перші роки свого дитинства серед біженців. Промотаємо історію на 20 років вперед і виявиться, що рівень безробіття в моїй країні серед молоді становить 65%. Тільки уявіть!

Цього більш ніж достатньо, щоб на виправдання собі сказати, що це сталося не з моєї вини. І так воно і є – це не моя вина, але, чорт візьми, це моя відповідальність.

Беручи на себе відповідальність за зміну власного стану справ, так само як і положення справ оточуючих людей, я знаходжу сили, щоб допомогти і домогтися змін в кращу сторону. Найбільша відповідальність надає мені найбільші сили.

Завжди знайдеться безліч проблем і виправдань у світі, але рішення одне – взяти на себе відповідальність. Чим більше відповідальності ви на себе берете, тим швидше зростає ваша сила і тим більше нездоланними ви стаєте.

4. Уміння переосмислювати дійсність

Не сумуйте, будьте щасливі. Навіть коли ви потрапляєте на операційний стіл, у вас є як 10% шансів померти, так і 90% шансів вижити. Шекспір давним-давно сказав, що немає нічого ні поганого, ні хорошого в цьому світі, є лише наше ставлення до чого-небудь. І він був прав.

Якщо вас звільнять, це може стати для вас або катастрофою, або вихідною точкою, щоб нарешті зайнятися з другом бізнесом, про який ви так мріяли. Коли проблеми б’ють в обличчя, вкрай важливо вміти знаходити в них ті сторони, які допоможу повернути ситуацію у свою користь.

Коли розбомбили будинок Мартіна Лютера Кінга, він використав це як можливість показати людям свій мирний підхід до вирішення проблем. Коли Віктора Франкла посадили до табору “Освенцим” , він використовував цей час, щоб відшукати свій сенс життя і розробив логотип – спосіб допомагати людям вирішувати екзистенційні проблеми, визначаючи їх сенс життя. Прикладів рефреймінгу нескінченно багато і якщо ви цьому навчитеся, ця особливість зробить вас непереборно сильними.

«Думки – вони як бумеранги, що повертаються прямо у вихідну точку. Розумно вирішіть, які з них кидати вам».

5. Ви думаєте і дієте

Думати і нічого не робити – це диванна філософія. Майже всі так можуть. Робити і ніколи не думати – це нерозважлива поведінка. Так теж майже всі можуть. Але щоб стати нездоланним, потрібно робити і те, і інше. Потрібно спочатку підкріпити свої дії ідеями і уявленнями про майбутнє, і тільки після це приводити їх в життя.

Більшість людей відносяться до однієї з двох груп, але якщо ви зможете об’єднати в собі обидві якості, ви відчуєте себе непереборно сильним.

Автор — Bruno Boksic
За матеріалами — addicted2success.com
Переклад та адаптація — garmonya.in.ua

Оцініть статтю
Додати коментар