5 небезпечних інфекцій, якими можна заразитися від корисної їжі

5 небезпечних інфекцій, якими можна заразитися від корисної їжі
Навіть в найздоровіших і корисних продуктах можуть ховатися досить небезпечні для здоров’я інфекції. І незважаючи на розвиток медицини і велика кількість ліків, наука не перестає виявляти бактерії, які так або інакше виходять з під контролю, і можуть ставати потенційно небезпечними для людини.

Чим же сьогодні ми можемо заразитися з напоїв і їжі?

Колі-інфекція

У 2011 році її спалах накрив відразу 13 європейських країн: 4 тисячі епізодів зараження і 52 смерті. Бактерія Escherichia coli потрапляє в кишечник і призводить до появи болю і спазмів у животі, жару, ознобу, кривавої діареї. Антибіотики в цій ситуації безсилі, тому інфекція призводить до розвитку небезпечного для життя гемолітично уремічного синдрому. На його тлі можуть відмовити нирки.

Джерелами небезпеки найчастіше виступають сире молоко, м’ясо, свіжі фрукти і овочі.

Сальмонела

Нею можна заразитися від курячих яєць, якщо ви їх недоварюєте або любите недожарену яєчню. Бактерія, що мешкає в організмі птахів, знаходиться на шкаралупі і успішно потрапляє всередину самого яйця. Ознаки зазвичай проявляються через 12-36 годин після вживання зараженого продукту. Інфекція проявляє себе: підвищенням температури, слабкістю, проносом, нудотою і блювотою. Особливо небезпечний сальмонельоз для дітей і людей у віці.

Лістерія

Останній великий спалах був зафіксований в Австралії 5 років тому. Тоді люди заразилися після вживання сирів – брі і камамбера. Також лістерія може передаватися через рибу і м’ясо холодного копчення, сири м’яких сортів і напівфабрикати. Симптоми зараження: головні болі і болі в м’язах, нудота, блювота, діарея і слабкість.

Кампілобактер

Симптоми цієї інфекції: нудота, підвищена температура і кривава діарея, а після одужання люди часто страждають ускладненнями у вигляді гепатиту, панкреатиту і запалення суглобів. Особливо небезпечна кампілобактер для малюків до 2-х років. Кампілобактер може бути присутнім в м’ясі свійської птиці і сирому молоці.

Холерний вібріон

Щорічно у всьому світі реєструють до 4 млн випадків зараження цією інфекцією, а гинуть від неї понад 140 тисяч осіб. Бактерія потрапляє в організм через заражену воду. Холера призводить до важкої блювоти і діареї і без лікування вона може привести до сильного зневоднення і летального результату.

Правила захисту

А ось прості правила, які допоможуть вам захиститися від цих небезпечних бактерій:

  • Мийте руки, ретельно обробляйте посуд і обробні дошки.
  • Зберігайте сирі і готові продукти окремо і вибирайте для них різні ножі і кухонні обробні дошки.
  • Ретельно проварюйте і прожарюйте їжу, пам’ятайте, що більшість небезпечних бактерій гинуть при температурі вище 70 градусів.
  • Тримайте готову їжу в холодильнику.
  • Вибирайте тільки свіжі продукти, стежте за термінами придатності і не їжте зіпсовані страви.
  • Не вживайте лід, який був виготовлений з проточної води.
ГАРМОНІЯ
Додати коментар