5 навичок, що зроблять вас стійкими до стресу

5 навичок, що зроблять вас стійкими до стресу
Жорсткі дедлайни, високі очікування, невдачі — все це вимагає великих емоційних витрат і гарантовано викликає стрес. Але дедлайни і кризи не скасувати, а значить, треба рухатися далі. Як подолати подібні випробування, не розтративши себе?

За успіхом часто стоять тривога, сумніви і втома. Злети і падіння здатні надовго вибивати з колії, позбавляючи мотивації і віри в себе. Щоб вціліти, рухаючись до поставлених цілей, треба бути емоційно стійким.

Стійкістю психологи називають здатність людини адаптуватися до несприятливих умов і значного стресу. Доведено, що стійкі люди швидше і ефективніше вирішують проблеми, будують позитивну комунікацію, мають більш високий емоційний інтелект та адекватну самооцінку.

Стійкість — це не дар згори, яким нагороджуються небагато, впевнена коуч і поведінковий психолог Мелоді Уайлдінг. Кожна людина не тільки володіє певним ступенем стійкості, вважає Уайлдінг, але і може розвинути здатність приходити в норму після помітних потрясінь і навчитися зберігати спокій під час кризи. Для цього потрібно освоїти кілька навичок.

Змініть ставлення до стресу

Уникнути невдач не можна, а ось змінити своє ставлення до них цілком. Замість того, щоб сприймати труднощі як ознаку провалу або загрозу, навчиться думати про випробування як про уроки, які повинні бути засвоєні. Це допоможе розвинути здатність ставитися до невдач як до тимчасових і вирішуваних. Не мучте себе думками про те, чому сталося те, що сталося, задайтеся питанням “Що можна з цим зробити?”або “Що я повинен витягти з цієї ситуації?”. Уміння знаходити сенс в хаосі – ключове для стійкої людини.

Управляйте своїми емоціями

Одні люди реагують на стрес спалахами гніву, інші вважають за краще усуватися. Жодна з цих реакцій не є конструктивною.

Люди з високим рівнем самосвідомості і психологічної стійкості перш за все намагаються зрозуміти, що вони відчувають, навіть якщо це неприємно. Дозвольте собі правильно обробляти складні емоції, такі як фрустрація, гнів і печаль. У цьому може допомогти техніка “лист-звільнення”, яка використовується в коучингу. Завдяки їй ви проясните свої переживання, пов’язані з проблемною ситуацією, і зрозумієте, що робити далі. Ефективно керуючи емоціями, ви також навчитеся позначати свою позицію чітко, впевнено і при цьому враховувати стан оточуючих.

Дійте в умовах невизначеності

Приймати рішення в умовах невизначеності важко і тривожно. Якщо така ситуація склалася, зосередьтеся на процесі, не прагнучи до досконалості. Фіксуйте свої перемоги і відзначайте навіть незначні досягнення. Це допоможе набути впевненості в собі, яка виручить у важкій ситуації і дозволить подолати кризу.

Дбайте про себе

Психологічна стійкість вимагає енергії, тому переконайтеся, що ви заповнюєте її запаси за рахунок регулярних заходів, спрямованих на турботу про себе. Заняття спортом, правильне харчування, якісний сон і особистісний розвиток — ось кілька способів підвищити і підтримати рівень енергії. Не забувайте і про емоційне благополуччя. Вирішувати непрості завдання легше, коли ви ситі, спокійні і добре відпочили.

Створіть правильне оточення

Позитивні довірчі відносини роботі і за її межами вкрай важливі для відчуття стійкості. У важкі часи не соромтеся звертатися за допомогою до наставників і колег. Заручіться підтримкою команди, замість того щоб звалювати все на себе. Надійне оточення, що забезпечує значиму соціальну підтримку, сприяє психологічному благополуччю, підвищенню мотивації і зниження негативного впливу стресу. Щоб переконатися, що навколо вас є ті, на кого можна покластися, спрямовуючи зусилля на побудову якісних відносин задовго до того, як вам знадобиться підтримка.

Висновки

Неприємності в особистому житті і на роботі неминучі. Тому важливо навчитися реагувати на стреси без довгострокових негативних наслідків. І тоді ви зможете займатися тим, що робите найкраще: досягати високих результатів як в особистому, так і в професійному житті.

Оцініть статтю
Додати коментар