5 креативних способів надихнутися до сніданку

5 креативних способів надихнутися до сніданку

Бенджамін Франклін вранці ходив по кімнаті голим. Зигмунд Фрейд підрівнював свою борідку. Марсель Пруст курив опіум. Однак існує багато менш радикальних способів, за допомогою яких можна вранці налаштувати свій розум на творчість. Ви можете почерпнути кілька ідей з цієї статті. У ній перераховані 5 способів надихнутися до сніданку.

1. Вільний виклад думок.

У багатьох посібниках, присвячених питанню креативності (наприклад, «шлях художника»), говориться про те, наскільки дієвим є “ритуал ранкових сторінок”. Його суть проста. Він зводиться до того, що ви повинні почати писати щось відразу після того, як прокинетеся. Ви повинні це робити до того, як пробудяться ваша свідомість і самокритичність.

2. Відмова від смартфона.

Перш ніж лягати спати, віднесіть свій телефон в іншу кімнату. На місце, де раніше знаходився ваш телефон (на приліжкову тумбочку), покладіть листок паперу й олівець.

Тепер, прокидаючись, ви будете мати можливість записувати свої думки на папері замість того, щоб переглядати новини на телефоні або сидіти в «Фейсбуці».

Це можуть бути думки про те, як ви себе почуваєте, що для вас важливо або ж думки про те, яким чином ви проявите свою креативність протягом дня.

Якщо вам здається, що вам буде складно зробити це відразу ж після того, як ви прокинетеся, ви можете намалювати якусь картинку. У будь-якому випадку, ваша мета полягає в тому, щоб не дозволити собі відволіктися на свій телефон до того, як ви отримаєте доступ до своєї креативності.

3. «Одноразова» поезія.

Коли Курту Воннегуту було 84, він отримав лист від одного старшокласника, який запрошував його відвідати школу. Письменник відмовився це зробити в силу того, що він вже був настільки старий, що був схожий на ігуану». Однак Воннегут написав листа, в якому дав старшокласнику креативне завдання. Він написав: “Склади 6-ти рядковий вірш про що завгодно. Головне, щоб в ньому була рима. Не слід робити це абияк. Зроби це так добре, як ти тільки можеш».

Воннегут додав, що після того, як вірш буде готовий, листок, на якому він записаний, необхідно порвати і викинути. “Ти зрозумієш, що вже отримав ту велику нагороду за цю свою працю. Ти вже відчув процес перетворення. Ти вже дізнався багато нового про себе, і твоя душа «виросла», — написав Воннегут. На згадку про цього великого письменника спробуйте виконувати цей “ритуал” щодня.

4. Креативний колаж.

Візьміть старі журнали і каталоги, які є у вас вдома. Продивіться їх і виріжте цікаві картинки або заголовки, що цікаво звучать. Зберіть з усього цього колаж. Зробіть фото свого колажу і опублікуйте її на своїй сторінці в “Інстаграммі” « “Фейсбуці” або будь-якій іншій соціальній мережі.

Вам не здається, що така картинка набагато цікавіше, ніж фото, на якому ви граєте зі своєю собакою або ж фото, на якому зображене авокадо, з’їдене вами на сніданок? Звичайно ж, така картинка набагато цікавіше. Вона відображає те, що ви ненадовго пішли зі світу рутини на якийсь момент, створивши щось унікальне.

Ще краще буде зробити наступне: завантажте та встановіть розширення Boomerang Gmail. З допомогою нього ви зможете відправити такі картинки собі в майбутнє. Ви можете самі визначити дату, коли хочете їх отримати (через місяць або через рік). Розглядайте такі листи як нагадування майбутньому собі про те, що ви завжди повинні залишатися креативними.

5. Прогулянки і уважне спостереження за ким або чим-небудь.

Абсолютно всі відомі особистості, починаючи від Бетховена і закінчуючи Стівом Джобсом, вважали, що прогулянка є неймовірним джерелом натхнення. Їхня віра в це небезпідставна. Згідно з дослідженнями нейробіології, прогулянка дозволяє людині на час забути про все те, що може її відволікати – про розмови з кимось або гаджети.

Прогулянка звільняє розум, дозволяючи нам легко встановлювати взаємозв’язки між тими ідеями, які у нас є.

Чому б вам не відмовитися від сніданку і, замість цього, просто не прогулятися по дорозі на роботу? Під час цієї прогулянки дивіться по сторонам. Може бути, ви помітите щось незвичайне або дивовижне в світі навколо вас. Подивіться на людей навколо вас. Спробуйте уявити себе на їх місці і припустити, про що вони думають і що відчувають.

Нагадуйте собі про те, що кожна людина бачить цей світ по-своєму і що весь цей калейдоскоп людських сприйняттів і точок зору являє собою щось дивовижне. Пам’ятайте про те, що натхнення завжди поруч з вами. Вам просто необхідно іноді натискати на паузу для того, щоб його помітити.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар