5 хобі, які покращать ваше життя в 10 разів (згідно з наукою)

5 хобі, які покращать ваше життя в 10 разів (згідно з наукою)
Ви напевно вже багато чули і читали про те, як «позитивне мислення» або «йога» покращують здоров’я і життя в цілому. У тому випадку, якщо ви перебуваєте в пошуках практичних стратегій, які можна використовувати у повсякденному житті, вам знадобиться ця стаття.

Це підтверджений наукою список з 5 хобі, завдяки яким ви зможете стати більш здоровою, щасливою і продуктивною людиною. Перевірте їх самі!

1. Заведіть домашнього вихованця.

Домашні тварини – відмінні компаньйони. Якщо в недавньому часі ви переглядали цікаве відео про кішок або собак, то зрозумієте, що ці маленькі вовняні грудочки радості добре допомагають зняти стрес.

Крім того, що ви зможете завести кращого друга, турбота про домашніх тварин зможе допомогти вашому серцю у всіх сенсах.

У дослідженні, опублікованому CDC (Центр з контролю і профілактики захворювань США), дослідники зробили висновок: домашні вихованці корисні для здоров’я людини. Наприклад, регулярні прогулянки з собакою допоможуть знизити рівень артеріального тиску і холестерину. А завдяки виробленню додаткової дози ендорфінів, ви зможете відчути себе більш щасливими.

Згідно з дослідженнями, власники домашніх тварин, як правило, є більш здоровими і стійкими до хвороб завдяки додатковій активності у своєму житті, у порівнянні з тими, у кого немає вихованців.

2. Займіться садівництвом.

Для тих, хто не боїться забруднити руки, у нас є хороші новини. На додаток до аеробних вправ, які ви виконуєте несвідомо, витягуючи бур’яни і копаючи землю, садівництво знижує ризик інсульту і серцевого нападу на 30%.

Вірте чи ні, але садівництво було відзначено дослідниками, як спосіб профілактики недоумства.

Просто наступного разу, коли вам потрібно буде підбадьоритися, подумайте про те, щоб взяти лопату і почати копати.

3. Танцюйте.

Хто не любить танцювати? Це весело і корисно. Вам не потрібно бути професійним танцюристом, щоб рухатися. Все, що вам потрібно зробити, це поставити веселу музику, поворушити ногами і руками, і ви вже танцюєте!

Справжній танець – це коли ви можете вільно рухатися і самовиражатися. Такі танці, незалежно від складності, стимулюють ваш мозок, що, в свою чергу, значно знижує ризик розвитку слабоумства.

У порівнянні з іншими видами фізичних вправ, танці не надають надмірних навантажень на ваші кістки і м’язи. Завдяки цьому вони є ідеальною вправою для людей, яким складно рухатися, наприклад, літнім людям.

Крім того, що танці сприяють зміцненню кісткової і м’язової сили, вони також допомагають відрегулювати баланс тіла.

4. Спробуйте що-небудь написати.

Час, який ми витрачаємо, безцільно втупившись в комп’ютер, тепер можна використовувати з користю. Написання чого-небудь – це відмінний спосіб впоратися зі стресом і розібратися з емоціями.

Хобі, як блогерство, також стимулює пам’ять, оскільки цей процес спонукає вас активно працювати з вашими думками, перетворюючи їх на текст.

Само собою зрозуміло, що написання чого-небудь – це відмінний інструмент для подолання травматичного життєвого досвіду, який, як доведено, значно знижує стрес.

Цікаво, що ведення записів допомагає боротися не тільки з емоційними, але і фізичними розладами. Нове дослідження розповідає про те, що процес написання чого-небудь насправді прискорює час загоєння фізичних ран.

В одному з досліджень одну групу учасників попросили щодня писати протягом 20 хвилин про драматичні події. Іншій групі дали завдання писати про справи, які вони планували зробити наступного дня.

Результати першої групи були більш ніж дивними. Дослідження показало, що у людей, які писали про емоційні події, спостерігалася більш висока швидкість загоєння ран, ніж у учасників з другої групи.

5. Слухайте музику.

Якщо ви хочете розслабитися, тоді для вас музика – це ідеальне хобі.

Здатність музики надавати сприятливий вплив на мозок – це не новина. Відомо, що музика не тільки допомагає розслабитися, а й збільшує концентрацію уваги.

Ми часто чуємо, як меломани вимовляють: «Музика робить мене щасливим». Не дивно, адже музика полегшує почуття самотності, депресії і допомагає позбутися від занепокоєння.

Насправді музика здатна робити людей настільки щасливими, що наш мозок починає реагувати на улюблені мелодії точно так само, як і на секс, їжу та інші задоволення.

Наступного разу, коли ви відчуєте смуток, можливо, вам варто просто послухати гарну музику.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар