5 дивних звичок тих, хто мислить нестандартно

5 дивних звичок тих, хто мислить нестандартно

Чи задавалися ви коли-небудь питанням про те, що відрізняє тих, хто мислить нестандартно від всіх інших людей?

Деякі люди кажуть, що вся справа тут в IQ. Інші кажуть, що вся справа в неймовірній впевненості, притаманній таким людям.

Згідно думці психолога Адама Гранта, ні те, ні інше не має відношення до реальних «відмінних рис» людей, які мислять нестандартно.

За його словами, люди, які мислять нестандартно, відрізняються від інших своїми звичками.

Хочете почути саму гарну новину?

Будь-яка людина може розвинути в собі ці навички для того, щоби бути більш креативною, здатною мислити більш раціонально і бути більш впевненою у собі.

Що ж, єдине питання, на яке нам всім тепер цікаво дізнатися відповідь – «Що ж це за такі звички?»

Адам Грант — психолог, котрий вивчає поведінку людей в організації та психологічні аспекти праці співробітників. Тривалий час він вивчає людей, які мислять нестандартно. Згідно з Грантом, це люди, які не підкоряються загальним правилам.

Вони не тільки є генераторами нових ідей, але вони також вживають заходи для того, щоб втілити їх у життя. Такі люди не сидять тихо в сторонці. Вони є тими, хто запускає процес змін.

Це такі люди, на яких хочеться «робити ставку».

Перша звичка

Перша звичка таких людей – вони постійно все відкладають на потім. Так, саме так.

Леонардо да Вінчі постійно все відкладав на потім. У нього пішло 16 років на те, щоби закінчити картину «Мона Ліза». В процесі написання картини він відчував себе невдахою. Тим не менш, він вніс деякі зміни в свою техніку. Зокрема, це були зміни, що стосуються накладення світла і тіні. Це дозволило йому, як художнику, стати краще.

Що ж щодо Мартіна Лютера Кінга, лідера Руху за права чорношкірих у США? Вночі перед тим днем, коли він повинен був виступати з найважливішою в його житті промовою, він не спав. Він просидів за робочим столом, переписуючи свою промову.

Сидячи в аудиторії і чекаючи своєї черги, він все ще вносив корективи в свою промову. 11 хвилин потому, коли його запросили піднятися на сцену, він залишив усі свої папірці з коригуваннями на столі. Вийшовши на сцену, він вимовив всього 4 слова, які змінили історію. Він сказав: «У мене є мрія». Цих слів не було в його промові.

Не перестаючи вносити виправлення у свою промову аж до самої останньої хвилини, поки його не викликали на сцену, він, таким чином, весь час був відкритий новим ідеям. Остаточного варіанту тексту у нього не було. Отже, у нього була можливість імпровізувати.

Звичка прокрастинирувати може бути позитивною рисою тоді, коли мова йде про креативність. Однак ця звичка може бути суттєвим недоліком в плані продуктивності. Згідно з Грантом, «ті, хто мислить нестандартно, швидко починають роботу над чимось, але дуже довго не можуть її закінчити».

Друга звичка

Друга звичка полягає в тому, що, незважаючи на зовнішню впевненість, всередині себе такі люди відчувають все те, що відчувають і всі інші люди.

Їм теж страшно і вони теж сумніваються в тому, що роблять. Вся справа в тому, що вони справляються з цими почуттями по-іншому.

Грант каже, що існує два типи сумнівів: сумнів у собі і сумнів в ідеї.

Сумнів у собі може буквально паралізувати людину. Однак, сумнів в ідеї може додати сил. Він мотивує людину експериментувати, пробувати і покращувати те, що у нього є.

Те ж саме робив зі своїм текстом і Мартін Лютер Кінг. Замість того, щоб говорити: «Я невдаха», такі люди кажуть: «Що ж, перший млинець завжди виходить грудкою. Я просто ще не зробив усе, що можу зробити».

Третя звичка…

Вона вам може не сподобатися, але тут вже нічого не поробиш.

Згідно з результатами досліджень, було виявлено, що ті, хто користується браузерами Chrome і Firefox, мають набагато кращий доступ до інформації, ніж ті, хто користується, наприклад, Internet Explorer. Чому так відбувається? Вся справа тут зовсім не в браузері, а в тому, які налаштування користувачі йому задають.

Якщо ви використовуєте браузер Internet Explorer, це означає, що ви погоджуєтеся з параметрами, які були встановлені в браузері. Якщо ж ви використовуєте браузер Firefox або Chrome у вас є можливість піддавати існуючі в них налаштування сумніву. У вас є можливість з’ясувати, а чи не можна зробити так, щоб браузер служив вам краще.

Звичайно ж, це всього лише один з багатьох прикладів. Це приклад того, що деякі люди можуть проявити ініціативу і знайти для себе щось краще.

Четверта звичка

Четверта звичка – це щось, зване «дежа вю». Це повна протилежність того, що мається на увазі під терміном «дежа вю».

«Дежа Вю» – це, коли ви дивитеся на те, що вже бачили безліч разів і, раптом, стаєте здатним поглянути на це «щось» свіжим поглядом. Ви раптом бачите те, чого не бачили раніше. Подібне явище буддисти називають «Розум новачка».

У цей момент ваш розум відкритий новим можливостям, які ви не брали до уваги раніше.

П’ята звичка

Нарешті, ми дісталися до п’ятої звички. П’ята звичка – це страх.

Так, ті, хто мислить нестандартно, теж відчувають страх. Вони бояться зазнати невдачі. Однак щодо страху є дещо, що відрізняє таких людей від всіх інших. Невдача лякає їх куди менше, ніж те, що вони можуть бути нездатними просто спробувати щось зробити.

Як каже Адам Грант, «вони знають, що в майбутньому люди будуть більше всього шкодувати про те, що не зробили, а не про те, що зробили».

Якщо ви детальніше вивчите історію, то ви зрозумієте, що люди, які були великими нестандартними мислителями, часто терпіли невдачі на своєму шляху. Вся справа в тому, що вони не переставали намагатися і пробувати зробити те, що хотіли.

«Нелегко бути людиною з нестандартним складом розуму. Проте в одному я впевнений на всі 100%: нестандартне мислення – це кращий спосіб зробити світ, в якому ми живемо, краще», — резюмує Адам Грант.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар