4 способи, як перестати себе накручувати

4 способи, як перестати себе накручувати

Накручування приносить суцільні нещастя. Воно створює проблеми, яких насправді немає. Більшість ситуацій, які мусуються нашою свідомістю, засновані на страху і занепокоєнні.

Насправді прокручування в голові раз за разом негативної картинки не допомагає захиститися від неприємностей, а, навпаки, тільки провокують їх появу.

Накручування позбавляє спокою, призводить до скоєння нераціональних, марних, а часом і відверто руйнівних дій. Існує 4 ефективних способу припинити надмірну розумову діяльність.

1. Зупинитися і налаштуватися на позитив

Ми живемо в суспільстві, де переважає негативне мислення. Тому важливо навчитися перемикати увагу на те, що приносить радість. Поступово позитивні думки почнуть переважати і ви будете почувати себе більш спокійно, переставши вигадувати проблеми. Ця установка дозволяє звести нанівець увагу до негативу в нашій свідомості.

2. Повторювати заспокійливі слова протягом дня

Зверніть увагу на своє мислення прямо зараз. Зафіксуйте, які думки крутяться в вашій голові. Швидше за все, більшість з них пов’язані зі справами на поточний день, або з тим, що хтось образив або роздратував вас.

Не відчувати себе пригнічено, коли стільки негативу навколо, підтримувати послідовне позитивне мислення — не завжди легко. Тим не менш нав’язливим думкам можна протистояти простими позитивними словами.

Кожен раз, коли підступає почуття тривоги, слід концентруватися на заспокійливих словах. Наприклад:

• спокій;
• умиротворення;
• легкість;
• люблю, любов;
• розслабляючий;
• вітер;
• пляж.

Останні два слова – декорації, які сприяють заспокоєнню, появі почуття впевненості і спокою. Слова несуть багато сенсу і сили, тому потрібно використовувати їх в своїх інтересах, щоб нівелювати стресові ситуації.

3. Жити тут і зараз

Забудьте про завдання, які ви повинні виконати завтра. Перестаньте думати про невизначеність майбутнього, яке все одно залишиться невідомим. Якщо дозволити подібним думкам захопити розум, це може спровокувати сильний емоційний дискомфорт і привести до тривоги, депресії і хронічного стресу.

Більшість занепокоєнь викликано пережовуванням вигаданих ситуацій. Тому необхідно повернутися в реальність, особливо якщо з’явилося відчуття, що змодельовані фантазією картинки починають пригнічувати. Перехід від вимислу до реальності дозволяє зрозуміти, відчути реальний світ. Це можна перетворити у вправу. Згадайте, як подібне вдавалося просто робити в дитинстві.

4. Вийти на природу

Природа – ідеальний спосіб відволіктися, відпустити тривожні думки. Можна влаштувати пікнік у вихідні або в обідню перерву прогулятися в парку. Якщо такий спосіб розслаблення вам не підходить, подумайте про те, щоб спланувати відпустку в гарному місці, подалі від суєти.

Єднання з природою заспокоює борсаючийся в клітці розум і допомагає усвідомити, що тільки ми самі є творцями свого стресу. Тому що велика частина з того, що ми спостерігаємо щодня, – це лише стійка ілюзія. Потрібно пам’ятати: природа не бореться з життям і людині цього теж не слід робити. Немає сенсу надмірно захоплюватися дріб’язковими питаннями матеріального світу, тому що не можна знайти щастя тільки в матеріальних благах.

Мир перебуває в нашому серці, а природа може допомогти відродити стан гармонії, відволікаючи від напружених буднів.

Оцініть статтю
Додати коментар