4 пори дня, що викликають сильний стрес.

4-pory-dnya-shho-vyklykayut-sylnyj-stresЖиття повне стресів і якщо ви ніколи не відчуваєте стрес, то або ви померли, або ви відчужений буддистський монах. У всіх бувають нервові моменти – просто хтось уміє з ними справлятися, а хтось – ні.

У цій статті я хочу розглянути чотири дії, що доставляють нам найбільше стресів протягом дня. Ми настільки до них звикли, що навіть не намагаємося щось змінити, а сприймаємо як даність. Тим не менш, з будь-якої стресової ситуації є вихід.

Дзвінок будильника

Не дивно, що саме необхідність прокинутися по сигналу будильника є одним з найбільш стресових впливів. Японці встановили, що в момент екстреного пробудження досить сильно частішає серцебиття і підвищується тиск. Для людей старшого віку, особливо мають проблеми з серцево-судинною системою, цей раптовий стрибок може стати причиною серцевого нападу.

Що робити?

Якщо ви вважаєте, що різкий дзвінок будильника заподіює вам великі незручності, а вставати треба рано, спробуйте знайти йому заміну. З моєї точки зору, найкрутіше – це фітнес-браслет, який відстежує фази сну і буде вас в найбільш сприятливий момент. Інший, більш простий варіант – поекспериментуйте з мелодією. У більшості телефонів є функція плавного наростання гучності будильника, це повинно згладити ефект швидкого пробудження.
Хоча, як каже один мій друг, якщо ви поставите заколисуючу пісню на будильник, то ніколи не прокинетеся вчасно. Загалом, експериментуйте або хоча б прийміть до відома. Дзвінки в дусі «Єралашу», коли в тарілку насипається жменя монет і ставиться оглушливий механічний будильник з вушками, можуть врятувати ваше шкуру від звірств начальства, але і створюють чималий стрес.

Ранковий поспіх

Про те, який розгардіяш люди влаштовують, збираючись з ранку на роботу, знято безліч фільмів. Ранкова суєта – обов’язковий елемент будь-якої сімейної комедії. Для мене еталоном сцени про ранкову поспіх є початок фільму «Фантоцці» – це просто треба бачити, як бідолаха Уго надзвонює на велотренажері, намагаючись пити каву, а потім одночасно їсть, розчісується і чистить зуби.

Ну і «Один вдома» ви звичайно ж дивилися – там на забудькуватості в ранковій суєті побудований весь сюжет фільму. Біганина з ранку раніше нічого крім стресу не приносить.

Що робити?

Дві речі:

  • Поставте будильник трохи раніше звичайного, щоб мати час про запас. Порада банальна, але все ж працююча.
  • Нехай сніданок буде розслаблюючим. Я маю на увазі не те, що ви після нього повинні нестися в туалет. Мова йде про перетворення сніданку в заспокійливий ритуал, під час якого ви зможете розвантажити голову від думок і підготуватися до нового дня. Вимкніть телевізор або комп’ютер і поїжте в тиші, неквапливо, насолоджуючись смаком їжі. Спробуйте – відбувається справжнє чаклунство, коли під час сніданку ви думаєте тільки про їжу.

Шлях на роботу

Є вчені, які стверджують, що шлях на роботу з ранку – великий стрес. Втім, ви й самі це знаєте, якщо працюєте поза домом. Спека або сльота, дощ або сніг, ну і звичайно всюдисущі пробки. В автобусі дратують пасажири, за кермом авто – агресивні водії. Загалом, одні нерви.

Що робити?

Для себе я вирішив так: краще буду приїжджати раніше, але швидко, аніж вчасно, але стояти в пробках. У підсумку я добираюся на роботу до 7:00 ранку за 20 хвилин замість цілої години до 8:00.

Але не кожен здатний пересилити себе і встати на годину раніше. На щастя, тут теж є рішення. Шведські психологи довели, що згладити стрес від ранкової поїздки може будь-яка позитивна соціальна взаємодія.

Те, що з друзями в дорозі час летить непомітно, знають усі. Але вам не обов’язково шукати собі попутників. Приміром, знайдіть якесь оптимістичне радіо, слухайте приємну музику, а якщо ви не за кермом – читайте книги. Взагалі, я вважаю, що книга – найкращий спосіб убити час в будь-якій ситуації. Так що хороша книжка або гучна музичка в навушниках з ранку – саме те.

Післяобідній жор

Стрес завжди провокує нас на обжерливість. Але, що дивно, є одна чарівна година, коли він досягає максимуму. Це час близько 16:00. Дослідники відстежували рівні стресу і голоду людей різного віку і професій протягом тижня і з’ясували, що більшість піддослідних саме о четвертій вечора шукають чого б перекусити немов голодний ведмідь у лісі.

Що робити?

Тут все просто.

  • Тримайте під рукою на цей випадок якісь корисні закуски – найкраще фрукти або сухофрукти.
  • Знайдіть причину стресу і навчитеся з ним боротися.

З приводу другого пункту, та й будь-яких інших стресових випадків відсилаю вас до статті «Користь і шкода стресу» – це детальна інструкція на боротьбу зі стресом в будь-яких повсякденних ситуаціях.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар