3 ознаки, що ви шкодите самому собі

 

3 ознаки, що ви шкодите самому собі

Ми думаємо, що знаємо про себе абсолютно все, але це омана. На наші дії і вчинки дуже сильно впливає підсвідомість. Вся складність в тому, що вона знаходиться дуже глибоко, і ми не можемо її контролювати.

Саме підсвідомість і шепоче нам на вухо різні «казки». Вона підкидає нам різні негативні думки. Вона змушує нас думати про те, що ми недостатньо хороші. Це свого роду негативний діалог, який ми ведемо самі з собою. Він змушує нас шкодити самим собі.

«Існує така річ, як підкірка нашої свідомості. Це наша підсвідомість. Її часто називають «темною» стороною особистості. Саме тут зароджується кожна дія, що підриває наш авторитет і репутацію. Наша підсвідомість живиться нашими страхами, почуттям сорому і небажанням сприймати реальність такою, яка вона є. Все це змушує нас робити жахливі вчинки по відношенню до самих себе. Мова йде про дії, якими ми руйнуємо самі себе», — Деббі Форд*.

Як же дізнатися, ви наносите шкоду самому собі? Визначити це не завжди просто, адже цей діалог з самим собою спотворює ваше сприйняття себе.

Саме тому слід звертати увагу на особливі ознаки. Назвемо три з них…

1. Ви не зовсім адекватно реагуєте на критику

Люди реагують на критику по-різному. Тут все залежить від їх типу особистості. Ось ці типи особистості:

Людина, яка здатна спокійно вислухати все, про що їй хочуть сказати. Якщо ви належите до цієї категорії людей, то ви відкриті будь-якого роду критиці. Припустимо, ви тільки почали роботу над якимось проектом. Якщо на вас раптом посипеться критика, ви спокійно її вислухаєте. Це зовсім не означає, що ви всьому повірите. Це означає, що ви мудра людина. Ви розумієте, що вам потрібно вислухати зауваження та що близькі люди можуть помітити ті речі, які вислизають від вас.

Уперта людина. Якщо ви належите до цієї категорії людей, то ви завжди наполегливо працюєте. Ви готові йти до кінця. Ви хочете досягти цілей і чудово уявляєте собі своє майбутнє. Якщо вас починають критикувати, ви реагуєте агресивно. Так ви намагаєтеся захистити себе і своє бачення майбутнього. Це природно. Все ж, така реакція завдає шкоди вашому здоров’ю та благополуччю. Така реакція не дає вам розвиватися і рости як особистості.

Запитайте ваших близьких друзів про те, як ви реагуєте на критику. Приділіть цьому час. Вислухайте їх відповіді. Якщо ви дійсно налаштовані на саморозвиток, що ви повинні побачити себе під різними кутами. В тому числі, знати про ваші помилки і недоліки.

2. Ви ведете себе так, ніби завжди все знаєте

Чи часто вам на розум приходить думка: «Я все це прекрасно знаю»? Відвідує ця думка вас тоді, коли ви спілкуєтеся з кимось? Чи допомогли вам ці знання досягти ваших цілей?

Якщо ви не можете досягти жодної своєї мети, то вся справа у вашому его. Саме воно не дає вам зрозуміти, що ви багато чого не знаєте.

Нам не подобається визнавати, що ми чогось не знаємо. Невідоме завжди лякає нас. З цієї причини ми намагаємося приховати той факт, що ми чогось не знаємо. Ми ігноруємо очевидні факти і постійно припускаємо щось. Це ще одна ознака того, що ми діємо на шкоду самим собі. Її важко помітити, але така звичка може мати дійсно плачевні наслідки.

У довгостроковій перспективі така поведінка може призвести до великих труднощів у житті. Якщо ви не будете намагатися виправитися, то залишитеся без друзів. Рано чи пізно, звичка бути «всезнайком» відштовхне від вас навіть найлояльніших друзів. Що ще гірше, вона не дасть вам розвиватися, тому перекриє потік нових можливостей у вашому житті

Постарайтеся визначити, чи є у вас така звичка. Чи вважаєте ви, що люди навколо вас занадто дурні? Якщо для вас все це характерно, то вам необхідно боротися з вашим егоїзмом.

3. Після того, як вам вдається в чомусь трохи досягти успіху, все повертається «на круги своя»

Досягнувши успіху в чомусь, ми можемо тут же відкотитися назад. Це нормально. Життя – штука непередбачувана. Іноді ми буваємо просто не готовими до змін, які приходять разом з нашим успіхом.

Припустимо, вам вдалося в чомусь досягти успіху, але через якийсь час ваш успіх ніби «розчинився в повітрі». Якщо так відбувається щоразу, коли вам вдається трохи піднятися, це привід потурбуватися. Можливо, справа в тому, що ви не ростете як особистість.

Особистісний ріст грає важливу роль в нашому житті. Саме він визначає, чи досягнемо ми успіху чи ні. Це те, над чим необхідно працювати постійно. Не має значення, чи зазнали ви невдачу або ж досягли успіху в чомусь. І в тому, і в іншому випадку вам необхідно продовжувати розвиватися.


*Деббі Форд була американським тренером і викладачем самодопомоги, автором найвідомішої з найбільш продаваних книг «The New York Times»  – «The Dark Side of the Light Chasers», яка покликана допомогти читачам подолати свою тіньову сторону за допомогою сучасної психології і духовних практик.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар