21 найважливіше питання у вашому житті

21 найважливіше питання у вашому житті

Один з найважливіших уроків, який я виніс для себе — питання набагато важливіше відповідей. Проте, в школі нас вчать зовсім не цьому. У школі наші знання оцінюють на основі того, наскільки хороші відповіді ми даємо.

Однак ми не повинні складати думку про людину на основі її відповідей. Як казав Вальтер: «Складати думку про людину слід на основі питань, які вона задає, а не відповідей, які вона дає».

Один з моїх друзів, який обіймає посаду менеджера в одній з найбільших консультаційних фірм з питань управління, одного разу сказав мені: «Моє завдання на роботі полягає в тому, щоб не знати нічого».

Це однозначно було відсилання до того, про що говорив Пітер Друкер, один з найбільших консультантів з управлінських питань за весь час існування нашого світу. Він сказав наступне:«Моя сильна сторона як консультанта полягає в тому, що я нічого не знаю і можу поставити кілька необхідних питань».

Задаючи правильні питання тоді, коли це необхідно, ми можемо отримати вірну відповідь, яка змінить наше життя. Ось вже протягом декількох років я постійно знаходжу цьому підтвердження в повсякденному житті.

Тепер у мене є звичка постійно задавати самому собі питання.

У цій статті я хочу поділитися з вами 21 питанням, які охоплюють чотири сфери нашого життя. Ці питання цілком можуть змінити ваш підхід до життя в цілому. Давайте почнемо.

Життя в цілому

Давайте почнемо з кількох питань, на які можна чітко відповісти:»так/ні”. Ці питання допомагають зрозуміти, як ви себе почуваєте.

У мене на телефоні є програма, яка дозволяє мені створювати нотатки. Кілька разів на місяць я відкриваю цей додаток і пробігає очима по списку цих питань. Я у випадковому порядку вибираю кілька з них і даю відповідь.

Спробуйте робити так само, як і я. Хоча, звичайно, ви можете відповідати на ці питання і в хронологічному порядку, якщо вам так хочеться.

1. Я щасливий?

2. Я вдячний за щось?

3. Мені подобається моя робота?

4. У мене все добре?

5. Я приділяю достатньо часу своїй освіті та розвитку?

Ці питання, на які можливо відповісти швидко, дуже важливі. Якщо хоч на один з них ви відповідаєте: «Ні», у вас з’являється шанс змінити стратегію, якою ви прямуєте в житті.

Дуже часто ми проживаємо наше життя, будучи нещасними, невдячними і, почуваючи себе зле протягом занадто довгого часу. Якщо у вашому житті щось не так, вам необхідно швидко це визнати, а потім знайти відповідне рішення.

Ці питання не тільки націлені на те, щоб ви краще зрозуміли самого себе. Якщо людина щаслива і у неї гарний настрій, вона може надихнути і поліпшити настрій інших людей, які її оточують.

Саме з цієї причини я, в першу чергу, націлений на те, щоб зробити себе щасливим. Якщо ви нещасні, ви не зможете зробити щасливою свою другу половинку, свою сім’ю або кого-небудь ще.

Розглядайте ці 5 питань як швидкий спосіб дати оцінку своєму власному стану. Відповідайте на них чесно, адже вам немає потреби виробляти на когось враження. Задумайтеся про те, як ви себе почуваєте.

Нещодавно я прочитав коментар однієї людини, яка говорила про те, що люди, котрі  думають про самих себе, — егоїсти, і що весь наш світ сповнений егоїзму тому, що кожна людина окремо веде себе подібним чином. Це дуже обмежений погляд на стан речей.

Якщо людина буде піклуватися про себе і про те, щоб бути щасливою, в її житті все добре. Така людина не буде комусь заздрити. Вона буде посміхатися кожен день. Ще більш важливо те, що у неї будуть і ресурси, і час на те, щоб допомагати іншим.

Так влаштований цей світ. Успіх породжує успіх, а страждання породжують тільки страждання.

Кар’єра

Давайте перейдемо до дуже важливого аспекту нашого життя. З 24 годин на добу людина найбільше часу проводить на роботі. Тому надзвичайно важливо, щоб робота приносила вам почуття задоволення.

По правді кажучи, те, що вам подобається робота, набагато важливіше, ніж всі інші «стандартні» фактори. Наприклад, гроші, які ви за неї отримуєте, наскільки безпечною є ваша робота, де вона знаходиться, наскільки великими ресурсами володіє компанія, в якій ви працюєте та інше.

Це один з тих уроків, які я засвоїв, прочитавши книгу Клейтона Крістенсена “Стратегія життя”.

Саме тому я регулярно задаю собі наступні питання:

6. Що нового я дізнаюся? Це для мене найважливіше. Коли я вчуся чогось, то відчуваю, що я рухаюся вперед. Це відчуття сприяє тому, що я відчуваю себе добре.

7. Що відбувається з моєю кар’єрою? Потрібно, щоб ви могли бачити на кілька кроків вперед. Якщо у вас немає перспективи, визначте її.

8. Наскільки велике значення має моя робота? В кінці кожного робочого дня я хочу відчувати задоволення від виконаної мною роботи.

9. Що я можу зробити такого, чого поки що не роблю? Я завжди думаю про те, що ще можу зробити, будучи на роботі або проводячи час вдома. Саме так людина отримує можливість навчитися чомусь новому.

10. Як я можу стати краще в тому, що я роблю? Коли ви стаєте все краще і краще, що ви робите, зростає ваш авторитет, і ви стаєте здатні вирішувати більш глобальні проблеми. Все це приносить вам більше почуття задоволеності. Звичайно ж, разом з цим зростає і ваша зарплата.

Бізнес

Оскільки я є підприємцем, мені необхідно піклуватися про свій бізнес. Якщо я не буду цього робити, мій бізнес перестане приносити дохід. Отже, у мене не буде грошей на оплату праці моїх співробітників.

Звичайно, завжди можна взяти кредит в банку або зібрати необхідну суму для вирішення ваших проблем за допомогою краудфандінга. Однак, я впевнений, що, якщо у вас є гроші, ви завжди повинні бути в змозі заробити. Все дуже просто.

Якщо ваш бізнес не приносить вам дохід, значить, це не бізнес, а ваше хобі.

Для того, щоб гарантувати, що наш бізнес буде продовжувати приносити дохід, ми з моїми колегами задаємо собі наступні питання:

11. У чому полягає найбільша проблема, з якою стикаються наші покупці/клієнти? Ми займаємося вирішенням проблем, які дійсно існують або у людей, або в рамках іншого бізнесу.

12. На думку наших клієнтів/покупців, яке рішення є ідеальним щодо існуючої проблеми? Дайте людям саме те, що їм потрібно.

13. Яким чином ми можемо приносити більше користі нашим клієнтам/покупцям, не підвищуючи при цьому ціни на товари і послуги? Перевиконуйте свій план.

14. Де ми можемо знайти своїх потенційних покупців/клієнтів?

15. Яким чином ми можемо знизити рівень наших витрат? Ми завжди намагаємося зробити так, щоб рівень наших витрат був низьким. Ми завжди обговорюємо, що і скільки буде коштувати, навіть якщо це стосується такого аспекту, як канцелярське приладдя і витратні матеріали. Це добре і для нас, і для наших покупців.

Продуктивність

Все, про що сказано вище, звучить просто чудово, чи не так?

Однак, все це не має ніякого сенсу, якщо ми не будемо застосовувати в житті. Ми з вами знаємо про це.

Тим не менш, наведені вище питання не дозволяють нам визначити, наскільки ми продуктивні. Цей показник залежить від того, наскільки добре ми щось робимо.

Наведені нижче питання допоможуть вам це визначити.

16. В чому полягає моя головна мета на даний момент?

17. Яким чином я можу швидше досягти своєї головної мети? Справа тут зовсім не в тому, що вам потрібно проявляти нетерпіння. Справа в тому, що вам необхідно підштовхувати себе, вигадувати креативні способи, за допомогою яких ви можете швидше отримати необхідні результати.

18. Про які справи мені необхідно забути? Всі ми витрачаємо час даремно. Визначте справи, які просто забирають у вас час і припиніть над ними працювати.

19. Які справи я весь час відкладаю на потім? Використовуйте час, який у вас тепер є (завдяки відповіді на попереднє запитання) для того, щоб зайнятися цими справами. Ми всі намагаємося за всяку ціну втекти від важливих справ – від того, чим ми дійсно повинні бути зайняті.

20. Які питання я не задаю собі? У Всесвіті існує безліч таких речей, про які ми не знаємо. Якщо бути точніше, ми навіть не знаємо, що ми про них не знаємо. Ви повинні завжди намагатися відкрити для себе щось незвідане. Будьте відкриті всьому новому.

Є багато питань, які я не задаю собі. Саме тому я продовжу завжди і все піддавати сумніву.

Одне я знаю точно – чим більше ми віддаємо, тим більше сенсу має наше життя. Саме тому, я хочу закінчити наступним питанням:

21.Яким чином я можу допомогти хоча б одній людині сьогодні?

Досить просто якогось жесту. Зателефонуйте своєму родичу. Підбадьорте свого друга. Почніть з допомоги людям навколо вас, а потім чекайте, коли вам все це повернеться.

Тепер ви розумієте, що все починається саме з питання. Не дивуйтеся, якщо ви отримаєте все, про що просили. Як сказала Майя Энджелоу:

«Просіть про те, що ви хочете і приготуйтеся до того, щоб це отримати!»

ГАРМОНІЯ
Додати коментар