20 звичок щасливих людей, про які вони ніколи не говорять

20 звичок щасливих людей, про які вони ніколи не говорять

Люди, які переживають найсильніші напади депресії, всього за місяць можуть виявитися на вершині щастя, внісши ледве помітні для чужого ока, але досить значні для себе зміни у свої повсякденні звички. Мені доводилося спостерігати такі історії досить часто.

Тому немає нічого дивного в тому, що «щасливі звички» людей, які зрозуміли, завдяки чому вони починали отримувати задоволення від життя, стали другою натурою. З цієї причини вони нікому про них і не розповідають. Навколишні люди помічають, наскільки вони змінилися в кращу сторону, але ніхто зі сторонніх навіть не здогадується, що стало тому причиною.

І нижче ми якраз хочемо поговорити про звички, якими володіють щасливі люди, і про які вони воліють мовчати:

Зміст
 1. 1. Вони намагаються тримати подалі від негативу, який виходить від сторонніх людей.
 2. 2. Вони готові безоплатно допомагати іншим людям.
 3. 3. Вони працюють над відносинами зі своїми близькими.
 4. 4. Вони люблять себе.
 5. 5. Вони більше сфокусовані на ефективності, ніж на популярності.
 6. 6. Вони вміють говорити «ні», коли це необхідно.
 7. 7. Їх почуття вдячності завжди йде від самого серця.
 8. 8. Вони завжди залишаються оптимістами.
 9. 9. Вони не надають великого значення ні успіху, ні невдачі.
 10. 10. Вони розробляють стратегії, які дозволяють їм долати важкі часи.
 11. 11. Невдачі їх змушують рухатися вперед.
 12. 12. Вони живуть теперішнім.
 13. 13. Вони присвячують свій час тільки по-справжньому важливим для них речам.
 14. 14. Вони повністю віддають себе речам, які для них важливі.
 15. 15. Заради оволодіння якими-небудь навичками, вони готові змиритися з почуттям дискомфорту.
 16. 16. Вони піклуються про своє здоров’я.
 17. 17. Вони витрачають свої фінанси на новий досвід, а не на речі.
 18. 18. Їх здатні зробити щасливішими навіть маленькі речі.
 19. 19. Вони розуміють мінливість життя.
 20. 20. Вони живуть так, як насправді хотіли б жити.

1. Вони намагаються тримати подалі від негативу, який виходить від сторонніх людей.

Ніколи не дозволяйте безпричинним спалахам гніву взяти гору над собою і намагайтеся триматися подалі від тих людей, хто впадає в істерики при будь-якому випадку. Найщасливіші люди, про які мені відомо, пропускають повз вуха весь той негатив, який виходить з боку.

Більше того, нерідко вони навіть дякують долі за всіх неприємних людей, які трапляються в житті, так як останні є справжнім нагадуванням про те, в кого ніколи не можна перетворюватися. Вони дивляться на них і роблять абсолютно протилежним чином. Вам необхідно робити також.

2. Вони готові безоплатно допомагати іншим людям.

Віддавши іншим все, що вони можуть, в результаті вони отримують від життя навіть більше, ніж об’єкт їх допомоги. Щасливі люди прекрасно розуміють це і тому завжди намагаються надати допомогу оточуючим. І це відрізняє їх від нещасних представників людства, які постійно запитують: “А який мені з цього буде прок?»

3. Вони працюють над відносинами зі своїми близькими.

У цікавій книжці «Finding Flow» наводяться результати опитувань, які свідчать про те, що ті, хто має, принаймні, п’ять друзів, з якими вони можуть поговорити про свої проблеми, є приблизно на 60% щасливішими від інших людей.

Насправді навіть неважливо, якою саме кількістю друзів ви володієте, головне – це ті зусилля, які вкладаються вами у відносини з ними.

Ці ж дослідження продемонстрували, що навіть найтісніші дружні зв’язки можуть плином часу ослабнути. З цієї причини над відносинами завжди потрібно працювати, не варто сприймати їх як належне.

4. Вони люблять себе.

Найнеприємніше, що може статися з вами, – це розчинитися в тій особистості, яку ви полюбили, забувши, що ви також гідні відповідних почуттів. Любов до ближніх  – це, безумовно, правильна річ, але при цьому завжди варто пам’ятати про себе.

Щасливчики розуміють, що любов і егоїзм – це не одне й те саме. Вони ніколи не забувають про себе тільки тому, що таким чином можна відшукати в собі необхідні сили, щоб подарувати любов всім, хто їм дорогий. Завжди пам’ятайте про себе. Адже якщо ви віддасте всього себе цілком іншій людині, через деякий час ви перетворитеся лише тінь тієї особи, якою ви були недавно.

5. Вони більше сфокусовані на ефективності, ніж на популярності.

Ні в якому разі не варто помилково приймати популярність за ефективність. Бути популярним – це означає отримати любов людей, правда, на нетривалий час. А ефективність – це коли ви щось дійсно вмієте робити або володієте якоюсь важливою якістю. І саме ефективність – це те, що має реальне значення.

6. Вони вміють говорити «ні», коли це необхідно.

Говорити «так» на всі пропозиції – це швидкий шлях до того, щоб стати нещасним. Якщо у вас навіть не залишається вільного часу на себе, то можливо це через те, що ви не володієте цим цінним умінням. Всі ми комусь щось повинні, але ви не зобов’язані відгукуватися на всі прохання оточуючих вас людей. Інакше ваше життя для вас стане дуже некомфортним.

Перестаньте говорити «так», коли ви хочете сказати «ні». Ви не можете бути приємними завжди, так як таким чином люди вас просто використовують. Часом між своїми інтересами та інтересами інших людей вам потрібно проводити чіткі межі.

7. Їх почуття вдячності завжди йде від самого серця.

Напевно, вміння відчувати вдячність є одним з найважливіших якостей, яким обов’язково потрібно володіти, якщо ви хочете стати щасливою людиною. У цьому контексті вельми цікава думка доктора Соні Любомирської (Dr. Sonja Lyubomirsky), яка в своїй книзі «The How of Happiness» написала наступне:

«Чим більше людина схильна до подяки, тим менше вона ризикує випробувати депресивні стани, почуття заздрості, тим менше вона почувається самотньою і схильною до неврозів».

Тому завжди усвідомлюйте, наскільки вам пощастило. Усвідомлюйте це щодня. Чим більше ви будете думати про те хороше, чим ви володієте, тим більше хорошого у вас буде в житті, і тим щасливіше ви будете.

8. Вони завжди залишаються оптимістами.

Найщасливіші люди знають, що вони знайшли це прекрасне почуття не завдяки обставинам, а завдяки своєму світогляду. Вони мають здатність виробляти оптимізм, перебуваючи в будь-яких умовах. Вони ставляться до своїх невдач як до нового життєвого уроку. Оптимісти розглядають світ, як простір з великим числом можливостей, тим більше якщо настають важкі часи.

9. Вони не надають великого значення ні успіху, ні невдачі.

Секрет щасливих і успішних людей полягає в тому, що вони вміють не зациклюватися як на успіху, так і на скоєних помилках. Вони не надають цим речам великого значення. З цієї причини тим, хто хоче бути щасливим, варто чинити так само: бути скромним і завжди вчитися у життя. Ніколи не дозволяйте успіху затуманити вам голову, а помилкам – поранити ваше серце.

10. Вони розробляють стратегії, які дозволяють їм долати важкі часи.

Щастя і легке життя не завжди є синонімами. Важко бути щасливим, коли трапляються трагедії.

Але хто, впоравшись з труднощами, живе після них щасливіше? Ми стикалися досить з великим числом неприємностей, щоб відповісти на це: ті, кому важкі часи в підсумку йдуть на користь.

Саме в ці складні дні відбувається формування характеру. Дивіться на речі об’єктивним поглядом. Вийміть вигоду з отриманого уроку і продовжуйте рух далі. І не зациклюйтеся на цьому уроці занадто довго.

11. Невдачі їх змушують рухатися вперед.

Вам можуть десь відмовити, хтось вас може недооцінити-це ще не привід думати, що з вами щось не так. І не варто через це сильно переживати. Щасливі люди розглядають невдачі як привід стати краще.

Невдача – це не привід проклинати себе і весь білий світ. Навпаки, це можливість зробити вірний висновок з обставин, що склалися.

Завдяки цьому ви зможете більш професійно оволодіти своїм ремеслом і ще глибше зануритися в роботу, до якої ви відчуваєте пристрасть. А якщо вас кинув ваш хлопець, то значить, що це просто не ваш чоловік, і ваша справжня друга половина обов’язково вам зустрінеться в майбутньому. Живіть з відкритим серцем і будьте оптимістичні, і тоді успіх обов’язково знайде вас.

12. Вони живуть теперішнім.

Нерідко людина відчуває себе нещасною лише тому, що живе минулим, не маючи сил попрощатися з ним. Щасливі люди легко розлучаються зі своїм минулим – не відчувають до нього негативних почуттів, не переживають постійно за вчинені помилки, а просто живуть справжнім, а очі їх спрямовані в майбутнє.

Звичайно, у кожної людини є своє минуле, яке не варто забувати, але думати про нього варто з вдячністю. Необхідно говорити «спасибі» за ті знання, якими нас нагородило минуле життя і які дозволяють не робити старих помилок в сьогоденні.

13. Вони присвячують свій час тільки по-справжньому важливим для них речам.

Коли журналіст газети «Гардіан» взяв інтерв’ю у медсестри хоспісу і попросив розповісти про речі, про які найбільше шкодують люди перед смертю, вона відповіла, що помираючі найбільше каються у зраді своєї мрії. Найбільше їх мучить думка про те, що їх мрія була не так вже й далека від них, але вони не знайшли сил зробити хоча б двох кроків у напрямку до неї. І найчастіше вони звинувачували в цьому брак часу.

Всі ми постійно кудись поспішаємо, чимось постійно зайняті, а в підсумку відчуваємо себе абсолютно вимотаними, але все одно нещасними. А ось щаслива людина завжди знаходить час для руху до своєї мрії. Рухайтеся до своєї мети, поки вам дозволяє ваше здоров’я. Щоб потім не довелося в старості шкодувати про метушливі, але абсолютно безцільно прожиті роки.

14. Вони повністю віддають себе речам, які для них важливі.

Справжнього успіху в будь-якій сфері досягають лише ті, хто йде в свою роботу, що називається, з головою. Неможливо домогтися великої мети, присвячуючи їй час за залишковим принципом. Саме пристрасне ставлення до своєї діяльності дозволяє домогтися результату, що викликає почуття задоволення і радості.

15. Заради оволодіння якими-небудь навичками, вони готові змиритися з почуттям дискомфорту.

Боротьба є неодмінним супутником прогресу і щасливі люди живуть цим. Вони не бояться вчитися чомусь новому і постійно вдосконалювати свої вміння, навіть якщо це зовсім нелегко. І в підсумку, озирнувшись на пройдений шлях, вони відчувають справжнє щастя і задоволення.

А для того, щоб дійти до мети, для початку необхідно просто навчитися ходити. І навчившись ходити, ви обов’язково досягнете своєї мрії.

16. Вони піклуються про своє здоров’я.

Це необхідно прийняти: заняття фізичними вправами (якщо навіть ви їх не любите), дозволять підвищити ваш життєвий тонус. Погана фізична форма буде також надавати негативний вплив і на ваш розум, знизивши вашу концентрацію, і на силу духу, без якого шлях до вашої мрії стає значно довше.

Дослідження продемонстрували, що щоденні заняття спортом дозволяють людям справлятися з депресивними станами набагато ефективніше, ніж антидепресанти. Через півроку регулярних фізичних вправ схильність піддослідних до депресивних станів і неврозів значно знизилася, в той час як їх впевненість в собі навпаки помітно підвищилася.

17. Вони витрачають свої фінанси на новий досвід, а не на речі.

Щасливчики зазвичай не люблять витрачати свої кошти на одяг, побутову техніку і т. д., так як більш привабливим для них є отримання цікавих вражень і досвіду. Вони витрачають гроші на пізнавання світу і це робить нас щасливішими відразу з цілої низки причин.

До того ж прагнення до отримання нових вражень зазвичай змушує нас залишати межі своєї квартири і знайомитися з людьми.

18. Їх здатні зробити щасливішими навіть маленькі речі.

Щастя – це не мета, а спосіб життя.

Щастя дістається лише тим, хто вміє, перебуваючи на шляху до великої мрії, дивуватися малим речам. Ми не зможемо відчути справжнє щастя, якщо періодично не будемо робити зупинку, щоб отримати насолоду від нього.

Якщо ми не можемо знайти час, щоб відчути щастя, ми просто не зможемо насолодитися всією його магією. Вельми приємними можуть бути навіть найпростіші речі в житті – головне не забувати приділяти їм увагу.

19. Вони розуміють мінливість життя.

У всього хорошого є свій кінець. Щасливі люди розуміють це.

Взаємини, робота і досвід – це лише частини щось більшого. З роками ми починаємо розуміти, що є життєво необхідні речі, а є те, про що варто забути.

Іноді на нашому життєвому шляху трапляються речі, які приходять до нас в руки лише на короткий час. А часом ті зміни, які нам здаються абсолютно непотрібними, в результаті допомагають нам досягти своєї мрії. А іноді догляд в сторону дозволяє нам зробити крок вперед.

20. Вони живуть так, як насправді хотіли б жити.

Цей фінальний пункт дозволяє зв’язати разом все вищесказане. Одна з найбільш поширених скарг, з якою до мене звертаються клієнти: «Я дуже шкодую, що мені бракує сміливості, щоб жити життям, яким я дійсно хочу, а не життям, яке від мене чекають оточуючі».

Ви не повинні так робити. Для вас абсолютно не має значення, що від вас чекають оточуючі люди.

Ваші надії і мрії – ось те, що дійсно має значення. Робіть так, як говорить вам ваше серце. Спілкуйтеся з людьми, які нададуть вам підтримку в будь-якій ситуації, який би вибір ви не зробили. Нехай це будуть справжні друзі, які завжди будуть поруч, яким ви зможете завжди сказати те, що у вас накопичилося на серці. Не соромтеся висловлювати свої почуття.

І, найголовніше, в більшості ситуацій вибір на користь того, щоб бути щасливим, ви робите самі.

Наведений список зовсім не є єдиною дорогою до щастя. Головне його призначення – змусити вас зрозуміти, що цілий ряд корисних звичок здатний нас зробити трохи щасливішими. І чим більше буде таких звичок, тим з більшої кількості щасливих моментів буде складатися наше життя.

Як одного разу сказав Елберт Хаббард: «Щастя – звичка, так майте його в собі».

 

ГАРМОНІЯ
Додати коментар