20 речей, які слід пам’ятати, коли здається, що гірше бути не може

 

20 речей, які слід пам'ятати, коли здається, що гірше бути не може

Ми не схильні лаяти себе, коли домагаємося мети, коли виходимо на новий рівень. Але, здійснюючи помилки і не виправдовуючи власних очікувань, часто проявляємо зайву грубість до себе. Така реакція – результат впливу негативних емоцій.

Іноді тиск з боку колег, сім’ї, суспільства в цілому, неприємності на роботі провокують появу почуття спустошеності. Якщо не проводити «правильну» роботу з таким емоційним станом, то в певний момент людина говорить собі, що вона «невдаха».

Побороти негатив, підвищити самооцінку допоможе наступний тренінг. Коли здається, що ви недостатньо гарні в чомусь або для чогось, необхідно записувати протилежну думку. А якщо немає під рукою паперу і ручки, слід це промовляти вголос.

Для полегшення завдання назвемо 20 базових протиріч.

Зміст
 1. 1. Ніхто не зможе зробити краще вас
 2. 2. Нинішнє положення – вимушений крок
 3. 3. Потрібно пам’ятати: все приходить, але не відразу
 4. 4. Опір тому, що є, викликає страждання
 5. 5. Вибір між пригнічуючою депресією і заспокійливим спокоєм
 6. 6. Не можна відмовлятися від спроб змінити щось в житті
 7. 7. Завжди є можливість зробити маленький крок вперед
 8. 8. Невдачі – це уроки, які потрібно вивчати
 9. 9. Справжні неможливості не мають нічого спільного з вчорашніми неприємностями
 10. 10. Обставини можуть зупинити людину, тільки якщо вона дозволить
 11. 11. Бачення життя безпосередньо впливає на його якість
 12. 12. Не потрібно буквально сприймати поради сторонніх
 13. 13. Те, чого здатна досягти людина, залежить від того, наскільки вона цього хоче
 14. 14. Не давати собі іншого вибору
 15. 15. Старанна робота над собою
 16. 16. Людина сильніше страхів, сумнівів, занепокоєнь
 17. 17. Всі втрати супроводжуються придбаннями
 18. 18. Прагнення зробити все можливе для повернення удачі і щастя
 19. 19. Шрами – символ сили
 20. 20. Не припиняти спроби…
 21. Замість виводу…

1. Ніхто не зможе зробити краще вас

Кожен йде своїм шляхом. Іноді причина, по якій людина змушена боротися з невпевненістю – порівняння особистих обставин зі загальною, популярною точкою зору.

Не потрібно звертати увагу на те, що всі роблять і чого домагаються. Життя – це територія особистих засад, цілей, досягнень і краще, ніж сама людина, їх реалізувати ніхто не зможе.

2. Нинішнє положення – вимушений крок

Іноді людина уникає тверезої оцінки реальності, тому що знаходиться у владі стереотипів, заснованих на ідеалах.

Так, народжується міф про те, що поточний стан справ неприпустимий. Але правда в тому, що людина знаходиться на тому рівні, де їй треба бути. Щоб дістатися туди, куди хочеться, слід рухатися вперед, долати труднощі.

3. Потрібно пам’ятати: все приходить, але не відразу

Коли настають важкі часи, важливо нагадати собі про те, що без поразок не буває перемог. Потрібно планомірно рухатися до успіху, долаючи труднощі, неприємності.

Тут головне зрозуміти, що біль є частиною зростання. Він існує в двох проявах: біль, який пригнічує і який змінює людину. Обидва види сприяють зростанню.

4. Опір тому, що є, викликає страждання

Щастя дозволяє бути в порядку з тим, що є, і не бажати, турбуватися про те, чого немає. Насправді, те «що є» – це те, що має бути.

Решта – суперечка, змагання з життям. Це означає, що страждання і сумніви з’являються, тільки коли людина чинить опір тому, що відбувається. При цьому не можна контролювати все, можна ефективно управляти тільки реакцією на те, що відбувається. В емоціях прихована величезна сила.

5. Вибір між пригнічуючою депресією і заспокійливим спокоєм

Якщо людина хоче бути нещасною, то вона знайде для цього 1000 причин. Тут важливо усвідомлення того, що якщо вона вміє робити себе нещасною, то вона може перетворити негатив в радість, а втрати досягнення.

6. Не можна відмовлятися від спроб змінити щось в житті

Всі досягнення – результат дій. Щоб домагатися бажаного, потрібно намагатися, долати труднощі. На практиці підтверджено, що людина через час шкодує більше про те, чого не вчинила. Тому не можна позбавляти себе шансу.

7. Завжди є можливість зробити маленький крок вперед

Немає абсолютно нічого в нинішній ситуації, що заважає рухатися вперед невеликими кроками. Бачення ситуації без дії, це всього лише мрія. Для її реалізації потрібна робота.

Недостатньо поглянути на сходинки, потрібно піднятися по сходах, роблячи крок за кроком. Іноді невеликий рух в правильному напрямку, виявляється найбільшим досягненням в житті. Можливо навшпиньки, але обов’язково потрібно зробити крок.

8. Невдачі – це уроки, які потрібно вивчати

Жоден день не стане марним, якщо людина йде до мети. Кожна подія – це досвід, який стане в нагоді для майбутніх перемог.

9. Справжні неможливості не мають нічого спільного з вчорашніми неприємностями

Досвід – найкращий учитель, він змушує пройти через випробування, щоб отримати користь. Але це дійсно потрібно і корисно. Це означає, що з кожним днем людина стає сильнішою і здібнішою. Так що не можна здаватися сьогодні через вчорашні обставини. Потрібно гнати від себе цю думку.

10. Обставини можуть зупинити людину, тільки якщо вона дозволить

Замість того, щоб турбуватися про те, що може статися, потрібно рухатися вперед, використовувати енергію та інтелект, щоб впоратися з тим, що відбувається в даний момент.

11. Бачення життя безпосередньо впливає на його якість

Тільки від людини залежить, як вона візуалізує речі і на чому фокусується. Забудьте, що вам не подобається, зосередьтеся на тому, що збуджує, стимулює. Якщо є можливість, слід вивчити її, якщо є мрія, прагніть до її реалізації.

12. Не потрібно буквально сприймати поради сторонніх

Не слід слухати поради людей, які «нібито» знають, що краще. Потрібно вивчати і чути самих себе. У цьому світі залишилося всього кілька людей, які залишаться на 100% вірні вам, і ви повинні бути одною людиною з них.

13. Те, чого здатна досягти людина, залежить від того, наскільки вона цього хоче

Успіх – не диво і не таїнство. Успіх – це природний результат послідовного застосування досвіду, навичок, докладання зусиль до того, що потрібно людині. Іноді може виникати втома, але слід розуміти, що не звертати на неї уваги – єдиний важливий фактор успіху.

14. Не давати собі іншого вибору

Дивно, що можете зробити людина, коли у неї немає вибору. Фактично, так і досягаються цілі. Люди досить здатні і сильні, потрібно просто вміти керувати цими можливостями, володіти всім, що є, і всім, з чим доведеться зіткнутися.

Якщо є переконаність, що проблеми занадто сильні, ніколи не вийде їх подолати. Слід усунути, винищити занепокоєння, перестати скаржитися. Знаєте, що повинні робити, так робіть це.

15. Старанна робота над собою

Самоцінність — з неї все і починається. Заробляйте повагу інших, маючи нахабство поважати себе. Це особиста відповідальність бачити власну цінність. І її прояв – відмова від будь-якого стороннього впливу.

Тоді ніхто не зможе думати, приймати рішення замість людини, стимулювати її до дії. Це означає навчитися використовувати свої розум і інтуїцію, щоб все вийшло в боротьбі з труднощами.

16. Людина сильніше страхів, сумнівів, занепокоєнь

Слід використовувати кожну невдачу, розчарування, як сигнал для просування вперед з ще більшою рішучістю, ніж раніше. Випробування визначають людину, вони знищують її або роблять сильніше. Тут вибір залежить тільки від індивідуального настрою, тому потрібно мотивувати себе.

Людина набагато сильніше і спроможніше, ніж здається. Можливо, не вийде стати тим, ким хочеться, але рух до мети допоможе значно просунутися від початкової точки. Щоб оцінити прогрес, слід стежити за просуванням.

17. Всі втрати супроводжуються придбаннями

При зниженні самооцінки гарною підмогою стане ревізія того, що є у людини сьогодні:

 • життя не повинне бути ідеальним, щоб бути чудовим;
 • ніякого жалю, просто уроки;
 • немає сумнівів, просто прийняття рішень;
 • немає очікувань, просто вдячність за те, що є.

Життя занадто коротке, але в ньому багато глав. Один поганий уривок не означає кінець розповіді. Тому не потрібно зациклюватися на читанні невдалого розділу, краще перевернути сторінку.

18. Прагнення зробити все можливе для повернення удачі і щастя

Посмішка не завжди означає задоволення поточним станом речей. Іноді – це ознака сили і розуму, прагнення зробити все можливе для подолання неприємностей і труднощів.

19. Шрами – символ сили

Шрами не повинні викликати сорому, а повинні бути джерелом досвіду. Шрам означає, що біль пройшла і рана затягнулася. Це означає, що здобута перемога, вивчений урок, зроблений крок вперед. Рубець — це татуювання тріумфу.

Тому не варто зображати заручника шрамів, не потрібно дозволяти їм викликати сковуючий страх минулих помилок і невдач. Не можна змусити зникнути з життя і пам’яті, але можна змінити їх сприйняття, розцінювати як ознаку сили, а не символ болю.

20. Не припиняти спроби…

Якщо немає інших втішних факторів, потрібно сказати самому собі так: “я все ще намагаюся”. Посилить ефект цих слів позитив, терпіння і наполегливість. Чим більше бажання, тим більше потрібно прагнути до реалізації бажання, навіть якщо нічого не виходить. Тому що найсильніші люди – не ті, хто завжди перемагають, а ті, хто не здаються, коли втрачають.

Замість виводу…

Успішні, загартовані, досвідчені люди не народилися такими, а стали. Вони пройшли через безліч поневірянь і низку втрат, домоглися результату, не зламалися. Їх не змогли збити з ніг навіть важкі випробування, а відчай не прийшов на зміну цілеспрямованості. Це навчило цінувати почуття інших людей, співчувати, розуміти проблеми.

І якщо вони змогли пройти цей довгий, виснажливий шлях, чому іншим не під силу його подолання?

ГАРМОНІЯ
Додати коментар