15 вражаючих цитат нейропсихолога Естаніслао Бахраха про таємниці мислення і осяяння

15 вражаючих цитат нейропсихолога Естаніслао Бахраха про таємниці мислення і осяяння
Нейропсихолог Естаніслао Бахрах (Estanislao Bachrach), автор бестселера «The Agile Mind: How your brain makes creativity happen», переконаний: наш мозок здатний навчатися і змінюватися до самих останніх днів.

А адже ще недавно вважалося, що розвивати творчі здібності в дорослому віці неможливо, оскільки нейрони і синапси можна відновити. На сьогоднішній день ця теорія науково спростована. І навіть не важливо, які гени вам дісталися, вчитися і творити може кожен.

Про те, як влаштовано наше мислення, і як в будь-якому віці вчитися мислити нестандартно в 15 цитатах Естаніслао Бахраха.

1. Якщо ви застрягли на особливо складній проблемі, професор Джон Куніос радить завести будильник на кілька хвилин раніше звичайного, щоб подумати над вирішенням в ліжку, ще не зовсім прокинувшись. Саме в цей час нас відвідують кращі ідеї. І не забудьте потім записати їх.

2. Нервова система влаштована так, що відкриття нового, що є дуже важливим в творчості, стимулює центри задоволення.

3. Коли ми дуже добре знаємо якусь тему, коли у нас величезний досвід, коли ми розуміємо уклад будь-якої дисципліни, в моєму випадку — молекулярної біології, або країни, компанії, сім’ї, з’являється впевненість. І це добре. Але в багатьох випадках знання обмежують розум, заважають дивитися вглиб і шукати різні можливості або відповіді на одне і те ж питання. В цілому досвід допомагає вирішувати проблеми так само, як ми це робили в минулому, а погляд ззовні, з іншої області, точки зору непрофесіонала дозволяють знайти нові варіанти розв’язання задачі.

4. Бути творчим не так просто, потрібні певні зусилля. Необхідно шукати зв’язки там, де їх на перший погляд немає, просуватися вулицями з погашеними або ледве мерехтливими ліхтарями-нейронами.

5. Ми можемо повернути здатність до творчості, якщо знову відчуємо себе дітьми. Пабло Пікассо говорив: “Кожна дитина – художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку».

6. Розслабленість сприяє творчому мисленню як мінімум з двох причин. З одного боку, вона безпосередньо стимулює творчий процес, а з іншого — допомагає побічно, знижуючи рівень стресу, який завжди виступає перешкодою.

7. Мало хто використовує нейронні зв’язки, але якщо ми стимулюємо їх за допомогою спеціальних технік і методик, то зможемо стати більш творчими. Уявіть, що мозок — це м’яз, а життя — підготовка до забігу. Якщо протягом довгого часу тренувати тільки одну частину цього м’яза, інша атрофується. Втім, навіть атрофовані м’язи можна відновити за допомогою вправ, дисципліни і терпіння.

8. Опис емоції одним-двома словами допомагає згладити її.

9. Формулюючи складну проблему однією фразою з шести слів, ви стимулюєте свою уяву.

10. Спробуйте одягатися, мити голову і чистити зуби з закритими очима. За вечерею спробуйте спілкуватися зі співрозмовником тільки очима, без слів. Слухайте музику, нюхаючи квіти.

11. Постарайтеся зробити так, щоб кожен день вас дивувало щось нове. Це може бути щось побачене, прочитане або почуте. Наприклад, подивіться по-новому на припарковані машини, спробуйте нову страву в ресторані, по-справжньому прислухайтеся до колеги по роботі, спробуйте дійсно його почути.

12. Записуйте кожен день, що вас вразило і як ви здивували кого-небудь. Через кілька тижнів ведення таких записів перечитайте їх. Ви помітите певну закономірність, відзначите теми, які цікавлять більше інших. Можливо, навіть знайдете область, яку захочете досліджувати більш глибоко.

13. В будь-який день тижня, виберіть випадковим чином колір. Протягом усього дня шукайте цей колір у всьому, що зустрінете. Виділіть п’ять хвилин і напишіть список всього, що можна поліпшити в тому місці, де ви знаходитесь.

14. Чим більше ми пишемо, тим швидше думаємо і тим пластичніше стає мислення.

15. Один з найбільш вражаючих і приємних способів розвивати бачення світу з інших перспектив — подорожувати, виїхати від місць, де ми проводимо більшу частину нашого часу. Коли ми фізично знаходимося поруч з коренем проблеми, наше мислення автоматично обмежується серією можливих асоціацій. Це може бути корисно для концентрації, але заважає уяві.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар