15 секретів морально сильних людей

15 секретів морально сильних людей
Давайте дещо прояснимо: моральна сила — не вроджена якість. У повсякденному житті наша розумова та емоційна сила перевіряється людьми, з якими ми спілкуємося. Вона виражається в нашій реакції на ситуації, що визначають, ким ми є.

Це природно — хотіти все найкраще для себе: кращих друзів, кращу роботу, кращу зарплату. З іншого боку, далеко не кожному з нас дано отримати всі ці речі, особливо, коли людина не в змозі змінити своє життя. Для того, щоб порушувати правила і змінювати своє життя заради досягнення великих цілей, необхідні якості, якими володіють більшість сильних людей.

Їх не зупиняють перешкоди, так як вони розглядають їх, як тренування для виховання характеру і набуття нових умінь. Для них не існує такого поняття, як негатив, так як будь-який негативний вплив вони перетворюють на потенційну можливість навчитися чомусь новому.

Це всього лише одна зі звичок, яку систематично виховує в собі сильні особистості для того, щоб утримуватися на плаву.

Нижче представлені інші риси характеру, які ви при необхідності можете виховати в собі.

1. Вони оптимістичні.

Якщо почитати сучасні новини, створюється враження, що наш світ — найжахливіше місце. У всіх куточках земної кулі нам розповідають про невпинний голод, війни і прояви злочинності.

Цей шквал негативних повідомлень не дає нам дивитися на життя в позитивному світлі, проте сильні люди не дозволяють поганим подіям впливати на їх життя.

Можливо, цей світ – це не таке вже й гарне місце, однак вольові люди розуміють, що негативний настрій не зможе чарівним чином перетворити всіх людей в миролюбних істот.

Замість того, щоб намагатися змінити те, що вони не можуть контролювати, сильні люди перемикають свою увагу на особисті прагнення.

2. Вони не потребують визнання.

Існує така приказка: «Наявність недоброзичливців у вашому житті свідчить про те, що ви перебуваєте на правильному шляху».

Справа в тому, що ви не можете догодити всім підряд, так навіщо ставити на перше місце старання влитися в кожне коло спілкування?

Бажання будь-якими способами отримати похвалу та захоплення оточуючих призводить до стресу і може серйозно відбитися на вашому благополуччі.

3. Вони розуміють ціну відпочинку.

Ми звикли думати, що якщо людина працює ночами і взагалі 24 години на добу, значить, вона успішна. Однак численні дослідження знову і знову доводять, що недолік сну впливає на концентрацію, увагу і силу волі. Вісім годин сну вам просто необхідні, щоб повністю відновитися.

4. Їм не потрібен кофеїн для енергії.

Велика кількість кофеїну в вашому організмі автоматично призводить до вироблення адреналіну. Це змушує вас перейти в склавшогося в ході еволюції стану «бий або біжи», коли ви приймаєте рішення, засноване на швидкості, а не на раціональності. Така реакція може бути корисною, коли мова йде про життя і смерті, проте вона не допомагає приймати рішення в повсякденному житті.

Кофеїн забирає у вас частину сили, в якій ви потребуєте процесі прийняття рішень, не дозволяючи вам мислити тверезо і чітко. Люди, сильні духом, прагнуть уникати вживання кофеїну, особливо в ті дні, коли їм потрібен повний контроль над своїми думками.

5. Їм не потрібні вибачення для того, щоб рухатися вперед.

Багато люди забивають собі голову образами на тих, хто їх образив, як образив, і чого вони варті насправді.

Але все це забирає дуже багато часу і емоційних сил, не дає вам відчути себе щасливою людиною. Це — стрес, який вам абсолютно не потрібен, стрес, який може мати неприємні наслідки. Тому замість того, щоб чекати вибачень, просто рухайтеся вперед.

6. Вони тримають своє тіло у формі.

Експерименти дослідного інституту Східного Онтаріо показали, що люди, які приділяють час активним фізичним навантаженням, принаймні, два рази в тиждень, є більш успішними в інтелектуальному і соціальному плані.

Вони краще розуміють самих себе і та впевненість, яку вони знайшли завдяки своєму підтягнутому тілу, сприяє зміцненню їх сили духу.

7. Вони ніколи не заздрять радості інших людей.

Для того, щоб керувати власним щастям, ви повинні перестати піклуватися про радість і враження інших. Слабовільні люди витрачають занадто багато часу, зациклюючись на тому, що інші відчувають більше радості, ніж вони самі. Але ті люди, які сильні духом, воліють думати про себе і про власні враження, не зациклюючись на тому, що роблять інші люди.

Заздрість і образа можуть позбавити вас власних радощів в житті. Коли ви витрачаєте даремно свою енергію на ці негативні емоції, ви руйнуєте самих себе. Так, навіщо ж взагалі це робити?

8. І вони ніколи не дозволяють іншим заважати власній радості.

Пізнайте життя так, як ви хочете його пізнати. Живіть на повну котушку і скористайтеся всіма радощами, які у вас є.

Сильні духом люди не дозволяють думкам інших визначати, як їм ставитися до тієї чи іншої ситуації. Замість цього, вони самі вирішують, що їм відчувати і як діяти.

Незалежно від того, що про вас думають люди, це не змінить того, ким ви є насправді.

9. Вони дозволяють собі терпіти невдачі.

Деякі з нас страшенно бояться зазнати невдачі. Ми боїмося втрачати і боїмося осуду, тому дуже часто просто не діємо. Однак сильні духом люди не боятися невдач. По суті, вони приймають невдачі, розуміючи, що кожна невдача є уроком і формує їх характер.

10. Вони не зациклюються на помилках.

До невдач призводять помилки. Ми всі помиляємося і сильні духом люди допускають промахи так само, як і всі інші.

Але різниця полягає в тому, що вони не дозволяють цьому взятися над собою верх. Вони вчаться на помилках і продовжують рухатися далі.

11. Вони не бояться вийти із зони комфорту.

Сильні духом люди люблять пристосовуватися до всього нового. Боячись вийти за межі зони комфорту, ви можете обмежити себе в своїх життєвих досягненнях.

12. Вони знають, коли потрібно сказати “ні”.

Коли ваш бос просить вас про послугу, може з’явитися відчуття того, що ви просто не можете йому відмовити.

Але сильні духом люди знають, як іноді важливо сказати «ні».

Коли ви говорите людям «ні» — це говорить про те, що ви дбаєте про свій власний час і простір, і знаєте, коли потрібно захищати свої бажання і потреби, а не дозволяти іншим користуватися ними. Крім того, такі люди знають, як сказати «ні» своїм порокам.
Всьому є своя межа.

13. Вони позбавляються від усього токсичного.

Токсичні люди є якорями в нашому житті. Вони тягнуть нас вниз і якщо ми не будемо обережними, вони можуть перетворити нас в таких же токсичних людей, як вони самі. Сильні духом люди усвідомлюють це і роблять все можливе для того, щоб видалити таких людей зі свого життя на безпечну відстань.

Вони не дозволяють своєму гніву або розчарування творити хаос всередині себе і знають, як розмежувати токсичність інших і власні здорові почуття.

14. Вони завжди впевнені в собі.

Для деяких з нас впевненість — це те, що приходить і йде, залежно від дня або компліменту, який ми отримуємо. Але сильні духом люди виробляють впевненість, на яку не впливають обставини. Вони також вселяють впевненість в інших, допомагаючи стати їм зразками для наслідування.

15. Вони володіють високим емоційним інтелектом (ЕІ).

Емоційний інтелект — це одна з найважливіших якостей сильної духом людини. Знання того, як розуміти й миритися з діями і думками інших, є ключем до контролю власних емоцій. І що найголовніше, людина може сама розвивати свій ЕІ.

Оцініть статтю
Додати коментар