15 особливостей психологічно стійких людей

15 особливостей психологічно стійких людей

Було б чудово, якщо б в нашому житті все і завжди було добре. Однак життя без проблем не буває.

Іноді ми відчуваємо себе так, ніби ми зайшли в глухий кут. В такі моменти нам стає дуже складно виявляти стійкість. Далеко не всі здатні згорнути зі старого шляху, який не привів до успіху, і почати все заново. Для цього необхідно бути надзвичайно сміливим і наполегливим. Цими якостями володіють тільки психологічно витривалі люди.

Там, де всі інші бачать непереборні перешкоди, психологічно витривалі люди бачать випробування, які їм цілком по плечу.

У приклад можна привести Томаса Едісона. У 1914 році дотла згорів його комплекс майстерень і лабораторій під назвою «Фабрика винаходів». В результаті пожежі Едісон позбувся прототипів нових винаходів, а також зазнав збитків на 23 мільйони доларів. Знаєте, як він відреагував на подію? Він сказав:

«Пожежа забрала з собою всі наші помилки. Тепер ми можемо почати все заново».

Едісон бачив нові можливості і був готовий діяти навіть тоді, коли ситуація здавалася гірше нікуди.

Ви хочете розвинути в собі таку якість, як психологічна витривалість? Що ж, для цього вам потрібно прищепити певні звички. Отже, давайте почнемо.

1. У таких людей розвинений емоційний інтелект

Емоційний інтелект – це основа психологічної витривалості. Якщо людина не здатна розпізнавати, контролювати і продуктивно використовувати свої емоції, вона ніколи не розвине в собі психологічну стійкість.

Отже, ситуації, перевіряючі те, наскільки ви психологічно витривалі, тестують і рівень вашого емоційного інтелекту.

Показник рівня IQ – це величина незмінна. А ось показник емоційного інтелекту може змінюватися.

До речі, 90% всіх людей, що займають високі посади, мають високий рівень емоційного інтелекту. Також встановлено, що люди з високим рівнем емоційного інтелекту заробляють більше, ніж люди з низьким рівнем.

2. Вони впевнені в собі і своїх силах

«Якщо ви думаєте — можете чи ні — ви в будь-якому разі праві», Генрі Форд.

Психологічно витривалі особистості згодні з тим, що людина сама є ковалем свого щастя.

За результатами одного з досліджень, що проводилися в Мельбурнському університеті, було встановлено, що впевнені в собі люди заробляють більше і швидше просуваються вгору по кар’єрних сходах.

Існують люди, які дійсно впевнені в собі, і люди, які тільки прикидаються впевненими в собі. Психологічно витривалі особи відносяться до першої категорії людей.

3. Такі люди не піддаються впливу тих, хто роздуває з мухи слона

Мати справу з важкими людьми нелегко і це надзвичайно втомлює. Психологічно витривалі люди контролюють свої емоції та почуття під час спілкування.

Якщо їм потрібно висловити незгоду з точкою зору такої людини, вони підключають логіку і раціональне мислення. Відчувши злість і розчарування, вони стримують їх. Замість того, щоб сваритися, психологічно витривала людина спокійно вислуховує протилежну точку зору. Після цього вона спробує прийти до компромісу зі своїм опонентом, знайти таке рішення, яке влаштує обидві сторони.

Навіть якщо ситуація виглядає дуже погано, психологічно витривалі люди не дозволяють важким у спілкуванні особистостям заразити себе песимізмом.

4. Психологічно витривалі люди вітають зміни

Вони здатні в короткі терміни адаптуватися до якихось змін в житті. Вони знають, що страх змін здатний паралізувати їх, а це і є головна загроза їх успіху і щастя.

У змін є свої позитивні сторони. Вони привносять в наше життя нові можливості. Побачити і скористатися цими можливостями можуть тільки ті, хто не намагається уникнути змін.

Якщо ви будете продовжувати робити те ж саме, що робили до цього, ви будете отримувати один і той же результат. Це логічно. Якщо ви дійсно хочете досягти успіху у чомусь, вам необхідно постійно змінювати свій підхід до справи — до тих пір, поки ви не досягнете бажаного результату.

5. Такі люди вміють говорити «Ні»

Чим складніше вам говорити «Ні», тим більш ймовірно те, що ви зіткнетеся з такими речами, як стрес, нервове виснаження і навіть депресія. Такий висновок був зроблений за результатами дослідження, проведеного вченими Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Психологічно витривалі люди знають, що іноді їм просто необхідно говорити «Ні». Вони роблять це прямо і чітко, не ухиляючись. Вони не використовують фрази типу: «Я не впевнений, що зможу це зробити» або «Я не можу сказати точно».

Психологічно витривалі люди вміють контролювати себе і знають, коли їм потрібно сказати «Ні» самим собі. Вони не намагаються якомога швидше отримати нагороду за те, що зробили. Не роблять необдуманих вчинків, які зазвичай призводять до плачевних наслідків.

6. Такі люди знають, що страх – головна причина жалю

Люди найбільше жалкують про те, чого вони не зробили, а зовсім не про те, що вони потерпіли невдачу. Психологічно витривалі люди прекрасно про це знають і не бояться ризикувати.

Багато людей, намагаючись оцінити ризик, задаються питаннями: «Що може статися в гіршому випадку?» і «Це вб’є мене?» Я вважаю, що найгірше – це дозволити померти своїй душі, продовжуючи при цьому (фізично) існувати.

Нам всім необхідно вміти балансувати між тим, щоб просто пам’ятати про свої помилки, і тим, щоб постійно про них думати. Якщо ви будете постійно думати про свої минулі помилки, ви почнете надмірно переживати через те, що вже давно в минулому. У підсумку ви будете не здатні діяти в сьогоденні.

Якщо ж ви вирішите забути про свої минулі помилки, то ви (найімовірніше) ще не раз зробите їх у майбутньому. Вам необхідно навчитися сприймати свої невдачі як свого роду можливості. Можливості стати краще. Якщо ви навчитеся це робити, то зможете підніматися щоразу, коли чергова невдача збиває вас з ніг.

7. Вони спокійно ставляться до невдач

Психологічно витривалі знають, що на шляху до успіху їх чекає безліч невдач. Нікому ще не вдавалося досягти успіху, не зіткнувшись із провалом.

Ваші помилки направляють вас на шлях, який приведе вас до успіху. Самі великі прориви та відкриття здійснюються саме в момент, коли людина відчуває, що вона остаточно зайшла у глухий кут і практично готова здатися. Розчарування, яке вона відчуває в цей момент, змушує її мислити більш креативно. В результаті вона знаходить рішення, якого раніше не бачила.

8. Психологічно витривалі люди не зациклюються на минулому

Емоційний стан людини безпосередньо залежить від того, які думки крутяться в голові. Постійні роздуми про проблеми призводять до виникнення стресу, який в парі з негативними емоціями знижує продуктивність.

Роздуми про те, як виправити ситуацію і стати краще, надають впевненості в собі і стають основою для позитивних думок. У підсумку, життя налагоджується.

Психологічно витривалі люди не думають постійно про помилки, які вони зробили. Вони пам’ятають про них, але не циклятся. Такий підхід дозволяє їм отримувати з невдач певні уроки, які допомагають їм досягти успіху в майбутньому.

9. Рівень щастя таких людей не визначається тим, що про них думають оточуючі

Людина, думка якої про саму себе заснована виключно на результатах порівняльного аналізу з думками оточуючих, — не керує своїм рівнем щастя. Психологічно витривалі особи чинять так, як вважають правильним саме вони. Якщо вони впевнені у своєму рішенні, то не дозволять кому б то не було переконати їх.

Люди навколо вас будуть постійно говорити щось про вас і ваші вчинки. Природно, ви не можете просто взяти і не звертати на це уваги. Іноді це просто неможливо. Все ж, не варто реагувати на чужу думку дуже бурхливо. Не варто порівнювати себе з оточуючими.

Психологічно витривалі люди впевнені в одному – смаки у всіх різні. Людина ніколи не буває настільки погана або настільки хороша, як про неї говорять.

10. Такі люди не самостверджуються за рахунок оточуючих

Психологічно витривалі особи не засуджують оточуючих. Вони знають, що кожна людина хороша по-своєму. Їм зовсім не потрібно принижувати когось для того, щоб підняти власну самооцінку.

Порівнюючи себе з кимось, ми не даємо собі повністю розкрити потенціал. Заздрість і відраза висмоктують з нас енергію. Можна сказати, що на ці емоції йде більше сил, ніж на якісь інші емоції.

Психологічно витривалі люди не витрачають час і енергію даремно. Вони не турбуються про те, що про них подумають. Вони зовсім не прагнуть відповідати чиїмось очікуванням.

Психологічно стійкі люди спрямовують свою енергію у зовсім інше русло. Вони висловлюють своє захоплення роботою, виконаною іншими. Вони говорять про успіхи оточуючих. Такий підхід приносить користь і їм, і людям навколо.

11. Вони регулярно зміцнюють своє тіло

Люди, які хоча б два рази в тиждень виконують якісь фізичні вправи, відчувають себе набагато комфортніше, ніж ті, хто взагалі не приділяє часу фізичним навантаженням. До такого висновку прийшли вчені в дослідному Інституті Східного Онтаріо.

Дослідження проводилося протягом 10 тижнів. Учасники експерименту відзначили, що їм стало набагато більше подобатися їх тіло. Але найцікавіше — вони стали більш впевненими в собі, ніж раніше. (Як ви пам’ятаєте, впевненість у собі – це основа психологічної витривалості).

Впевненіше в собі вони стали зовсім не тому, що змінилося їхнє тіло. Вся справа в «гормонах щастя», які вироблялися в організмі під час виконання вправ.

12. Вони сплять рівно стільки, скільки їм необхідно

Під час сну наш мозок позбавляється від токсичних речовин – продуктів нейронної діяльності. Вони виробляються у той час, поки ми пильнуємо.

Недолік сну приводить до того, що в клітинах мозку залишаються ці токсини і не дають мислити чітко і ясно. Виправити ситуацію може тільки здоровий сон.

Психологічно витривалі люди знають про те, що недолік сну негативним чином позначається на їх здатності думати, фокусувати свою увагу на чомусь і контролювати самих себе. Саме тому вони завжди ставлять здоровий сон у главу кута.

13. Такі люди вживають каву в міру

Кава у великих дозах призводить до вироблення хімічних речовин в організмі, що запускають реакцію «бий або біжи». Вона не дає людині мислити раціонально, перевага віддається миттєвим реакціям, що відповідають за виживання людини.

Звичайно, ця реакція необхідна нам в ситуаціях, коли мова заходить про загрозу для життя. Це здорово, якщо нам необхідно врятуватися від ведмедя, але ніяк не згодиться, щоб впоратися з якимись життєвими негараздами.

Адреналін впливає на наше тіло і наш мозок. Ми відчуваємо стрес. В результаті, наші емоції починають керувати нами. Так буде тривати до тих пір, поки кофеїн не виведеться з організму повністю. Психологічно витривалі люди знають про те, що дуже великі дози кофеїну негативно впливають на їх самопочуття. Вони вживають кофеїн в міру.

14. Такі люди прощають до того, як перед ними вибачаться

Жити стає набагато простіше, якщо не тримати образ. Психологічно витривалі люди знають про це. Саме тому вони ні на кого не тримають зла. Вони прощають навіть тих, хто так і не попросив у них вибачення.

Образа не дає вам забути про погані події в минулому. Ненависть і злість – це емоції-паразити, які заважають насолодитися вашим щастям. Вони буквально вбивають його.

Негативні емоції, які виникають разом з образою, занурюють наш організм в стан стресу. При цьому прощення зовсім не означає, що ви вирішили закрити очі на те, як людина вчинила з вами колись. Прощення дозволяє, перш за все, вам звільнитися від непотрібних негативних емоцій.

15. Вони завжди оптимістичні

Кожен день в новинах нам розповідають лише про те, як все погано: про військові дії, напади, проблеми в економіці, розорення великих кампаній та екологічні катастрофи. Якщо ви регулярно дивитеся новини, то вам починає здаватися, ніби в світі настав Апокаліпсис.

Хто знає, може так воно і є? Як би то не було, психологічно витривалим людям немає до цього ніякого діла. Вони не турбуються про те, що не можуть контролювати. Вони займаються тим, що їм під силу. А їм під силу багато.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар