15 навичок, важких для освоєння, але безцінних для життя

15 навичок, важких для освоєння, але безцінних для життя
Не існує інструкції з експлуатації для життя. І життєвий шлях більшості з нас проходить через злети і падіння, і ці уроки дозволяють нам зрозуміти суть деяких головних речей.

Сучасна епоха дозволяє нам про багато речей дізнаватися за допомогою інтернету. І одне з найцікавіших питань, яке ви можете задати:«які життєві навички є найкориснішими і одночасно з цим найбільш важкими для освоєння?»

1. Емпатія

«Ви можете бути самою дисциплінованою, блискучою і багатою людиною в світі, але якщо ви не проявляєте турботу і співчуття по відношенню інших людей, тоді ви просто соціопат і ніхто більше», — написала Камія Тейлор (Kamia Taylor).

Відома цитата підприємниці Джейн Вурдланд (Jane Wurdwand), яка говорить, що співпереживання є однією з найважливіших людських здібностей, про яку прийнято забувати в сучасному бізнесі:

«Співчуття – це здатність розділяти почуття інших людей. Це те, завдяки чому можна підвищити продажі і зробити обслуговування людей воістину чудовим. Емпатія – це як у командному дусі корпоративна солідарність – вона змушує людей докладати всіх можливих зусиль. Емпатія змушує працівників виходити за межі своїх стандартних професійних обов’язків, проявляти максимальне старання, так як вони починають працювати заради щось більшого, ніж просто зарплата».

2. Здатність керувати своїм сном

Збиток своєму здоров’ю і благополуччю, який ви можете завдати в результаті регулярного недосипання, може бути просто непоправним. Тому рекомендується виробити правильний режим сну, дотримуючись якого, ви будете добре висипатися.

3. Управління часом

Уміння керувати часом – це ключ до успіху як на роботі, так і в особистому житті. Без правильного тайм-менеджменту ви не зможете успішно виконувати свої щоденні обов’язки і вчасно завершувати розпочату роботу. В результаті чого ваше життя буде наповнене стресами.

Необхідно знайти систему, яка буде для вас найбільш оптимальна, і намагатися дотримуватися її: ефективне управління часом дозволяє вам досягти максимальної продуктивності у своїй діяльності, а не витрачає даремно свій і чужий час.

4.Вміння попросити допомоги

Люди зазвичай не люблять просити про допомогу, так як нікому не хочеться виглядати некомпетентним. Але, все ж, рано чи пізно опиняються в ситуації, коли бувають не здатні впоратися з проблемою без стороннього втручання.

Подумайте про те, що може статися, якщо ви не зрозумієте, що ви потребуєте допомоги, тому так і не попросите про неї. Тоді ви дійсно ризикуєте опинитися у великій біді.

Прохання про допомогу ще не є ознакою вашої слабкості.

Навпаки, самими кращими менеджерами, яких я знав, були ті, хто відкрито закликав, що вони чогось не розуміють, тому будуть зовсім не проти, якщо їм допоможуть.

Нещодавнє дослідження Гарвардської школи бізнесу показало, що прохання про допомогу дозволяє розташувати оточуючих людей до вас. Просячи поради, ви, таким чином, визнаєте їх досвід і інтелектуальні здібності, що підвищує їх самооцінку.

5. Позитивний внутрішній діалог

Ми всі постійно ведемо внутрішній діалог із самим собою і зміст цього діалогу впливає на нашу впевненість і почуття власної гідності. Наприклад, позитивний діалог з самим собою робить нас впевненіше в собі, а якщо ви тільки й робите, що лаєте себе і весь навколишній світ, то нічого доброго ви так і не зможете досягти.

Пам’ятайте слова Генрі Форда: « Ви однаково праві, коли думаєте, що вам щось під силу, або вважаєте, що вам з цим не впоратися».

6. Послідовність

Незалежно від того, чи намагаєтеся ви виконати нову програму фізичних вправ, готуєтеся до вступу у виш або працюєте над важливим проектом, вам необхідно бути послідовним – тільки таким чином ви зможете домогтися успіху у своїй діяльності.

Люди часто перестають багато працювати, коли досягають деякого успіху. Але для того, щоб залишитися на вершині, необхідно бути послідовним і працювати ще старанніше.

7. Уміння не пхати ніс не в свої справи

Якщо ніхто не питає вашої поради, то тоді саме мудре, що ви можете зробити в цій ситуації, це тримати свою думку при собі. Крім того, ви не можете знати все підгрунтя обставин, що склалися. Легко припустити, що ви бачите цю ситуацію наскрізь, не володіючи при цьому ніякими фактами.

Якщо якась справа не стосується вас безпосередньо, краще в неї не втручатися.

8. Вміння слухати

Більшість з нас на роботі перевантажені різними дзвінками і повідомленнями, тому сфокусувати увагу на співрозмовнику буває просто неможливо. Якщо у вас не виходить зрозуміти під час спілкування, про що говорить ваш співрозмовник, постарайтеся весь час повторювати останню сказану ним фразу. Тоді ви нічого не пропустите.

9. Уміння вчасно замовкнути

Уміння тримати свої емоції при собі, коли ми схвильовані, є одною з найважливіших і одночасно з цим одною з найважчих для навчання навичок. Існує багато прикладів, коли тримання язика за зубами було кращим рішенням в обставинах, що склалися.

Коли ми сердимося, засмучені і схвильовані, ми висловлюємо все, що приходить до нас в голову. Але в деяких ситуаціях краще не давати волі емоціям. Приміром, якщо людина занадто сильно засмучена, то вона все одно вас не почує.

10. Не пліткувати

Найголовніше в житті – це відносини. І побудувати хороші відносини можна тільки на основі довіри. А найпростіший спосіб втратити довіру – це почати пліткувати про людей за їх спиною.

Іноді буває дуже складно не піддатися спокусі попліткувати, так як в цьому випадку ви ризикуєте пропустити значущі для вас розмови, віддалитися від впливових персон. До того ж вам при цьому ще доведеться незграбно вимовити такі слова: «Вибачте, що перериваю вас, але я дійсно не хочу це знати, ми могли б поговорити про щось інше?»

Але якщо ви зможете зробити це, ви отримаєте безцінну нагороду – довіру.

11. Уміння жити теперішнім

Жити сьогоденням – це досить ходова на сьогоднішній день фраза, але це не робить її зрозумілішою для більшості з нас.

Стан, до якого ми звикли, полягає або в переживанні минулих моментів, або в постійних роздумах про майбутнє. У будь-якому випадку наші думки далекі від того, де ми знаходимося на даний момент, і що насправді з нами відбувається. Це означає, що ми живемо лише наполовину.

12. Вивчення нових мов

Вивчення нової мови дозволяє вам з великою користю проводити вільний час і зберігати гостроту розуму. Нова мова дозволяє нам відкривати для себе нові можливості і знайомиться з новими людьми в інших країнах. Нова мова дає можливість нам подивитися на світ новим поглядом, випробувати нові емоції, зрозуміти нову культуру.

Дослідження показали, що можливість спілкуватися двома або більше мовами робить наше мислення більш гнучким.

13. Уміння виступати на публіці

Якщо ви хочете впливати на людей, з якими працюєте, на своїх друзів або навіть на суспільство в цілому, вам обов’язково потрібно навчитися виступати на публіці. Багато хто з нас відчувають страх перед публічними виступами, але завдяки заняттям і практиці ви зможете впоратися з цією острахом, як і тисячі людей до вас.

Американський підприємець Уоррен Баффет сказав: «Ви повинні мати можливість спілкуватися в житті, це дуже важливо. Цьому навику ви в якійсь мірі вчитеся в школі. Якщо ви не вмієте розмовляти з іншими людьми і доносити свої ідеї, ви ставите хрест на своєму потенціалі».

14. Чесність з іншими

Бути абсолютно чесним з оточуючими людьми буває часом дуже ніяково.

Неприємну правду іншій людині говорити завжди важко, але робити це потрібно. Не бійтеся засмутити людину: висловлюючи правдиву думку, ми насправді проявляємо турботу про неї.

15. Чесність з самим собою

Бути чесним з собою неймовірно складно.Тому багато чого з того, що ми кажемо самим собі, є брехнею, що пояснює, чому більшість людей насправді не знають себе.

Але, якщо ви звикнете бути з собою по-справжньому чесним, в нагороду за це ви зможете пізнати себе і отримати повагу з боку інших людей. Це дві переваги, які дозволять вам багато чого досягти в житті.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар