13 речей, які ніколи не роблять сильні духом люди

13 речей, які ніколи не роблять сильні духом люди
Сила духу не завжди виражається в тому, що ми робимо. Як правило, її можна оцінити по тому, чого ми не робимо. У своїй книзі «13 Things Mentally Strong People Don’t Do» («13 речей, яких уникають сильні особистості») Емі Морін стверджує, що виробити в собі моральну стійкість можна з допомогою триєдиного підходу: контролю над поведінкою, думками та емоціями.

Нижче перераховані 13 речей, якими, на думку письменниці, не займаються морально сильні люди.

1. Вони не шкодують себе.

Емі Морін пише, що жалість до себе призводить до саморуйнування. І потурання цьому заважає людині жити повним життям. Жалість відбирає її час, викликає погані емоції і руйнує стосунки.

Виправити ситуацію можна, якщо визнати існування в світі добра. Після цього ми почнемо цінувати те, що маємо. Головна мета на даному етапі – замінити жалість до себе на подяку.

2. Вони не витрачають свою силу даремно.

Непотрібна розтрата сили має місце, якщо у людини немає фізичних і емоційних обмежень. Необхідно вміти постояти за себе і провести для себе межу там, де це потрібно.

Якщо під вашим контролем знаходяться інші люди, саме вони визначають ваш спех і самооцінку. Важливо стежити за досягненням своїх цілей і працювати в цьому напрямку.

Морін наводить приклад Опри Вінфрі як людини, яка дуже добре утримує контроль над своїми силами. Вінфрі росла в бідності і піддавалася сексуальному насильству, але вибрала шлях у житті, не втрачаючи при цьому сили духу.

3. Їх не лякають зміни.

Морін ділить всі зміни на п’ять послідовних кроків: етап, що передує роздумам, обдумування, підготовка, дії і підтримка. Проходження всіх перерахованих кроків є критично важливим.

Процес змін може лякати, але їх уникнення перешкоджає подальшому особистісному зростанню. І чим більше часу у нас йде на очікування, тим важче стає, а інші люди в цей час йдуть вперед.

4. Вони ігнорують речі, що не піддаються контролю.

Контролюючи, ми забезпечуємо собі безпеку. Але думка про те, що нам під силу завжди смикати за потрібні ниточки, рано чи пізно призводить до проблем. Спроби тримати все під контролем є свого роду відповіддю на почуття неспокою і тривоги. Замість того, щоб зосередитися на управлінні цим почуттям, ми прагнемо контролювати своє оточення.

Переміщення фокусу з речей, непідвладних контролю, здатне призвести до зменшення стресу, встановлення здорових відносин, відчуття щастя, до нових можливостей і успіху.

5. Вони не намагаються комусь догодити.

Часто ми судимо про себе, виходячи з думки оточуючих. А це повна протилежність моральній стійкості. У своїй книзі Морін призводить 4 факту щодо прагнення людей догоджати оточенню: це викинутий на вітер час, «догідник» легко стають жертвами маніпуляцій, всім догодити неможливо і немає нічого поганого, якщо інші люди зляться або розчаровуються.

Відмова від спроб догодити кожному збільшує нашу впевненість у собі.

6. Вони легко йдуть на обдуманий ризик.

Як правило, люди не схильні ризикувати, незалежно від природи ризиків (фізичний, емоційний, бізнес-ризик, соціальний і фінансовий ризики). Але все завжди зводиться до знань. Страх перед ризиком викликаний відсутністю знань про те, як його можна прорахувати.

Для точного аналізу ризику запитайте себе про:

 • можливі втрати
 • можливі вигоди
 • те, як це приведе вас до мети
 • існуючі альтернативи
 • оптимістичний результат
 • песимістичний результат і як можна зменшити ризик
 • важливість прийнятого рішення в довгостроковій перспективі.

7. Вони не зациклюються на минулому.

Минуле завжди залишається позаду, не залишаючи нам можливості що-небудь змінити. Зациклюючись на минулому, ми ведемо себе до саморуйнування, позбавляємо себе можливості насолоджуватися справжнім і будувати плани на майбутнє. У підсумку це не призводить до вирішення проблем і виливається в депресію.

Але роздуми про минуле приносять і користь. Так, спогади про пережиті життєві уроки, дотримання фактів, а не почуттів, і погляд на обставини з іншої точки зору — часом можуть послужити хорошу службу.

8. Вони не роблять одну і ту ж помилку двічі.

Навчання на своїх помилках забезпечує їх відсутність в майбутньому. Завжди з’ясовуйте, де був допущений промах, що можна було зробити краще і як треба буде діяти надалі.

Сильні особистості відповідають за допущені помилки і складають детальний план, як не наступити на ті ж граблі в майбутньому.

9. Їх не засмучує успіх інших людей.

Спостерігаючи за чужими досягненнями, не можна прокласти шлях до власного успіху, оскільки це вас відволікає.

Навіть ставши успішним, подібне спостереження буде заважати в отриманні почуття задоволення від досягнутого. А ще таким чином можна проґавити свій талант, розгубити свої цінності і зруйнувати наявні відносини.

10. Вони не здаються після першої невдалої спроби.

Успіх не приходить миттєво і на шляху до нього, як правило, завжди виникають перешкоди.

Прикладом може послужити історія письменника Теодора Гейзеля, також відомого як доктор Сьюз. Його перша книга була відкинута більш ніж 20 видавництвами, зате сьогодні його ім’я знає майже кожен.

Думаючи про неприйнятність невдачі, сильною особистістю стати не вийде. Зате відновлення після чергового провалу безумовно робить вас сильніше.

11. Їх не лякає самотність.

Знаходячи вільну хвилину, щоб гарненько поміркувати, ви створюєте відмінні умови для досягнення своїх цілей. Щоб стати сильною особистістю, необхідно виділити в щоденному вирі справ час, щоб подумати про свій розвиток.

Емі Морін виділяє кілька переваг, які приносить усамітнення:

 • воно збільшує продуктивність на робочому місці
 • підсилює здатність до емпатії
 • сприяє розкриттю творчого потенціалу
 • покращує психологічний стан
 • допомагає відновитися

12. Вони знають, що світ нічим їм не зобов’язаний.

Легко звинувачувати світ за відсутність успіху, але факт в тому, що ніхто нічого не отримує просто так. Все потрібно заслужити. Життя навряд чи назвеш справедливим. Якщо хтось більш щасливий або успішний, ніж інші, значить, так вийшло. І вам ніхто нічого не повинен тільки тому, що вам не пощастило.

Навчіться фокусуватися на зусиллях, приймати здорову критику, приймайте свої невдачі. Порівняння себе з оточуючими викличе тільки розчарування.

13. Вони не чекають миттєвих результатів.

Якщо ви хочете повністю реалізувати свій потенціал, не будуйте нереалістичних очікувань і змиріться з тим, що успіх не приходить за одну ніч.

Людей, слабких духом, завжди видає їх нетерплячість. Вони схильні переоцінювати свої можливості, при цьому недооцінюючи час, необхідний для здійснення змін. З тієї ж причини вони чекають негайного результату від докладених зусиль.

Дуже важливо не зводити очей з мети і невпинно працювати над реалізацією своїх довгострокових планів. На цьому шляху будуть невдачі, але якщо ви стежите за досягнутим прогресом і бачите загальну картинку, то успіх на змусить себе чекати.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар