12 способів завоювати повагу

12 способів завоювати повагу

«Коли ти хочеш, щоб тебе поважали, по-перше і головне – поважай сам себе; тільки самоповагою ти змусиш і інших поважати себе»
Федір Достоєвський

Чи відчуваєте ви належну повагу по відношенню до себе? Або ж ваші близькі вас недооцінюють?

Нижче перераховані 12 способів, які допоможуть завоювати повагу оточуючих.

1. Умій постояти за себе і за інших.

Знущатися можуть навіть над дорослими. Якщо ти бачиш, як з кимось (або з тобою) погано поводяться – не мовчи. Дай кривдникам зрозуміти, що така поведінка неприйнятна. Не потрібно бути байдужим спостерігачем.

2. Відповідай, а не реагуй.

Слідувати своїм почуттям дуже добре, але навряд чи хтось назве мудрою миттєву реакцію на той чи інший емоційний збудник. Не варто відповідати на щось в моменти гніву або замішання. Дай собі час на те, щоб осмислити свої почуття і дати адекватну відповідь.

3. Частіше говори «ні».

Знай свої кордони, тому що ресурси на зразок енергії, грошей і часу завжди обмежені.

Познач для себе важливі речі і направ свою енергію на них, відмовившись від усього іншого. Не перестарайся в своєму бажанні догодити всім відразу.

4. Не витрачай чужий час даремно.

До кожної зустрічі потрібно бути готовим. Уникай зайвої балаканини. Дотримуйся теми розмови і постарайся зробити так, щоб такі зустрічі були завжди коротше, ніж було заплановано.

5. Знай свої моральні принципи і дотримуйся їх.

Гарненько подумай над своїми моральними принципами. У що ти насправді віриш? Що для тебе важливо? Що для тебе священно, а що – ні?

Будь точним в цих відповідях і роби все можливе, щоб жити у відповідності зі своїми переконаннями.

6. Поважай моральні принципи інших людей.

Навіть якщо ти не згоден з переконаннями іншої людини, все одно Підтримай її. Наприклад, не намагайся змусити вегетаріанця з’їсти шматок м’яса. Нікому не подобається, якщо їм намагаються щось нав’язати.

7. Проявляй доброту і стався до всіх однаково.

Ніхто не стане поважати людину, яка підлизується до свого боса, але до водія таксі відноситься, немов до сміття. Пам’ятай, що всі ми – люди з рівними правами і всі ми важливі.

8. Стій на своєму.

Не применшуй важливості своїх ідей і потреб. Відстоюй свою позицію. Будь добрим і слухай, що говорять люди, але не покладайся на них за звичкою. Якщо ти з чимось не згоден, скажи це. Люди цінують щирість.

9. Не пліткуй.

Пліткувати весело. А ще – це прояв легковажності і змушує людей страждати. Поширюючи плітки, ти відкрито показуєш, що не поважаєш почуття і особисте життя оточуючих.

10. Будь впевненим у своїх вибаченнях.

Проси вибачення тільки, якщо ти відчуваєш за собою провину. Не варто говорити, як сильно тобі шкода, якщо насправді це не так. Твої вибачення завжди повинні бути щирими і обдуманими, а твоє слово – щось значити.

11. Стримуй дані обіцянки.

Якщо ти обіцяєш прийти кудись, то приходь туди вчасно. Покажи людям свою надійність, що тобі можна довіряти і що ти поважаєш чужі плани.

12. Дій.

Не потрібно завжди чекати, поки хтось візьме ініціативу на себе. Прояви активність в пошуку вирішення проблеми і способу досягти бажаного.

Хочеш сходити з дівчиною на побачення? Запроси її, а не ходи навколо неї, нарізуючи кола.

Як писав Федір Достоєвський: «Головне, самому собі не брешіть. Брехливий самому собі і власну брехню свою слухаючий до того доходить, що вже ніякої правди ні в собі, ні кругом не розрізняє, а отже, входить в неповагу і до себе і до інших. Не поважаючи ж нікого, перестає любити…»

Знай себе. Будь собою. Поважай себе. Твоєму прикладу незабаром підуть.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар