12 ступенів подяки, щоби знайти внутрішню гармонію

12 ступенів подяки, щоби знайти внутрішню гармонію

Не скупіться на слова подяки. Їх всього два: «спасибі» і «дякую».

Однак, недарма вони навіть  вживаються в різних словосполученнях. Пригадайте, з якими словами ми їх вживаємо: сказати спасибі або висловити подяку. Порівняйте значення цих словосполучень і зрозумієте, що скупе «спасибі» зазвичай йде від розуму, а подяка — від душі. Та набагато важливіше те, що стоїть за цими словами. Ваш стан, який ви відчуваєте при цьому.

Бути вдячними вас не навчить ніхто. До щирої вдячності, до тієї, яка йде з глибини душі, з самого центру вашого серця, ви зможете прийти тільки самі. У кожного це свій власний шлях.

Бути вдячним — це означає дати місце в своєму серці тому, кому ти дякуєш.

Практика «12 ступенів подяки», які потрібно пройти, щоб знайти цілісність і внутрішню гармонію

Кожен щабель – це один крок до себе, до своєї істинної суті. Кожна ступінь – це розкриття себе, розширення вашого внутрішнього простору.

Коли вимовляєте слова подяки, відчуйте, як ваш внутрішній простір починає розширюватися.

У словах подяки немає ніяких словесних формул. Говоріть так, як відчуваєте. Можна в мовчанні, можна вголос. Дякуйте від душі. Це потрібно не комусь, це потрібно тільки вам.

1. Дякуйте Всесвіту

Дякуйте Всесвіту, Богу, життю, Творцю за все те, що вони дали вам. Все, що у вас є, все, що ви маєте, є тільки завдяки Всесвіту.

Я дякую Всесвіту за життя, дароване мені і моїм батькам, а також моїй дитині. Я дякую життю за те, що можу дихати на повні груди і бачити всі кольори навколо себе. Я дякую Всесвіту за його дари, за його турботу, за те, що він щодня наповнює чимось моє життя: емоціями, подарунками, речами, подіями, людьми, роботою.

Я дякую Всесвіту за те, що я не самотній. Навколо мене є багато чудових людей, яких послав мені він для навчання, для підтримки, для болю, без якого не буде зростання, для щастя.

2. Дякуйте своїм батькам

Ваша мама і ваш тато дали вам життя.

І це найголовніше, за що ви їм повинні дякувати. Так, вони можливо вам не дали чогось більшого: здоров’я, освіти, щасливого дитинства, достатку. Ви можете бути ображеними на них і жити в цій постійній образі. Але не засуджуйте їх. Беріть відповідальність за свою долю в свої руки. А батькам просто подякуйте за те найголовніше, що вони вам дали – за життя!

Я дякую своїй мамі і свому тату за життя, яке вони мені дали. Батька вже давно немає в живих, але життя, яке він мені дав – триває.

Для моїх батьків завжди є гідне місце в моєму серці.

3. Дякуйте своєму роду

Дякуйте своєму роду. Ваш рід є для вас невидимою підтримкою, вашим ресурсом в питаннях вашого здоров’я, добробуту, відносин, успіху. Відчуйте: за вашою спиною стоять сотні поколінь ваших пращурів, котрі дали вам життя. Вони народжувалися і вмирали, кохали і ненавиділи, раділи і сумували. І зараз саме ви є їх втіленням в цьому світі.

Я дякую свому роду, своїм дідусям і своїм бабусям за ту незриму підтримку, яку вони мені роблять. За безпеку, за здоров’я, за добробут, за успіх.

4. Дякуйте дітям

Дякуйте дітям і своїм, і чужим.

Діти – найкращі вихователі. І найголовніше, що вони вам дають – це можливість відчути себе батьками і Творцями. Ви повинні бути вдячні дітям і Всесвіту за те, що ви брали участь в процесі створення і народження нового життя.

Дякуйте дітям за їх безпосередність і життєлюбність, за їх внутрішню свободу і відсутність меж. Всьому цьому вони вчать дорослих. Діти – це маленькі вчителі. Діти – це ваше дзеркало. Навчіться тільки дивитися в нього.

Я дякую своїй доньці за те, що вона дала мені можливість відчути себе татом і за те, що вона допомогла мені краще зрозуміти своїх батьків. Я дякую своїй доньці за те, що саме вона дала мені можливість відчути що таке турбота і любов. Дякую за уроки терпіння, які я проходжу.

5. Дякуйте старим

Дякуйте старості. Те, що вона намагається нам показати крізь призму часу, для багатьох з нас поки не зрозуміло, але дуже цінно. Старість – це досвід. Великий досвід багатьох поколінь. Цінуйте його. І дякуйте за можливість уникнути помилок. Тих помилок, через які проходять всі покоління. Поважайте старих і всіх літніх людей. Нам їх важко зрозуміти, тому що для багатьох з нас шлях тільки починається. Ми ще не дійшли туди, куди дійшли вони.

Якщо хочете дізнатися, що вас чекає і якими ви станете, озирніться навколо. І ви побачите те, що вам судилося буде побачити. Так, вам ще рано туди. Але подякуйте їм за те, що вони показують вам іншу реальність. А яку реальність хочете створити для себе ви самі?

Я дякую своїм бабусям і дідусям, тим, кого я ще пам’ятаю за ті теплі спогади свого дитинства які пов’язані саме з ними. За їх любов, теплоту і турботу. Я дякую всім літнім людям, яких я зустрічаю на вулиці, в міському транспорті за той життєвий досвід, який вони намагаються мені передати. Я дякую старим за те, що я поки ще багато чого не розумію, але бачу, що в їх існуванні закладений великий сенс. І просто велика вам подяка за те, що ви є, за те, що ви ще з нами. Мабуть, для мене це найважча ступінь… Але я вас впускаю в своє серце і разом з вами ваш життєвий досвід. Дякую!

6. Дякуйте жінкам

Всесвіт створив людину парною істотою. Чоловік стає цілісним і добудовує свою цілісність тільки через жінку. Жінка – через чоловіка. Разом вони доповнюють один одного. Разом вони можуть стати творцями і дати місце нового життя. Дякуйте за цю можливість.

Тільки через жінку в цей світ приходить нове людське життя і народжується дитина. Дякуйте жінці як матері, як носительці нового життя.

Я дякую всім жінкам, які були в моєму житті і допомагали мені відчути себе чоловіком. Завдяки яким, я формувався як чоловік. І перша жінка – це мати. Друга – дружина. Третя – дочка. Я дякую всім жінкам за уроки, які вони мені викладали і за те, що я мав можливість їх проходити. Я дякую їм за уроки любові, турботи, уваги, самопожертви і великодушності. Завдяки жінкам, я навчився здійснювати вчинки. Дякую всім жінкам за ті уроки, які вони мені піднесли. Для мене це безцінний досвід. Завдяки вам, я навчився приймати в собі свою жіночу частину і розвивати чоловічу. Я вдячний жінкам за те, що тільки в парі з ними я пройшов досвід створення сім’ї, коли замість мого Я, в моєму житті з’явилося набагато більше — МИ. Я вдячний жінкам за те, що вони мені відкрили серце. І тільки через жінку я прийшов до істинної подяки.

7. Дякуйте чоловікам

Дякуйте чоловікам. Жінка приймаючи чоловіка в собі, приймає і самого чоловіка. Знайдіть у чоловіках ті якості, які б вас захоплювали і ви побачите, що без них світ був би іншим. Тільки через чоловіка жінка стає матір’ю і дає життя іншій людині. Дякуйте чоловікам за любов і турботу, за підтримку і захист.

Я дякую чоловікам за те, що вони несуть в собі силу і мужність, турботу і захист, розум і спрямованість, безстрашність і самопожертву, дружбу і надійність. Я вдячний тим чоловікам, які мене підтримували у важку хвилину, виручали у важких ситуаціях, допомагали зміцніти і стати на ноги. Я дякую своїм братам за допомогу і підтримку.

8. Дякуйте своїм вищим духовним аспектам

Дякуйте своїм вищім духовним аспектам: своїй Душі, своєму Вищому Я, своєму Духу, своєму Ангелу-Охоронцю. Дякуйте своїм Небесним Батькам. Дякуйте все те незриме, що є для вас підтримкою і опорою. Вони ведуть вас по цьому житті, дають можливість пройти потрібні вам життєві уроки і дуже часто є для вас вашим захистом. Навіть якщо ви про них нічого не знаєте, все одно дякуйте.

Зверніть свій погляд всередину себе, можливо, ви там щось побачите, що не бачили раніше.

Я дякую своїй Душі, своєму Вищому Я, своєму Духу, своєму Ангелу-Охоронцю, своїм Небесним Батькам за незриму підтримку і допомогу, за зцілення, захист. За ті життєві уроки, які я проходжу з їх допомогою. Дякую вам за те, що ви є, за те, що не дивлячись ні на що, ви завжди зі мною.

9. Дякуйте тим, хто зробив вам боляче

Дякуйте тим, хто зробив вам боляче, усвідомлено або несвідомо, Дякуйте своїм ворогам і недругам. Саме вони допомогли вам стати краще. Завдяки їм ви проходите так потрібні вам життєві уроки. Пробачте їх, як би вам це не було важко і подякуйте їм за життєвий досвід і за те, що вони допомогли вам стати іншими.

Я дякую всім тим, хто волею чи неволею зробив мені боляче. Тільки завдяки болю, я зміг відчути своє серце. Завдяки болю і стражданню, я зміг відчути і усвідомити, що таке життя і що таке любов. Завдяки вам я змінився. Я розумію, що ваші душі взяли на себе найважчу і саму невдячну роль — бути поганими для того, щоб я став кращим. І цю роль ніхто і ніколи не оцінить. І найважче дякувати тим, хто зробив тобі боляче.

І важко дякувати від душі, дякувати серцем, не відчуваючи при цьому зла і образ. Але я переступаю через все це і дякую вам. Дякую, дякую, дякую!

10. Дякуйте тим, хто зробив вам добро

Дякуйте тим, хто зробив вам добро. Вони вам дали те, що змогли дати. Вони вам допомогли там, де вони могли допомогти. І якщо хтось вам щось не дав, що ви від нього чекали, значить він не зміг вам цього дати. Не засуджуйте його за це. Подякуйте за те, що він допоміг вам зрозуміти і за те, що він просто є у вашому житті.

Дякуйте всім, хто хоч щось робить для вас. Навіть, якщо вам зробили щось буденне: нагріли їсти або помили за вас посуд, прибрали ваші речі, купили вам ліки або допомогли у чомусь розібратися, просто підтримали вас чи дали вам пораду. За все дякуйте. І навіть якщо ви про це не просили, все одно подякуйте. Вам зробили це від душі, про вас просто подбали.

Дякуйте всім тим, хто дає вам роботу і тим, хто дає вам можливість відпочивати. Дякуйте всім, хто просто поруч з вами, коли вам важко. Дякуйте всім, хто поділяє з вами компанію, коли вам весело.

Я дякую всім тим, хто робив мені добро. А їх було в моєму житті дуже багато. І я дякую кожному. Я дякую всім тим, хто мені давав роботу і можливість заробляти собі на життя. Я дякую всім тим, хто дарував мені свою любов і турботу, хто переживав за мене і підтримував у важку хвилину. Я дякую всім, хто був зі мною поруч і в радості, і в горі. Я дякую тим, хто мене лікував і зцілював, іноді роблячи неможливе, роблячи те, з чим не впорався б я сам.

11. Дякуйте вашим вчителям

Для когось його вчитель – це його мама або тато, для когось його бабуся або дідусь, для когось – це шкільний вчитель або найближча подруга. Для когось вчитель – це духовний гуру або викладач в інституті, коуч на тренінгу. А для когось вчитель – це просто життя.

І це насправді не важливо, хто для вас вчитель, важливо усвідомити все те, чого навчили вас ці люди. І висловити їм за це не тільки величезну подяку, але й проявити всю глибину подяки, на яке здатне ваше серце.

Я дякую всім своїм учителям, які мене вчили життю і мудрості, давали свої знання, на чиїх книгах і статтях я ріс, на чиїх семінарах і тренінгах я вчився і розвивався. Я вдячний всім тим людям і ситуаціям, які мене вчили і міняли, і змушували йти вперед. Я дякую всім тим, в кому я бачив себе як в дзеркалі, хто відображав мої недоліки і показував, що потрібно міняти. Я вдячний тим, хто посилював і допомагав проявляти мої достоїнства. Я дякую життя за знання і досвід. Тільки завдяки своїм вчителям я розвивався і ріс.

12. Дякуйте собі

Останнім подякуйте собі. Якщо вам не вистачає подяки від когось, якщо ви вважаєте, що ви зробили для когось дуже багато, а він відповів вам чорною невдячністю, подякуйте замість нього собі самі.

І закрийте цей файл. Більше не повертайтеся до нього. А найкраще не чекайте від людей подяки. Якщо ви її заслужили – вам віддячить Всесвіт. І він знайде сам, як це зробити.

Подяка собі – це маленька частина любові до себе. Завдяки собі ви транслюєте цю подяку в світ, іншим людям. Це, мабуть, одна з найважчих подяк. І саме тому це остання щабель, останній крок. Крок до себе.

Я дякую собі за те, чим володію, за те чим ділюся з іншими і віддаю. За те, що крок за кроком здобуваю маленькі перемоги над собою. Я дякую всім тим, хто зайняв своє гідне місце в моєму серці.

Подяка – це прийняття. Прийняти, визнати, пробачити, подякувати.

У подяки є одна дуже важлива властивість – її можна тільки відчути. Сказати про неї мало. Важливо, щоб вона виливалася з джерела. А джерело у людини тільки одне – серце! Все, що йде від розуму – це не погано. Це по-своєму добре. Але відчувати можна тільки серцем.

Енергія подяки – це одна з небагатьох і одна з найсильніших трансформуючих енергій. Пропускаючи її через себе, ви трансформуєтеся, ви змінюєтеся, ви стаєте іншим і почнете себе скоро відчувати іншим.

І пам’ятайте, подяки багато не буває. Не скупіться її проявляти.

Оцініть статтю
Додати коментар