11 маловідомих принципів усвідомленості, які змінять ваше життя

11 маловідомих принципів усвідомленості, які змінять ваше життя
Чи чули ви коли – небудь про усвідомлене життя? Ця практика стала надзвичайно популярною в останні роки, а численні наукові дослідження підтвердили її ефективність.

Насправді практика усвідомленості була відома ще століття тому завдяки духовному вчителю Гаутамі Будді.

Суть усвідомленості – це прийняття того, що відбувається зараз без всяких оцінок або думок про те, як би ви хотіли, щоб все відбувалося.

Ця практика надзвичайно ефективна. Єдине – щоб досягти найкращих результатів, слід застосовувати її регулярно.

Пропонуємо вам 11 принципів усвідомленості, які ви можете застосовувати в повсякденному житті.

1. Єдина реальність, яка у вас є – це момент, тільки тут, тільки зараз

Цей принцип дуже добре пояснює відома цитата Будди: «Не затримуватися в минулому, не мріяти про майбутнє, зосередити розум повністю на цьому моменті».

Минуле – це ілюзія, його вже немає. Майбутнє ще не настало, а значить, його ще немає. Єдина річ, яка реально існує — це те, що відбувається з вами тут і зараз.

2. Негативна думка абсолютно нешкідлива, але тільки до того моменту, поки ви не повірите в неї

Думки рояться в вашій голові, як бджоли. Вони приходять і йдуть — це нормальний процес.

Страждати ж ви починаєте тоді, коли стаєте з ними одним цілим, що називається починаєте «літати разом зі своїми бджолами». Якщо ви зупинитеся на хвилину і поспостерігаєте за своїми думками з боку, то зрозумієте дуже важливу річ. Ви можете дивитися на них з боку – значить, вони не можуть бути вами!

Екхарт Толле говорить з цього приводу: «Яке полегшення усвідомити, що голос в моїй голові — це зовсім не я. Хто ж я тоді? Сторонній спостерігач, який дивиться на все з боку».

3. Вам нічого не буде за ваш гнів. Ваше покарання — це сам гнів

Час від часу ми всі виходимо з себе і злимося, але це рідко допомагає нам вирішити наші проблеми.

Розсердитися — дуже легко і просто, як запалити сірник, але справжня хоробрість — це дійсно щось зробити корисне і дієве. Коли ми нарешті усвідомимо, що теперішній момент — це єдине, що у нас є, ми зрозуміємо, що життя занадто коротке для того, щоб витрачати його на те, щоб засмучуватися і злитися.

Як сказав Лао-Цзи: “Кращий боєць ніколи не злиться”.

4. Внутрішня гармонія — це бути самим собою, не відчуваючи потреби в оцінці інших людей

Багатьох людей дуже турбує, що про них думають інші. Але вам зовсім не потрібні інші, щоб знайти себе справжнього. Ви той, ким ви є, і те, що інші думають про це, ніяк не повинно впливати на вас.

Дуже надихає пише про те, як не звертати уваги на те, що про вас думають інші, Ошо: «Ніхто не може нічого говорити про вас. Все те, що говорять інші люди — це вони говорять про самих себе. Але все ж ви починаєте сумніватися, тому що навіщось чіпляєтеся за якийсь фальшивий центр.

Цей помилковий центр завжди залежить від інших, тому для вас так важливо, що кажуть чи думають про вас інші. Ви дивитеся на них, ви намагаєтеся домогтися їх схвалення. Ви хочете виглядати респектабельними. Ви хочете прикрасити своє его. Це ж справжнісіньке самогубство!

Замість того, щоб дивитися, що і хто сказав про вас, краще дивіться всередину себе…

Всякий раз, коли ви відчуваєте незручність, ви просто показуєте, що соромитеся себе. Тому, що ви не знаєте, хто ви.

А якби знали, таких проблем у вас ніколи б не виникало — вам не потрібні чужі думки. Коли ви переживаєте про те, як виглядаєте в очах інших людей — згадайте, що це взагалі не має ніякого значення!

Той факт, що ви соромитеся себе, свідчить про те, що ви ще не пізнали себе. Ви ще не «вдома».

5. Все в цьому світі створюється двічі, спочатку-у вашому розумі, а потім — в реальному житті

Наш мозок — це неймовірно потужний інструмент, який створює світ навколо нас. Правда полягає в тому, що ви не будете діяти до тих пір, поки ваш мозок не зрозуміє, що ви робите. Так що спочатку повинні бути плани і цілі, і тільки після цього — дії.

«Майбутнє залежить від того, що ви робите сьогодні», — Махатма Ганді.

6. Ми повинні пройти цим шляхом самі

Життя повне негараздів і неприємностей. Нікому не вдасться уникнути їх. Але є одна річ, яку ми завжди контролюємо — це скільки зусиль і волі ми вкладаємо в те, щоб все подолати. Ваші щастя або удача не повинні залежати виключно від того, що відбувається навколо. Все для щастя знаходиться всередині нас самих.

«Ніхто нас не врятує, крім нас самих. Цього ніхто не зробить, та й не зможе, навіть, якщо захоче. Ми повинні пройти цим шляхом самі”, – Будда.

7. Якщо ви дуже сильно вірите в щось, але не живете цим, це не чесно

Не прогинайтеся під цей світ. Не прогинайтеся під те, що хоче від вас суспільство. Не змінюйте собі справжньому заради того, щоб люди прийняли вас.

Найважливіше в житті — бути самим собою і слідувати за своїм серцем. Нехай за вас говорять ваші справи і вам не буде діла до того, що про вас скажуть інші люди.

«Сьогодні ви — це ВИ. І це найбільша правда на світі. Навіть більше, ніж правда. Ніхто не може бути більше ВАМИ, ніж ви самі”, – доктор Сьюз.

8. Правильна дорога і легка дорога — це дуже рідко одна і та ж дорога

Зрештою, ви все ж зрозумієте, що рости нас змушує тільки одна річ на світі -боротьба. І це того варте, повірте!

Ніхто не обіцяє, що буде легко: кожен ваш крок буде непростим. Але ж, врешті-решт, це приведе вас туди, куди ви хочете. Якщо щось здається дуже складним і неможливим, це зовсім не означає, що ви не зможете цього зробити. Навпаки, це ще одна причина домагатися своїх цілей.

«Ті, хто не намагався пізнати істину, так і не зрозумів, навіщо ми живемо», — Будда.

9. Якщо хочете отримати щось від життя, ви повинні зрозуміти, що за все треба платити

Багато людей задаються питанням «Що мене тягне по-справжньому?», намагаючись знайти мету в житті. І це в корені невірно. Більш доречним є питання: “За що я готовий страждати?»

Коли ви відповісте на це питання — зрозумієте, чого ви хочете насправді, і ваше життя стане по-справжньому осмисленим і повним.

«Життя піднесе вам тоді саме той досвід, який потрібен для еволюції вашої свідомості. Як ви дізнаєтеся, що це саме той досвід, який вам потрібен? Тому що це досвід, який ви отримуєте тут і зараз — зараз», — Ерхарт Толле.

10. Суперзвершення — це пряма протилежність мирного і усвідомленого життя

У скількох з нас в щоденниках — величезні списки завдань, які фізично неможливо зробити за один день. Ми чомусь вирішили, що важливо бути весь час зайняті.

Проте, все ж раціональніше зосередитися на одному завданні і поступово виконувати його. Не забувайте: нам потрібен час для відпочинку, та й, врешті — решт, – для того, щоб насолоджуватися красою нашого життя.

«Ви повинні навчитися відпускати. Перестаньте постійно переживати. Ви і так ніколи не контролювали ситуацію», — Стів Мараболі.

11. Коли ви намагаєтеся все контролювати, втрачаєте здатність насолоджуватися життям

Контролювати в житті все-це ж так заманливо!

Адже кожен з нас так хоче стабільності і комфорту! Іронія життя полягає саме в тому, що такої речі як комфорт, просто не існує. Ми абсолютно нічого не контролюємо. Взагалі нічого. Чим раніше ми це усвідомлюємо і навчимося жити легше – тим краще для нас же.

«Напруга — це те, ким ви себе вважаєте. Розслаблення — це те, ким ви є», — китайське прислів’я.

ГАРМОНІЯ
Додати коментар