11 ідей, як «перепрошити» свій мозок

11 ідей, як «перепрошити» свій мозок

Останнім часом термін «перепрошивка мозку» наробив багато шуму. Тепер ми знаємо, що людина дійсно може змінити свій мозок, ретельно відбираючи думки, які вона пропускає в свою свідомість, а також пильно охороняючи двері, за якими ховається ця сама свідомість.

Думки розвиваються з ідей, з якими ви стикаєтеся і на що звертаєте увагу в повсякденному житті. Для того, щоб змінити звичний ланцюжок мислення і направити своє життя абсолютно по іншому шляху, необхідна лише одна ідея.

Я сподіваюся, що можу стати для вас тим самим каталізатором, який посприяє оновленню «програмного забезпечення» мозку, що розвивався протягом 2 мільйонів років. Я сподіваюся, ви все-таки звернете увагу на кілька ідей, які і запустять процес «перепрошивки».

Отже, ось ці 11 ідей, за допомогою яких ви можете «перепрошити» свій мозок:

1. Від успіху вас відокремлює всього один, крихітний крок.

На одній з наукових конференцій я почув дуже цікаве твердження. На думку одного відомого пластичного хірурга, різниця між зовнішністю супермоделі і досить непривабливою зовнішністю забезпечується за рахунок декількох рис обличчя. При цьому різниця ця становить не більше міліметра. Ось у чому тут справа!

Тайгер Вудс також говорить про те, що в гольфі все залежить від правильного положення ключки. Так, наприклад, то, чи вдасться вам з першого удару підігнати м’ячик максимально близько до лунки, або ж він, навпаки, полетить у воду, залежить від того, під тим кутом нахилена ключка. Вирішальну роль, знову ж таки, грає різниця в один міліметр.

У вашому житті, напевно, є моменти, коли вам здається, що ви ще дуже далекі від тієї мети, якої вам так хочеться досягти. Наступного разу, коли ви знову про це подумаєте, згадайте про те, що це неправда. Від успіху вас відокремлює всі один крихітний крок.

2. Навчиться більш спокійно реагувати на відмови з боку інших людей.

Запросити на побачення людину, з якою ви давно мріяли зустрічатися, завжди досить хвилююче, тому що у вашій голові виникає безліч питань.

Раптом ви цим зруйнуєте дружбу з цією людиною? Що буде, якщо потім ця людина всім розповість? А раптом ця людина вам відмовить і ви не зможете цього перенести? Для всіх цих, так званих, «проблем» є одне рішення – вам необхідно навчитися більш стійко переносити відмови.

Якщо ви хочете зустрічатися з людиною, яка прекрасна як всередині, так і зовні, пам’ятайте, що, крім вас, може бути ще багато таких претендентів. Це абсолютно нормально.

Пам’ятайте, що ніхто з тих, чия думка заслуговує уваги, ніколи б не став сміятися над людиною за те, що вона зробила спробу завести стосунки з кимось.

Якщо ви навчитеся спокійно ставитися до відмов з боку інших людей, ви, тим самим, натренуєте свою силу волі. В результаті, це призведе до того, що ви почуєте «Так» від людини, від якої навіть не мріяли це почути, адже ви навіть не замислювалися, що ви з цією людиною можете мислити однаково.

Розправте плечі і посміхніться. Вперед! Покажіть, на що ви здатні!

3. Спокійно приймайте негатив, з яким ви стикаєтеся в житті.

Протягом дня є безліч ймовірностей того, що щось може піти не так. В результаті, ви, цілком ймовірно, можете зіткнутися з негативом. Якщо ви не навчитеся спокійно ставитися до подібного роду поганих ситуацій, значить, ви вирішуєте, що ваша доля – це бути нещасним. Звинувачувати в цьому, на всі 100%, вам варто виключно себе.

«Перепрограмуйте» свій мозок так, щоб ви були здатні розуміти, що єдина мета поганих ситуацій, що відбуваються з вами, полягає в тому, щоб не дати вам йти по шляху, не має ніякого відношення до ваших цілей і мрій.

«Коли в нашому житті відбувається щось негативне, це означає, що сама доля відводить нас від підводних каменів, які вже розставлені на нашому шляху. Так доля підштовхує нас сфокусуватися на тому, що дійсно важливо».

Наш мозок розвивався таким чином, щоб ми завжди, перш за все, звертали увагу на якийсь негатив в нашому житті. Саме тому ми завжди більше звертаємо уваги саме на щось погане, а не на що-небудь ще.

У стародавні часи це було необхідно, оскільки це рятувало людині життя, дозволяючи їй вчасно помітити небезпеку. Тепер же в цьому немає необхідності. Негатив присутній у вашому житті тільки тому, що ви самі вирішуєте, що якісь події у вашому житті є поганими.

Розмірковуючи про щось, використовуйте слова з іншим емоційним забарвленням. Так ви будете відчувати зовсім інші емоції. Наприклад, якщо на вулиці йде дощ, скажіть собі: «Просто здорово, що сьогодні йде дощ. Це дає мені повне право залишитися вдома і почитати книгу або зателефонувати друзям».

4. Не слідуйте за іншими.

Слідувати за іншими замість того, щоб знайти справу, яка вам дійсно подобається, дуже просто. Припиніть слідувати за іншими. Станьте лідером.

Закладіть у свою свідомість думку про те, що ви надзвичайно значущі і цінні для людей навколо вас і, що ви краще, ніж будь-хто інший, можете отримувати необхідні знання і діяти в будь-якому напрямку.

Навіть якщо вас про це не просять прямо, вчіть чогось інших і завжди шукайте спосіб, за допомогою якого ви можете комусь допомогти. Навчіться думати своєю головою і робити свої власні висновки з будь-якої ситуації. Замість того, щоб слухати і слідувати за чужою думкою, візьміть своє життя в свої руки і приймайте власні рішення.

5. Припиніть думати про те, що вам чогось не вистачає.

Ми всі думаємо, що для того, щоб отримати те, що нам потрібно і бути щасливими, нам необхідно, щоб у нас було все і щоб всього цього було як можна більше.

Насправді ж для того, щоб ми були здатні більше віддавати і могли краще сфокусуватися на тому, чого ми хочемо, нам необхідно набагато менше цього самого «все».

Ваш мозок повинен відмовитися від бажання постійно отримувати дофамін. Це буде можливо, якщо ви не будете завжди піддаватися бажанням мати більше чогось.

У світі є багато людей, у яких немає і половини того, що є у вас. Починайте потихеньку жити, відмовляючись від чогось. Ресурсів, які є на цій планеті, достатньо для всіх людей, що живуть на ній. Ви можете принести величезну користь. Це означає, що ви однозначно зможете відхопити свій шматок пирога.

Кожен раз, коли вам починає здаватися, що вам чогось не вистачає, запускайте процес «перепрошивання» мозку, віддавши комусь щось, що у вас є. Знайдіть одну річ, яку ви можете комусь віддати, і зробіть це відразу ж.

Після цього ви вмить забудете і думати про те, що вам чогось не вистачає.

6. Якщо ви завжди хотіли зробити щось, зробіть це.

Наш мозок може вигадати 101 причину того, чому ми ніколи не можемо зробити те, що завжди хотіли зробити. Я завжди хотів побувати в США, от тільки я ніколи не міг цього зробити, оскільки завжди думав, що є щось, що важливіше цього, щось, що повинно бути зроблено в першу чергу.

Одного разу я просто вирішив забути про ці дурні відмовки і забронював подорож. Після цього, повернення назад вже не було. Мій мозок вже сам знаходив оптимальні способи, за допомогою яких я міг розібратися з браком часу. Він просто змусив мене знайти рішення.

Пообіцяйте собі, що ви почнете діяти щодо чогось, що ви вже давно хотіли зробити.

Пообіцяйте собі, що ви перестанете чекати, коли настане правильний момент.

Немає такого поняття як «правильний момент». Він ніколи не настане.

Не існує вірного моменту для того, щоб почати слідувати за своїми мріями. Зараз – це той ідеальний момент, щоб зробити те, що ви хочете. Рішення залишається за вами.

“Думки, яким ви не дозволяєте розвинутися в повноцінні ідеї та цілі, які ви продовжуєте ігнорувати, – це те, що не дає вам досягти успіху».

7. Невдача – це тільки початок.

Успіх починається з невдачі. Зараз про це вже говорять в підручниках, які читають студенти коледжів і університетів, чи не так? Наш мозок влаштований так, що, якщо у нас щось не виходить, він шукає інший шлях.

Весь «фокус» полягає в тому, що ви повинні зібрати разом весь той досвід, який ви отримали, зазнавши безліч невдач в якійсь одній сфері. Якщо ви трохи попрацюєте і потренуєтеся, ви зможете перетворити всі ці невдачі в один великий успіх.

Нам про це не говорять. Саме тому, побачивши, що щось не працює так, як ми хотіли, щоб це «щось» працювало, ми лякаємося до смерті. Сприймайте своє життя як один довгий науковий експеримент. Починайте пробувати щось нове, і ви зрозумієте, які «формули успіху» працюють у вашому випадку, а які ні.

8. Значення має тільки дія.

Ви можете читати так багато таких же блогів, як цей, скільки хочете. Ви можете скільки завгодно мислити позитивно і кричати «Ура, ура!» Однак все це ніяк не посприяє вашому успіху. Найбільше цьому сприяють заходи, які ви робите на основі знань, одержуваних вами з різних джерел.

У той же час, слід сказати, що під прийнятими заходами я маю на увазі ті заходи, які ви вживаєте негайно, а зовсім не те, що ви плануєте зробити колись потім.

Як правило, відкладаючи щось, ми виявляємо, що, коли це «потім» настає, вже занадто пізно щось робити.

В разі невдачі, це і буде дуже зручною відмовкою. Наш страх не дає нам діяти негайно. Саме тому так важливо, щоб ви навчилися, граючи, розбиратися з усім, що вас так лякає.

«Ідея сама по собі не має цінності. Цінною вона стає тоді, коли людина діє для того, щоб реалізувати цю ідею».

Я впевнений, що практично будь-якій людині, напевно, приходила на думку ідея створити щось на зразок таксі Uber. Однак, тільки 2 людини все-таки зважилися докласти зусилля для того, щоб перетворити цю ідею в конкретний, нехай і досить складний, бізнес.

Чи збираєтеся ви діяти, або ви дозволите комусь іншому «вкрасти» у вас ваш успіх поки ви будете тихо сидіти осторонь, купуючи непотрібні знання?

9. Ви самі можете бути каталізатором, що запускає процес змін.

Чудеса, які відбуваються в світі, відбуваються зовсім не якимись супергероями з надприродними силами. Один із способів “перепрошити” свій мозок – це зрозуміти, що неймовірні речі відбуваються щодня абсолютно звичайними людьми, людьми як ви.

Ви є одним з цих людей і все, що вам потрібно для того, щоб зробити щось неймовірне – це запропонувати світу щось, що принесе користь і матиме цінність для всіх інших людей. Ми всі особливі. Ваші ідеї також хороші, як і ідеї якоїсь іншої людини.

Вірте в себе і станьте тим каталізатором, який запускає процес змін.

10. Любов легше знайти, ніж вам здається.

У всіх нас бувають такі дні, коли ми відчуваємо, як ніби нас не люблять. Правда полягає в тому, що любов оточує нас. Вона скрізь і нам навіть не потрібно шукати її. Найпростіший спосіб – піти в парк, де гуляє безліч цуценят. Цуценята полюблять вас відразу ж, навіть якщо з моменту вашого знайомства з ними пройшло тільки 30 секунд.

Ваші двері завжди повинні бути відкриті для когось. Тоді ви побачите, що в очах цих людей, яких ви завжди готові прийняти, відбивається любов і повага. Зробіть щось приємне своєму другові і ви побачите, наскільки сильно він вас любить.

«Любов нескладно знайти. Вся справа в тому, що, перш ніж отримати любов від когось, ви повинні показати цій людині, що ви її любите».

11. Завтра може бути останнім днем вашого життя.

Відкладаючи відпустку своєї мрії на потім, ви ризикуєте тим, що вона так і залишиться тільки відпусткою мрії. Наш мозок «запрограмований» думати так, як ніби ми будемо жити вічно. Це зовсім не так!

Нам необхідно «прошити» наш мозок так, щоб ми могли зрозуміти, що в цьому житті ми не можемо мати жодних гарантій, що ми повинні бути щасливі прямо в даний момент.

Постійно щось відкладати на потім і не робити ніяких дій — дуже легко.

Як тільки ви дійсно усвідомлюєте той факт, що ви не будете жити вічно, ви почнете відчувати, що потрібно терміново щось робити. Ви більше не будете витрачати свій час, проводячи його з людьми, які вам не подобаються.

Ви кожен день будете йти за своєю мрією і ви перестанете слухати накази з боку інших людей. Раз і назавжди візьміть своє життя в свої руки і перестаньте жити так, як ніби у вас в запасі є сотні років, адже це зовсім не так!

Оцініть статтю
Додати коментар